Sada je Sub ruj 21, 2019 1:26 pm

Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Alu felge 16" za CL 500 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Kresimir
Godište: 1982
Moj auto: CL 500
'96 godište
Molio bih pomoć vezano za alu felge rabljene. Planiram uzet 16"alu felge i zimske gume za CL500, samo jedna dimenzija "šesnaestice" ide tj. homologirana je za taj auto: 235 60 16, a za felgu piše sljedeće: 71/2 Jx16 H2 ET51.

Zanima me s koje E klase npr. pašu felge, ili S, gledam ima dosta toga po njuškalu ali napišu većinom samo dimenziju gume koja je na felgi, oznaku za rupe i eventualno s kojeg auta (npr. E klasa E211 isl), ne navedu cijelu oznaku felge. Da si olakšam život i suzim nekako kod pregledavanja da ne zovem ljude bez veze.

Našao sam jedan oglas gdje čovjek prodaje sa zimskim gumama skoro novim (cijena mi paše), piše da je sa W211, saznao sam da su gore 205 60 16 zimske ali da ljetne idu 225 50 16. tj. po tome felge ne pašu za 235 60 16 gumu kakvu ja mogu stavit, 235 ne ide pretpostavljam na tu širinu felgi.

Hvala

Ned vel 05, 2017 12:27 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes fahrer

Ime: Nermin
Godište: 1973
Moj auto: C220 T model 2006 god
evo malo teorije http://www.e211.de/Ausstattungen/Felgen ... werk_.html imaš dole desno da otvoriš fajlove sa više podataka a imaš i ovdje http://m.mercedes-benz.de/content/germa ... d_rim.html izabereš model i klikni

Ned vel 05, 2017 11:21 am
Mercedes štovatelj

'96 godište
Hvala.

Koliko vidim ovako na prvu sa E klase ne pašu, ET oznaka ne odgovara, ali pogledat ću još detaljnije. Srećom imam vremena do jeseni pa će naletit nešto na njuškalu što mi odgovara. :smile:

Ned vel 05, 2017 3:10 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Pajser
Godište: 0
Moj auto: w201, w203, peugeot106,
Tebi regularno odgovaraju felge od w140. Upravo je ta dimenzija 7,5x16 et51.

Ned vel 05, 2017 7:08 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes štovatelj

'96 godište
Nakon pregledavanja njuškala odustao sam od alu 16" za zimske gume, nisam našao nešto što bi me zadovoljilo cijenom i kvalitetom, a budući da radim malu kilometražu najvjerojatnije ću na jesen uzet 16" čelične felge sa zimskim gumama 235 60 16. 18" zimske koje su na njemu uskoro idu dolje (stare su već i mislim da neću iduću zimu s njima vozit više) i stavljam 255 45 18 ljetne gume nove.

Ozbiljno sam razmišljao o rabljenima ljetnima koje nisu stare i potrošene zbog vrlo male kilometraže koju radim, ali nema te dimenzije, 245 se nađe bez problema jer ide 245 na dosta novih automobila, samo što sam ziheraš i ne želim riskirati da me isključi policija iz prometa. svi mi kažu da u principu to ne gledaju, ali ako se netko zainati to me može puno koštati na kraju. + problem s tehničkim.

malo me muči jedino kako će auto izgledat sa crnim željezom :mrgreen: ali mislim da mi je to optimalna opcija. 16" čelične i dobra rabljena zimska.

Ako netko ima kakvo mišljenje volio bih da napiše, jesen/zima je još daleko, pa mogu do tada mudrovat još :smile:

Ako ne bude komentara na temu kroz neko vrijeme admin ju može zaključati, ne bih htio gnjavit ostale forumaše. ali možda još neka sugestija, ideja u međuvremenu, kad se ne mogu sam sa sobom dogovorit 8)

I još moram osvrt na ekipu koja "prodaje" nešto na njuškalu. Neki kao da iz zafrkancije stave oglas. Prvo ne stave osnovne podatke o felgi, nego misle da je 16" navest dovoljno. pa kad nazoveš i pitaš prvo se čude, ili shvate pa kažu pogledat će, baš je u garaži pa že vidjet točnu oznaku na felgi, i naravno ne pošalju info sms-om, ne nazovu isl. A neki skroz normalni, iskreno kažu stanje alu felge, jer shvaćaju da ljudi ne vole badava napraviti neku kilometražu da bi ustanovili da im je netko lagao. Pošalje slike na viber dodatne još isl. Svakakvih nas ima :smile:

Ned tra 16, 2017 12:36 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Valentin
Godište: 1994
Moj auto: Mercedes w210 E320 CDI
16" čelične felge na CL500. Pokušavam se sjetiti goreg poteza, ali mi ne ide. Kupi brate polovne alu felge i zimske gume 17" ako nemaš za nove, ili vozi jednu sezonu na ljetnima dok skupiš lovu za drugi set, ali nemoj raditi sprdnju od sebe i od auta..

Što se tiče dimenzija, policija bez problema tolerira mala odstupanja u dimenzijama (tipa 255 upisano, tolerira se 235-285 uglavnom). A većinom ni ne provjeravaju. A i ako se bojiš nečega na sljedećoj registraciji kažeš frajeru koji ti radi tehnički da ti upiše sve dostupne dimenzije za taj auto jer planiraš mjenjati felge, ali ne znaš koju dimenziju ćeš stavit i onda ćeš imati sve.

Ned tra 16, 2017 3:44 pm
Mercedes štovatelj

'96 godište
Problem s tehničkim je taj što ne žele upisati jer nemaju na temelju čega, pitao sam već. Samo su 255 45 18 i 235 60 16 homologirane za njega. I iste te dvije dimenzije pišu u uputstvu od auta. Tu na forumu sam s jednog linka skinu dokument pdf mercedesov s potpisom za taj auto isto samo te dvije dimnezije pišu. Ne isplati mi se plaćat atest jer se malo vozim tim autom.

Problem je što ću ja vjerovali ili ne, napravit preko zime tim autom 1000km maksimalno, tek toliko da ga malo upalim i provezem tijekom razdoblja 11.mj. do 3.mj. Zato mi bed uzimat nove gume zimske, a problem s felgama je što sve što sam gledao su bile dosta oštećene tj. oljuštene, trebao bih negdje nosit na farbanje, i pitanje kako će podnijet sol. doduše malo ću se vozit pa možda nije greda. Govorim o ovim "retro" felgama, modernijeg dizajna ima u dobrom stanju i ima ih koje mu dobro stoje. Nije da sad nešto škrtarim na gumama i felgama, nego tražim optimalno rješenje zbog specifičnog režima korištenja auta.

Auto godišnje bude prevalio ukupno 2-3 tisuće km. Sad će netko reći glupost kupit auto za tako nešto, ali meni je gušt u slobodno vrijeme malo se provozat, eto to je sad tako, kroz godinu, dvije tri i ili pet se promijeni možda situacija pa ću ga možda odlučit prodat jer mi neće odgovarat zbog drugih potreba. Inače bila mi je ideja da ubodem za vikend auto neku W124 u dobrom stanju, nebitno benzin dizel, nisam našao, naišao ovaj ljetos svidio mi se i eto. Sorry na digresiji.

Pozdravljam ovakve otvorene komentare i mišljenja. Zapravo sad sam se zamislio više oko tog željeza :smile:

Ned tra 16, 2017 4:18 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Valentin
Godište: 1994
Moj auto: Mercedes w210 E320 CDI
Ma sve ok, drago mi je da možeš s nekime ovdje normalno diskutirati (čitaj da se odmah ne naljuti kao curica hehe).

Jesi pokušao možda s drugim čovjekom na stanici za tehnički vidjeti, ili na drugoj stanici? Vjeruj mi da ti taj upis ovisi od čovjeka do čovjeka, jedan će ti reći da ne može ništa a drugi će ti upisati sve moguće.

Gledaj ovako, s obzirom da kažeš da ćeš praviti doslovno nikakve kilometre, ja se na tvom mjestu ne bi zamarao zimskim gumama. Stavi si dobre ljetne i vozi, ako ćeš napraviti tisuću, dvije kilometara po zimi onda nema smisla kupovati zimske, realno to je bacanje novaca. Stavi dobre ljetne i piči, ako ćeš pravit tako malo kilometara nećeš ga sigurno vozit kad bude 30cm snijega tako da je kupnja zimskih stvarno nepotrebna investicija. Ja bi tako napravio, ali izbor je u konačnici tvoj.

I ne, nije nikako glupost kupovati auto za par tisuća km godišnje, gušt je gušt i to je normalna stvar.

Ned tra 16, 2017 8:48 pm
Mercedes štovatelj

'96 godište
Ima smisla ovo da mogu proć ljetne za tako malu kilometražu zimi, razmislit ću još o toj opciji. Pogotovo to vrijedi za Zagreb koji se zaista čisti i posiba kako treba, a kako nije auto za svaki dan kod većeg snijega pričeka se dok se ne očiste ceste i sve opet ok. Jer je asfalt zaista crn po svim glavnim prometnicama. Kapa dolje njihovoj zimskoj službi.

Meni je frka iz razloga što živim malo van Zagreba, a tu nažalost ne posipaju cestu čime bi trebali nego obilato koriste sitan kamen, tako da osim ceste s premalo soli i prekasno posoljene i puno prekasno čišćene svi dobijemo besplatno pjeskarenje :smile: Nemam daleko do "civilizacije" ali taman tu kratku relaciju imam dvije kritične nizbrdice sa zavojem a lokalna cesta inače u očajnom stanju. Isključivo iz tog razloga ću možda "baciti" lovu na zimske gume, jer su te crne točke opasne i kad se u focusu vozim.

Uglavnom dobre ljetne su must have. A gušt slušat kako V8 prede i brunda je nenadmašan :smile: Čak nekad i radio ugasim da bolje čujem motor. :mrgreen:

Pon tra 17, 2017 7:47 am
Mercedes štovatelj

'96 godište
Nedavno sam nabavio 16" alu felge original za W140/C140. Sad razmišljam o zimskim gumama, kažem razmišljam jer mi nije hića tj. auto može biti u garaži ako je loše vrijeme, vozim se po snijegu i lošem vremenu u fordu :mrgreen: CL ipak ima "povlašten tretman", njega izvodim u vožnju po lijepom vremenu :smile:

Na 18" felgama su nove uniroyalke ljetne, mogu poslužit po zimi za provest se kraću relaciju lagano po suhoj cesti, kad nema poledice, snijega i sl.

Tražim povoljne zimske gume nove 235/60/16, a da nisu plastično smeće tj. da se neće ponašati u zimskim uvjetima jednako ili lošije nego ljetne uniroyal. Bezveze mi je dati 1000kn po gumi za mizernu kilometražu koje će odraditi po zimi.

Vulkanizer nudi Petlas (nešto ispod 700kn po gumi), navodno nisu loše, novi su na tržištu pa su jefitniji. Budući da je težak auto (2150kg) valja li ta zimska guma, je li dovoljno pouzdana po suhom i mokrom kolniku na niskim temperaturama? Po snijegu je svaka zimska ok, a po snijegu se ne namjeravam vozit tim autom.

Dragi forumaši, molim vaša iskustva, preporuke, mišljenja...

Sub lis 28, 2017 8:34 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 10 post(ov)a ]