Sada je Uto ruj 17, 2019 10:35 am

Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
clk 320 ne mogu upalit auto i radio code problem 
Autor Poruka
Mercedes fahrer

Ime: Matej
Godište: 2010
Moj auto: :
W169 200 CDI Avantgarde
W639 Vito - putni
W204 220 CDI Avantgarde
Zvonimir napisao:
ivicadu napisao:
a probacu necim izvadit,nemam one limice za vadenje.Probacu nekom tankom kacaviticom pa napisem broj ako uspijem

-- Čet lis 06, 2016 9:42 am --

mislim o radiju a pisem o klimi.poso na kvasinu

Ispod oznake CC--CD sa desne strane i ispod oznake za kvalitetu tona,imas jedan mali prorez.Uzmi celicnu zicu duzine ca 10 cm,ili celicni pleh sirine 1cm.Istovremeno gurni unutra i radio ce sam od sebe da iskoci van.

Uspio je izvaditi radio, problem je do coda, ja ga isto ne mogu iscupati, samo za neke becker/blaupaunkt modele

Ned lis 09, 2016 9:39 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes štovatelj

Ime: ivica
Godište: 1977
Zvonimire mozes li malo detaljnije objasnit to za navigaciju.Imam navigacioni ali ne znam ni da li radi nemam cd.Gdje doc do koda osim kod ovlastenog,Ja sam iz dubrovnika a ovlasteni je u makarskoj,gradac,najblizi.

Pon lis 10, 2016 5:44 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-215.000 KM
Kao prvo moram da znam dali uopce imas u koferu,ili ispod suvozacevog sjedala ovaj racunar.Pogledaj link s eBaya.Ako imas,onda su i kablovi povezani sa radiom.Ako kabel nemas,onda sve zaboravi i koristi samo radio sa casetofonom i Chengeromu koliko je kod tebe Chenger ugradjen.Inace sam kabel kosta kod mercedesa ca 450 Euro, instalaciju moze samo da vrsi strucna osoba kod mercedesa.Naravno da kasnije dolazi i takozvana kalibracija tockova tako da sve skupa kosta preko 1,000 Euro.To se neisplati jer takozvani start CD vise nepostoji.Ja isto imam racunar koji nije nikad bio ugradjen jer sam kabel je previse skup.Code broj mozes samo dobiti kod mercedesa ukoliko jos postoje podaci od APS sistema.Ako neuspijes,onda ili preko Blaupunkta ili preko eBaya mozes kupiti takav isti radio .Evo ti link od Boscha i imas godinu dana garanciju, netreba ti Code broj.

http://www.ebay.de/itm/Radio-Bedienteil ... 1738196230

http://www.ebay.de/itm/MERCEDES-NAVI-AP ... 0565655087

Uto lis 11, 2016 8:33 am
Mercedes štovatelj

Imam kompletnu instalaciju,original vec instaliranu,radio,CD changer i navigaciju.Nede sam cito da za njega vise nema karata i da se ne mogu przit.Nije mi toliko bitno ali ako bi se moglo doc do toga da radi bilo bi fora.
Idemo jedno po jedno:
dakle problem koda rjesen,zvao mercedes i dali mi u Vrdoljaku kod bez ikakvih problema,telefonski.Ali tu ja napravih drugi problem :banghead: .Naravno ne znam kako se ukucava broj,ali sta se tu ima mudrovat,nema neke nauke.Probam kako ide dok ne otkrijem ako je kod krivi trazit ce novi,pravi kod i to je to.
Je,klinac,idem ja probat da vidim kako se s tim radi i stisnem ja botune i napise on meni na ekranu wait.Ima od toga 2.dan vec,eno ceka on a cekam i ja :smile: .Odspojio sam akumulator i jedini ucinak je da sam moro ponovo programirat prozore,express funkcija.Nisam drzo odspojeno 5 ili vise minuta pa cu probat i to.Ako neko misli da je problem u necem drugom neka odma kaze ili zauvjek suti.
Napisem kako je prosla operacija,a ako neko ima rjesenje za navigaciju da ju mogu osposobit da radi,bilo bi super. :beer:

Sri lis 12, 2016 2:16 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Navi da osposobis da radi to zaboravi.CD nepostoji.Vrijeme odlaufalo jos prije 15 god.APS 4 netrazi kod broj.Ti ga moras sam upisati i memorisati.Ako si 3X tipovao,a nisi memoriso,APS 4 ide u sigurnosni sistem za iduca 24 sata.Dabi mogao ponovo da memorises kontakt kljuc mora 24 sata da bude u polozaju 2.Iskljucit bateriju isto mozes ali nepomaze nista.Kako se memorise cod broj ja napamet neznam,ali u autu vjerojatno da imam upustvo od aparata te moram da pogledam sta pise.Ako te interesira napisi da pogledam.
Za prozore to je normalno da ako nemas struje nece ni funkcionirati.

Postoji jos jedna metoda ako si 3X pogrijesio a to je.Radio mora da bude ugasen.Obadva dugmeta na aparatu istovremeno stisni i pokusaj ponovo code broj da memorises.

Sri lis 12, 2016 4:37 pm
Mercedes štovatelj

Pa ja mislim da u mene nije APS 4.Kad sam ga upalio imam brojeve ispisane na ekranu i moram ukucat pravu kombinaciju.E sad mozda je on poso u safe mod svakako pa cu probat.Ako sam te dobro razumio moram drzat kljuc u bravi 24 sata na drugom zubu.Posto mi je auto parkiran na ulici nije bas uputno to radit.Osim ako necu spavat u njemu.Ima li mozda kakav drugi nacin za to provjerit.

Sri lis 12, 2016 6:40 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Tvoj radio se vidi malo slabo kod mene.Ako je isti kao ovaj moj,onda je APS 4.Posalji bar jednu sliku sa ukucanim brojevima.Provjeriti na drugi nacin sam ti vec napisao ali nisam siguran dali je to ispravno. Kao prvo radio mora da bude ugasen.Obadva dugmeta stisni istovremeno i radio bi se trebao upaliti i brojeve mozes odmah otipati.Ti vjerojatno neznas kako i na koji nacin da te brojeve memorises.Ako ti treba upustvo kako se brojevi memorisu,ja mislim da imam u autu upustvo.

Slika

Sri lis 12, 2016 7:44 pm
Mercedes štovatelj

Hvala isti je,probacu ujutro na taj nacin,pa javim rezultat.

Sri lis 12, 2016 9:18 pm
Mercedes štovatelj

Evo rjeseno.Hvala na savjetima.
Kljuc na prvi zub,radio upaljen,sjeo i pio kavu uru ipo.
Nakon toga izaso iz safe moda i trazio ponovo kod.
U mene je 5 znamenki bilo na ekranu i samo sam ih redom ukuco i proradilo sve.
Nije me trazio da memoriram ista.Normalno palim i gasim i radio normalno radi.

Pet lis 14, 2016 3:19 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2