Sada je Uto ruj 17, 2019 10:26 am

Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
W140 CL 420, 500 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Marko
Godište: 1989
Moj auto: Opel Cherokee 1.9 TdCi
Pozdrav,
Koliko je isplativo kupiti jednog CL-a iz 97-99? Dali dijeli dosta dijelova sa Sklasom ili nesto malo? Naime gledam tu liniju koja mi se opasno svidja, ali posto se radi od 20 god starom auto, koliko je pametno kupovati takvo nesto? Molio bih vlasnike w140 CL-a da malo napišu iskustva.. Koristio bih ga iskljucivo na duža putovanja autocestom.. Koji je bolji izbor 420 ili 500? I jeli previse zahtjevan za odrzavanje? Kad bih uzeo, jedino bih dosao u obzir u sto boljem stanju.. Znaci primjerci od 12K€+ hvala..

Čet stu 19, 2015 1:17 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes fahrer

Ime: Matej
Godište: 2010
Moj auto: :
W169 200 CDI Avantgarde
W639 Vito - putni
W204 220 CDI Avantgarde
Marcus89 napisao:
Pozdrav,
Koliko je isplativo kupiti jednog CL-a iz 97-99? Dali dijeli dosta dijelova sa Sklasom ili nesto malo? Naime gledam tu liniju koja mi se opasno svidja, ali posto se radi od 20 god starom auto, koliko je pametno kupovati takvo nesto? Molio bih vlasnike w140 CL-a da malo napišu iskustva.. Koristio bih ga iskljucivo na duža putovanja autocestom.. Koji je bolji izbor 420 ili 500? I jeli previse zahtjevan za odrzavanje? Kad bih uzeo, jedino bih dosao u obzir u sto boljem stanju.. Znaci primjerci od 12K€+ hvala..

12k€ po meni ne vrijedi, u dopbrom stanju vrijede do 10k.

Bio je nedavno u Slavoniji jedan 500 za 6k erua u jako dobrom stanju, no prodan je. Kamo, ne znam

Čet stu 19, 2015 10:31 am
Mercedes ovisnik

Ime: Renato
Prezime: Ribarić
Godište: 1992
Moj auto: CLK270 CDI '05.
190E 2.2-16 (M111) '91.
Moje je generalno mišljenje da je za istu svotu bolje uzeti stariji model ili predredizajn nego noviji model ili redizajn, ali za 12 tisuća € uzmeš noviju generaciju CL-a i to u jako dobrom stanju... :wink:
CL i pojam isplativosti nemogu staviti nikako u isti kontekst. Taj auto je u svojim temeljima sve samo ne isplativ... To je auto za guštanje, šminkanje, ku*čenje... :mrgreen:
Ja mislim da C140 sa W140 dijeli preko 90% komponenata, ali bez obzira na to, čim je CL tj. S u pitanju, treba očekivati dosta veću cijenu dijelova...
Je li pametno kupovati taj auto? To ovisi o tome u kakvom stanju je primjerak koji bi eventualno kupio i o tvojim financijskim mogućnostima...
Teško da budeš našao vlasnika CL-a ovdje, dosta su to rijetki auti, pogotovo kod nas...
420 ili 500? Svi će ti ovdje reći 500, pa čak i ja, ali najbolja opcija je da probaš oba i vidiš kaj tebi najbolje paše... :wink:

Bolje biciklom u noćni provod nego Mercedesom na posao.

Sub stu 21, 2015 11:32 am
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes štovatelj

Ime: Marko
Godište: 1989
Moj auto: Opel Cherokee 1.9 TdCi
Ma znam da je glupo pitat jel isplativ jer se radi o V8 iz 90-tih.. Vise sam mislio na odnos kvalitete i godina, CL w140 je jedan od najljepših coupea ikad.. A kako je stvoren za cruiseanje po autobahnu sukladno mojim potrebama je vise nego zanimljiv izbor.. Gledam iskljucivo ove na njemačkom tržištu, jer sam gore i to bi bila cijena za dobre primjerke, novi CL me Nezanima.. Kako dijeli dosta dijelova sa Sklasom, kolko je ona zahtjevna za odrzavanje? Čitao sam da je CL 500 dosta kvalitetniji, mozda i best buy..

Uto stu 24, 2015 1:00 am
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 4 post(ov)a ]