Sada je Uto stu 20, 2018 10:32 pm

Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 18 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
SL 500 1991g. problemi s bravom 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Franjo
Godište: 0
pozdrav.
ovako, znaci u pitanju je SL500 iz 91godine. slucajno sam zaboravio ugasiti svijetla sto mi je naravno ispraznilo akumulator. da bi upalio auto i ostavio ga da sam radi i puni spojio sam punjac na akumulator koji je vec bio namontiran u auto samo da bi zaverglao i upalio jer sam žurio. prvi pokusaj vrti, posve slabo i ne pali. drugi pokusaj vrti vrti i samo prestade i zablokira se volan i kljuc ostade u bravici i nemoguce ga je izvaditi niti otkociti volan. kljuc je ostao u drugom polozaju znaci onom gdje se npr radio moze slusat. nakon toga izvadim akumulator, nadolijem malo vode jer je falilo, i ostavim punjac da ga puni preko noci. danas stavim aku u auto i da probam ma bravica ni da cuje nece. niti lijevo niti desno. sta bi to moglo biti? da li to sta moze biti povezano s alarmom, inace je cobra alarm model 7777? ili je jednostavno bravica odradila svoje? za bravicu, samo bravicu u servisu traze 500E bez montiranja, a auto treba i odvest do njih sljepom... hvala unaprijed

Pon lip 08, 2009 3:07 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes fahrer

Ime: Branimir
Prezime: Antić
Godište: 1987
Moj auto: MB100D
W124-230E LPG
E30 320i
Najprije si se treba predstavit pod nasi clanovi, al ok. Mislim, to je pravilo foruma, meni je sve isto.

Bez obzira na zurbu, velika ti je greska sto si stavio punjac dok je u autu jos bio akumulator. Moze jedino izgorit punjac, ne vjerujem da ista drugo mozes tako postic.

E sad, volan se zablokira zbog brave pretpostavljam, bez obzira sto je u polozaju kad je volan otkocen, ako kazes da moze radio svirat...
Jesi pokusao izvadit kljuc kad je akumulator bio izvadjen, ili da neko pokusa cim se stavi akumulator i dotaknu kleme izvuc kljuc normalno, s tim da volan onako gurne u jednu stranu, kao i kad se otkljucava sam volan normalno?

Zaseok Vojnići je u selu Klobuk, općina Ljubuški.

Pon lip 08, 2009 4:07 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-210.000 KM
Postoji mogucnost da je computer taj tvoj postupak registrirao kao kradju i sve blokirao.Besplatna terapija--probaj iskljuci bateriju za 24 sata(NE ISPOD 24 sata):Postoji mogucnost da se onda sve vrati u standardni polozaj.Brava ili kljuc nisu defekt.

Pon lip 08, 2009 6:12 pm
Mercedes štovatelj

Zvonimir napisao:
Postoji mogucnost da je computer taj tvoj postupak registrirao kao kradju i sve blokirao.Besplatna terapija--probaj iskljuci bateriju za 24 sata(NE ISPOD 24 sata):Postoji mogucnost da se onda sve vrati u standardni polozaj.Brava ili kljuc nisu defekt.

e to i ja mislim... ali sta je jos gore, da ga jebes nemogu nac knjizicu od alarma... jer, auto dok je otkljucan, i dalje blinka ona lampica od alarma, 3 puta blinkne i onda jedno 10sec ne blinka pe opet isto... a da je brava otisla to mi je glupo zbog jebenog akumulatora da odjebe brava... znaci nikad nebi smio promjenit akumulator... i zbog cega jos mislim da je do alarma, inace se otkljucava na daljinski, a kada se ispraznio otkljucao sam ga na kljuc... a na bravu je spojeno nekih hrpa kablova tako da mislim da je neki od njih i od alarma i da je to neka protumjera od kradje

e sad za drugi post-> probao sam i bez aku i sa njim, neide, a kljuc nemogu izvadit normalno jer ga treba okrenut u lijevu stranu, on sad stoji u onom prvom polozaju kad se kljuc okrene, znaci na tom se npr radio moze upalit, u drugom polozaju klima i sve ostalo a treci odnosno u njemu ne ostaje se pali auto.

sta da radim?!! a sta je najgore auto niti nemogu odvest kod mehanicara ni sa sluzbom jer je u P i volan je zakljucan... sluzi mi trenutno kao ukras pred kućom...

Pon lip 08, 2009 8:47 pm
Mercedes štovatelj

Zvonimir napisao:

i sta ako ni to ne uspije, evo idem sad otkopcat aku...! a u ovom mom glupom gradu nitko nece da se zajebaje s tim da nebi jos sta pokvarili, a serviser niti jedan nece da dodje... znaci ak to ne rijesim sam, mogu ga zapalit jedino jos... a alarm je cobra, to je koliko ja znam jedan od boljih alarma u svijetu, i uopce nema kljuc za podesavanje, nez ni kako se podesaje... molim vas pomazite... hvala

Pon lip 08, 2009 8:57 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Matija
Prezime: Zetović
Godište: 1988
Moj auto: W210 E220D 1995.god. elegance - tatin
A jesi pregledao osigurače? Možda je prilikom punjenja i paljenja neki izgorio i to ga blokira negdje...

Pon lip 08, 2009 9:15 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes štovatelj

Zeta napisao:
A jesi pregledao osigurače? Možda je prilikom punjenja i paljenja neki izgorio i to ga blokira negdje...

jesam, gledo sam, svi ispravni... a zaboravio sam napisat, da je on amerikanac, znaci za americko trziste pravljen, ako to ima kakve veze..

Pon lip 08, 2009 9:20 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Matija
Prezime: Zetović
Godište: 1988
Moj auto: W210 E220D 1995.god. elegance - tatin
Pogledaj ovdje, sličan problem, sve je blokiralo.
http://www.benzworld.org/forums/r170-sl ... drive.html

Pon lip 08, 2009 9:56 pm
Mercedes štovatelj

kod njih je do mjenjaca, nemogu ubacit u P, pa ni nemogu izvadit kljuc. u mene stoji u P... situacija za ubit se jbt... nit znas sta je, nit ga mozes odvest u servis nit tko zeli doc... et, nez sta da radim s njim... svake su mi sekunde zivci sve zategnutiji, bojim se da do kraja ne puknu pa da ne pukne i on... neznam zbilja sta da radim... ne svidja mi se takva vrsta ukrasa pred kucom... a na netu nemogu nigdje nista nac...

Pon lip 08, 2009 10:21 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Dražen
Prezime: Maskaljević
Godište: 1989
Moj auto: Ford Focus 2.0 (Automatic), W210 T320CDI (Automatic), W124 E280
Evo otišo sam probat na svojem W124 i možeš prebacivat brzine kad je na prvom zubu. pa sam ti samo htio predložit da stisneš kočnicu i probaš malo mjenjačem gore dole i vratit ga u P pa probat izvadit ključ. jer u njega ne možeš izvadit ključ dok nije u P (to znaš) možda je nešta povezano. Probaj ako nisi, ja bi probo.

Zadnja izmjena: Maske; Pon lip 08, 2009 10:43 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Pon lip 08, 2009 10:37 pm
Mercedes štovatelj

Maske napisao:
Evo otišo sam probat na svojem W124 i možeš prebacivat brzine kad je na prvom zubu. pa sam ti samo htio predložit da probaš malo mjenjačem gore dole i vratit ga u P pa izvadit ključ. jer u njega ne možeš izvadit ključ dok nije u P (to znaš) možda je nešta povezano. Probaj ako nisi, ja bi probo.

probao, neide...

Pon lip 08, 2009 10:42 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Ante
Moj auto: MB 208D golf II
ako se ne varam ključ se ne može izvadit dok se ne ubaci u P ili...?
na koju to foru uopće radi...pada mi na pamet da je tu nekakav kvar

edit...prestiglo me

Pon lip 08, 2009 10:44 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Dražen
Prezime: Maskaljević
Godište: 1989
Moj auto: Ford Focus 2.0 (Automatic), W210 T320CDI (Automatic), W124 E280
Ako je sve ispravno ne može se ključ izvadit iz brave dok nije u P niti se može izbacit iz P dok se ne stisneš kočnicu, a kad izbaciš iz P.. R,N,D,3,2 možeš šaltat bez da stiskaš kočnicu

Pon lip 08, 2009 10:50 pm
Mercedes entuzijast

Ime: Dean
Prezime: Glavić
Moj auto: r129 SL 500 AMG
ak si poslušo zvonimira skinuo bat 24 sata i opet isto znači da s elektronikom auta je sve uredu,ako se malo kužiš skini bravu pa malo pročačkaj ako ne šlep služba mercedes servis pa nek se oni zajebavaju i ustanove dal je brava ili velika vjerojatnost zašteko alarm..

Pon lip 08, 2009 11:48 pm
Mercedes štovatelj

don glava napisao:
ak si poslušo zvonimira skinuo bat 24 sata i opet isto znači da s elektronikom auta je sve uredu,ako se malo kužiš skini bravu pa malo pročačkaj ako ne šlep služba mercedes servis pa nek se oni zajebavaju i ustanove dal je brava ili velika vjerojatnost zašteko alarm..

tek sam veceras skinuo bateriju pa cu pokusat to sa 24h. skinut bravu neznam nit se zelim zajebavat s tim... a najgore sta slep sluzba nemoze odvuc auto jer je ubacen u P i nemoze se pomaknut.

Uto lip 09, 2009 2:53 am
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].   [ 18 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće