Sada je Uto lip 02, 2020 2:23 pm

Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
500 SEL 
Autor Poruka
Mercedes ovisnik

Ime: Dario
Godište: 0
Moj auto: Mercedes E200
Koliko sam ja upoznat sa situacijom u "EU", tj. u Njemačkoj, svako sakrivanje podataka o stvarnom stanju vozila dok se prodaje, ili ako novi vlasnik otkrije nedostatke vozila za koje se utvrdi da je prijašnji vlasnik znao, a nije rekao, ide se lijepo u buksu.

KOd njih tamo nema skidanje kilometraže i sličnih sranja koja se događaju kod nas ako ne paziš dok kupuješ auto. Skini stvarnu kilometražu i ako se to otkrije, ode ti na sviranje klavira. U radioni, ako ti skinu kilometražu, a to se otkrije, osim debele kazne ili zatvora, više nečeš morati imati u Njemačkoj nikakve radione.

Bude toga i kod nas, tamo negdje 2100 i neke godine.[/quote]

Nebi se slozio stobom,skidanje kilometraze na digitalnim ćukama se nemoze samo tako otkrit,makar se to na vise mjesta moze skuzit na nekim autima,al postoji tolko skenera,kompjutera za obradu automobila itd,tak da se gore skida na velko :wink:

Sri pro 20, 2006 8:01 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes ovisnik

Ime: Mladen
Godište: 1958
Koliko sam ja upoznat sa situacijom u "EU", tj. u Njemačkoj, svako sakrivanje podataka o stvarnom stanju vozila dok se prodaje, ili ako novi vlasnik otkrije nedostatke vozila za koje se utvrdi da je prijašnji vlasnik znao, a nije rekao, ide se lijepo u buksu.
KOd njih tamo nema skidanje kilometraže i sličnih sranja koja se događaju kod nas ako ne paziš dok kupuješ auto. Skini stvarnu kilometražu i ako se to otkrije, ode ti na sviranje klavira. U radioni, ako ti skinu kilometražu, a to se otkrije, osim debele kazne ili zatvora, više nečeš morati imati u Njemačkoj nikakve radione.
Bude toga i kod nas, tamo negdje 2100 i neke godine.

Nebi se slozio stobom,skidanje kilometraze na digitalnim ćukama se nemoze samo tako otkrit,makar se to na vise mjesta moze skuzit na nekim autima,al postoji tolko skenera,kompjutera za obradu automobila itd,tak da se gore skida na velko :wink:

Ne tvrdim da se i tamo ne skida, ali, samo jedan primjer od prije oko godinu dana (mislim da Ameno to zna i može potvrditi ili opovrgnuti):

Tip je uvezao Mercedes iz Njemačke i dovezao ga u Varaždin, u ovlašteni Mercedesov auto salon na servis. Servis je bio ćini se na oko 50 000 km i otišao. Isti dan su ga pozvali natrag jer ne mogu prijaviti servis na 50 000 km kad je već u Njemačkoj bio napravljen na 110 000 km.

Znam da je bila jako velika frka, znam da je kompletni servis platila njemačka firma kod koje je auto kupljen, dobio je još neke poklone od njih samo da ne prijave to u njemačkoj jer bi im tamo odmah zatvorili cijelu firmu i više je u njemačkoj, ni bilo gdje u EU nebi mogli otvoriti.

Da li je bilo stvarno tako, ne znam, Pričao mi je čovjek koji tamo radi u servisu. Osobno nisam vidio nikakve račune ni bilo što, samo su mi ispričali tu priču.

Sri pro 20, 2006 8:28 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM
Mercedes ovisnik

Ime: Tomislav
Moj auto: E92
Kakve veze ima zatvaranje firme sa skidanjem kilometraže :?

Sri pro 20, 2006 11:14 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM Web stranica
Mercedes ovisnik

Čet pro 21, 2006 12:50 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Ivan
Godište: 1986
Moj auto: w220 - S320, w220 - S500, W215 - CL500, W140 - CL500, Kombi MB 208 D, w168 - A170CDI
istina,imam rodaka u njemackoj koji dolazi kuci ljeti,i bas proslo ljeto dosao sa novom peticom (bmw) i udari ga netko,prednji lijevi kraj...dosta ga je razbio,cak malo i muldu...i dobro,momak podmiri novcano stetu i rodak odvede auto popravit ali ne zeli da se ovaj unutarnji dio mulde koji je poravnat niti zakita niti opitura...sve se cudimo,zasto ?!?!?

eto,tako je to gore,on to ne smije sakriti...mora biti vidljivo !

Pon pro 25, 2006 6:56 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Luka
Prezime: Končarević
Moj auto: W203 220 CDI
Ne tvrdim da se i tamo ne skida, ali, samo jedan primjer od prije oko godinu dana (mislim da Ameno to zna i može potvrditi ili opovrgnuti):

Tip je uvezao Mercedes iz Njemačke i dovezao ga u Varaždin, u ovlašteni Mercedesov auto salon na servis. Servis je bio ćini se na oko 50 000 km i otišao. Isti dan su ga pozvali natrag jer ne mogu prijaviti servis na 50 000 km kad je već u Njemačkoj bio napravljen na 110 000 km.

Znam da je bila jako velika frka, znam da je kompletni servis platila njemačka firma kod koje je auto kupljen, dobio je još neke poklone od njih samo da ne prijave to u njemačkoj jer bi im tamo odmah zatvorili cijelu firmu i više je u njemačkoj, ni bilo gdje u EU nebi mogli otvoriti..

Istina sve je povezano kompjuterski i kad radiš servis odma znaš šta je na toma autu rađeno i kolko je prešo. Skidanje km je kažnjivo dijelo i DA ako te skuže najebo si. NPR. Odeš u euroline i kupiš rabljeni auto i poslje otkriješ da je skidana kilometraža i prijaviš ih u njem i ode njima licenca za ovlašteni servis a kamoli u slučaju kad su generalni zastupnici. Kod mercedesa je to se je**** postroženo dok kod drugim marki auta se to ne tretira tako. Međutim mercedes ima sve jaaakooo strogo.

Sub pro 30, 2006 6:10 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM ICQ YIM AIM Web stranica
Mercedes ovisnik

A kaj ako je čovjek tj. vlasnik skinuo kilometražu prije nego ga je dao u Euroline?

Sub pro 30, 2006 7:35 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Mladen
Godište: 1958
A kaj ako je čovjek tj. vlasnik skinuo kilometražu prije nego ga je dao u Euroline?

Valjda je prije toga bio u nekom ovlaštenom servisu koje je opet spojeno sa Mercedesovom centralom i . . . . . . . :)

Sub pro 30, 2006 7:53 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Dusko
Moj auto: W204/W164/sprinter/smart
Radi se vracanje i u Njemackoj. Posotoje i tamo ljudi koji muljaju svasta pa prilikom prodaje vracaju kilometrazu. Kad je stari trazio auta tamo nagled'o je se svega i svacega. Uglavnom Turci muljaju s'tim. Iako se tamo vracanje smatra jednim oblikom prevare tj. krivicnim djelom.

Ned pro 31, 2006 7:58 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2