Sada je Sub kol 17, 2019 12:36 pm

Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
W126 - ako sada kupujem, na što paziti, koji uzeti... 
Autor Poruka
Mercedes ovisnik

Ime: Bojan
Godište: 1984
Moj auto: 1984 W123 200D
čaboRV napisao:
Ja sam mišljenja da konkurencijski djelovi za 126 nisu baš tako dramatično skuplji nek za 124...

e sad...što se tiče cijene vozila u oglasnicima...stanje je kakvo je(kriza)...ima odličnih SEC-ova koji se vrte po 10K več godinama...al kupaca nema...ima lošijih koji se vrte od 5 do 6K opet kupaca nema...
Sve sam svjesniji da kad kupiš takav auto...dobijaš i vjenčani prsten...a razvod bude skup... :lol:

Da u pravu si, malo ljudi cijene takva kola, najveci problem je kubikaza, potrosnja i nije toliko uz plin, koliko kubikaza, tj davanja registracije, pogovo kad cuju 5.0, 4.2, 3.0 odmah ih odbije.. Danas svi traze nesto da je do 2.0 maks, po mogucnosti 1.6 ili cak 1.3.. da trosi oko 5-6 litara i too je to.. Malo je ljudi danas koji cijene udobnost, stabilnost, sigurnost, osijecaj u voznji to se izgubilo kod modernih kola, narocito osijecaj i zadovoljstvo (koje se uglavnom svodi na to da je nesto novo i zato sto je novo i skupo svim ase dopada i dobija neku paznju u drustvu jer je neko platio nesto toliko i toliko) licno zadovoljstvo i uzivanje je baceno u drugi plan.. recimo mjerio sam u w212 i u w126 kolicinu vibracija u voznji i rezulati su bili u korist w126 pri istoj brzini istim putem.. Dok recimo po mjeracu decibela, jedva da zaostaje za autom 30 godina mladjim.. Netreba dalej trositi rijeci..
Osim ovoga gore postoji sledeci problem, gdje kupci kad vide ove trulje po oglasima neodrzavane sa ogromnim kilometrazama, sticu pogresan utisak o autu, i dok god ne osijete orginala koji je u dobrom stanju i ne provozaju, tesko ce da znaju kako izgleda zasita voznja dostojna mercedesa.. jer postoji ogromna razlika izmedju jednih i drugh.. A da bi uzeli dobar auto mora da se plati, sto dovodi do cinjenice, sto bi uzeli 30 godina star auto, kad mogu neki nize klase, manje kubikaze noviji za iste pare.. i tu se gubi svaki smisao kupovine..
Tek poznavaoci i ljbitelji ovog modela su zainteresovani za ozb kupnju i znaju sta zele i sta im j eprioritet u voznji... ili pak poneki levati koji pojma nemaju o autu, nego im se svidio neki nabudzeni, pa oce da naprave nesto kul za male pare i da sta skarabudze, i obicno takvi primjerci, zbog predimenzioniranih guma, kojekakvih spojlera, tapaciranih ili pak ubacenih sjedista, gluposti i cega josh izgube svu tu draz, ugadjaj, funkcionalnost i ostalo dostojno mercedesa o kojoj sam pricao.. i naravno posle takve unakazene primjerke prodaju za velike pare, pa ako nekome uvale dobro i jest, ako ne onda spuste cenu skroz i prodaju bud dzabe.

1983 W126 300D
1983 W123 200 LPG
1982 W123 240D
1981 W123 200D

Sri tra 02, 2014 1:14 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes entuzijast

Ime: ,
Godište: 1930
ByBojan napisao:
čaboRV napisao:
Ja sam mišljenja da konkurencijski djelovi za 126 nisu baš tako dramatično skuplji nek za 124...

e sad...što se tiče cijene vozila u oglasnicima...stanje je kakvo je(kriza)...ima odličnih SEC-ova koji se vrte po 10K več godinama...al kupaca nema...ima lošijih koji se vrte od 5 do 6K opet kupaca nema...
Sve sam svjesniji da kad kupiš takav auto...dobijaš i vjenčani prsten...a razvod bude skup... :lol:

Da u pravu si, malo ljudi cijene takva kola, najveci problem je kubikaza, potrosnja i nije toliko uz plin, koliko kubikaza, tj davanja registracije, pogovo kad cuju 5.0, 4.2, 3.0 odmah ih odbije.. Danas svi traze nesto da je do 2.0 maks, po mogucnosti 1.6 ili cak 1.3.. da trosi oko 5-6 litara i too je to.. Malo je ljudi danas koji cijene udobnost, stabilnost, sigurnost, osijecaj u voznji to se izgubilo kod modernih kola, narocito osijecaj i zadovoljstvo (koje se uglavnom svodi na to da je nesto novo i zato sto je novo i skupo svim ase dopada i dobija neku paznju u drustvu jer je neko platio nesto toliko i toliko) licno zadovoljstvo i uzivanje je baceno u drugi plan.. recimo mjerio sam u w212 i u w126 kolicinu vibracija u voznji i rezulati su bili u korist w126 pri istoj brzini istim putem.. Dok recimo po mjeracu decibela, jedva da zaostaje za autom 30 godina mladjim.. Netreba dalej trositi rijeci..
Osim ovoga gore postoji sledeci problem, gdje kupci kad vide ove trulje po oglasima neodrzavane sa ogromnim kilometrazama, sticu pogresan utisak o autu, i dok god ne osijete orginala koji je u dobrom stanju i ne provozaju, tesko ce da znaju kako izgleda zasita voznja dostojna mercedesa.. jer postoji ogromna razlika izmedju jednih i drugh.. A da bi uzeli dobar auto mora da se plati, sto dovodi do cinjenice, sto bi uzeli 30 godina star auto, kad mogu neki nize klase, manje kubikaze noviji za iste pare.. i tu se gubi svaki smisao kupovine..
Tek poznavaoci i ljbitelji ovog modela su zainteresovani za ozb kupnju i znaju sta zele i sta im j eprioritet u voznji... ili pak poneki levati koji pojma nemaju o autu, nego im se svidio neki nabudzeni, pa oce da naprave nesto kul za male pare i da sta skarabudze, i obicno takvi primjerci, zbog predimenzioniranih guma, kojekakvih spojlera, tapaciranih ili pak ubacenih sjedista, gluposti i cega josh izgube svu tu draz, ugadjaj, funkcionalnost i ostalo dostojno mercedesa o kojoj sam pricao.. i naravno posle takve unakazene primjerke prodaju za velike pare, pa ako nekome uvale dobro i jest, ako ne onda spuste cenu skroz i prodaju bud dzabe.

Apsolutno!!

Sri tra 02, 2014 6:34 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes ovisnik

Ime: Hrvoje
Godište: 1980
Moj auto: W211 220CDI, W124 250D,w126 300SE
Evo odličan Bojanov post iz kojega se opet isčitava da je čovik poznavatelj ovih starijih makinja.
A za djelove evo tipičan primjer pločica za w211, pločice Jurid dolaze zapakovane u mercedesovoj ambalaži i mercedes to naplati lipo 200 kn više, nego iste te pločice Jurid u Juridovoj kutiji koju kupite npr u auto kreše i sad se postavlja pitanje originala, a di su Lemforder,Bilstein,Ate koje mercedes pakira i štambilja svoj znak.
Ja ne kažem da je ovo nelegalna radnja ali zašto davati 30 posto više novca za potpuno isti proizvod?

Sri tra 02, 2014 10:24 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Muzafer-Davys
Prezime: Suljic
Godište: 1981
Moj auto: E 300 TD
177 PS
god.98
pozzz

Beks neces vjerovati sta se jos desava :D
bila mi je otisla podloska bakarna koja ide ispod spanera lanca na bloku motora i curilo mi ulje... podlosku samu ne prodaje niko moras narucit spaner lanca i naravno onu ga narucuju pomocu saobracajne. spaner lanca kosta 130 KM za w210 a majstor koji voza 190 mi kaze ista trazi za moj auto vidjet ces posto je reko nema smisla.
covjek je izvrnuo moj spaner lanca i svoj da mi dokaze saraf saraf nema razlike mozda je moja jaca opruga pojma nemam al podloska mi treba. naravno za 190 je kostala 78 KM. nisam kupio jer mi je samo trebala podloska i bilo mi skupo mada me ulje nerviralo... podloska koja mi je trebala i koju sam kupio u mercedesu u becu kostala je jedan euro. mozel neko da to objasni? svi autodijelovi koje sam posjetio nisu imali podloske jer ne prodaju ona dolazi u kompletu...

pozzz

Sri tra 02, 2014 10:39 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Bojan
Godište: 1984
Moj auto: 1984 W123 200D
Nista cudno, ne ispalti se njima uvoziti podloske,mala je zarada :D

1983 W126 300D
1983 W123 200 LPG
1982 W123 240D
1981 W123 200D

Sri tra 02, 2014 11:20 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Damir
Godište: 1986
Moj auto: neki merc
Gumica za ke-jetronic distributor goriva (glava) u MB 50kn, čeka se desetak dana, u Auto Kreši niti 1,5kn. Treba platiti i ime, ipak oni drže do sebe.

MB 211 E320 'TRISTAN', 2002.g. -EX
MB 124 250D 'NORBERT', 1992.g. -EX
MB 126 280SE 'DIETRICH', 1981.g.
MB 221 S450 4MATIC 'VADER', 2007.g

Čet tra 03, 2014 6:49 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Pajser
Godište: 0
Moj auto: w201, w203, peugeot106,
camo33 napisao:
Gumica za ke-jetronic distributor goriva (glava) u MB 50kn, čeka se desetak dana, u Auto Kreši niti 1,5kn. Treba platiti i ime, ipak oni drže do sebe.

Svaka škola se plaća, samo skupa školarina. :offtopic: Al u principu to je to.

Čet tra 03, 2014 8:00 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes fahrer

Ime: Kristijan
Godište: 1996
Ne želim se praviti pametan ali gledam temu i kao što je Bojan rekao o sigurnosti pouzdanosti tralala u potpunosti se slažem.

Za cijenu održavanja tog modela ne znam ništa pa neču ni komentirati ništa, ali mrzim kad mi netko kaže za npr. C180 da je skup za održavanje "gledaj pa to je Mercedes, skupo ovo skupo ono, troši.." da ne nabrajam.. auto vrijedi svaku lipu.

Onaj tko se odlučio za kupnju w126 ili slično prvo mora vidjeti s koliko para raspolaže i što uopče može kupiti za te pare, a najbitnija je namjena, da li če stajati u garaži, pa nedjeljom upaliti i napraviti đir oko kuče, ili ga voziti svaki dan 10-20-40km? Različita su mišljenja, nekime smeta dizel, nekome je benzin skup, netko bi htio 500SEL a nema para za golfa natočit..nekome smeta orginalnost..ovo ono...

Ako bi ikad kupovao ovakav klasik, prvo bih pogledao limariju i unutrašnjost, za motor lako..

Ako netko ne zna ili nije siguran u ispravnost neka auto odveze na dizalicu i uz pomoč mehaničara detaljno pregleda auto.

Iskreno baš me zaboli k.... što imam ispod haube, hoče li to biti 2.0d, 3.0td, 3.0 benzin.. ti auti nisu za tjeranje od semafora do semafora, več auti za dulje relacije i guštanje, iako bi volio da je V8 ali pošto je situacija takva kakva je u lijepoj našoj, šta se može..

Ned svi 04, 2014 7:52 pm
Mercedes poznavaoc

Ime: Stefan
Godište: 1994
Moj auto: 1985 W124
Mali_Svaler napisao:
camo33 napisao:

Svaka škola se plaća, samo skupa školarina. :offtopic: Al u principu to je to.

da se nadovezem. :mrgreen: kolega posjedovo audi a8 90 i neka model. pokvari se lezaj zadnjeg tocka. majstor mu kaze idi odnesi ovaj lezaj i kazi prodavacu daj mi ovakav lezaj ako te pita za sta je reci sta te briga. i tako on ode i kupi takav lezaj za 40ak eura. i ugradi i vozi bez problema. igrom slucaja pricali o tome i nismo vjerovali da to ista znaci i nazovemo motorex. inace u BiH imaju najveci izbor auto dijelova. i pitamo koliko kosta lezaj za to i to auto tako i tako kaze gospodin 200 i neki euro.

drugi slucaj. piso sam u e klasi da je kolegi blokirale prednje kocnice itd itd. i kad smo prednja klijesta reparirali nismo jednu sisicu za odzracivanje uspjeli odvrnut i zalomimo ju. odemo kod tokara on za 2,5 eura izvadi zalomak. i od autokuce do autokuce koje prodaju dijelove trazimo sisicu. 10ak radnji smo obisli i svi kazu to moras kupiti komplet klip sa sisicom i gumicama. reko gdje to ima logike da kupujemo komplet set radi jedne sisice. kaze tako nam dolazi i nista se tu ne moze. odemo u poljoprivrednu prodavnicu "zlatno polje" i nadjemo identicnu sisicu koja kosta 1 euro. i stavimo i sve funkcionise.

treci slucaj crko mi jedan grijac i odem da kupim reko dajte mi BERU grijace za to i to auto itd itd. kaze on meni nemamo BERU. kako nemate? kaze kod nas to slabo ide niko ne kupuje slabo se pokazali. ja cito na dosta foruma da svi te grijace samo hvale nikad kude. na kraju kupim neki BOSCH koji se pravi u francuskoj i ugradim. sve seljacka politika i neznanje. zali boze gdje zivim.

Ned svi 04, 2014 10:57 pm
Mercedes ovisnik

Ležaj 200 eura???Beru je pojam svih grijača,Bosch se počeo proizvoditi u Tunguziji ako ima iti malo vode u gorivu odmah pregara....

Pon svi 05, 2014 10:27 am
Mercedes poznavaoc

Ime: Stefan
Godište: 1994
Moj auto: 1985 W124
da da. za lezaj je istina da ne moze biti istinitija. cak mislim da to nije ni rijec. ali zna se sta hocu da kazem. :mrgreen: koliko precjenjuju dijelove to je nenormalno. a za beru sam cuo sve sve sve najbolje. i jos su prva ugradnja u w124 ako se ne varam. a vodim se po tom pravilu ako je fabrika stavljala onda i ja to stavljam. :beer:

Pon svi 05, 2014 8:08 pm
Mercedes ovisnik

Da Behr,Beru i Ate su definitivno prva ugradnja u prvu generaciju w124 od 1985-1989,i za sve mogu reć da su vrhunski.
Nije nikakva reklama ali tko hoće može u Rivalitasa kupiti Beru grijače,zašto sam ovo napisao jer virujte nisam ih nigdi drugdi vidija.....

Pon svi 05, 2014 10:57 pm
Mercedes štovatelj

Ime: drazen
Godište: 1985
Moj auto: Mercedes w124 300d
Beks napisao:
Ležaj 200 eura???Beru je pojam svih grijača,Bosch se počeo proizvoditi u Tunguziji ako ima iti malo vode u gorivu odmah pregara....

Ne moze grijac izgoriti od vode jer u diesel gorivu ne moze biti vode. Tj voda ce se odvojiti od dizela,pasti ce na dno a dizel ce biti gore. Ne mijesaju se. Ako ima vode u dizelu povuci ce samo vodu.Jer ce voda biti na dnu tanka. Te price o mijesanju vode u dizel su za malu djecu. Natoci u flasu dizela ili loze pa natoci vode i vidi sta ce se dogoditi ako meni ne vjerujes. Benzin je druga prica

Sri svi 07, 2014 5:25 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4