Sada je Sub kol 17, 2019 12:29 pm

Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
S 350 w140 restartovanje kompjutera 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Ibrahim
Prezime: Imperialist
Godište: 1984
Moj auto: 240D W123 Sedan
S350TD W140 long
Pozdrav ljudi.

Imam w140 350td '93 godište.
Mijenjao sam mu grijače (jedan je bio crkao), pa sam prespojio žice u onom snopu koji vodi sa desne strane (utičnica za kompjuter) pa do motora - za temperaturu, gašenje, obrtometar i sl.
Razlog prespajanja jeste loš kvalitet omota (zaštite) žica, te sam cijeli snop skinuo i zaštitio žicu po žicu.

Ubacio sam snop, vratio sve na svoje mesto, ali mi sada ne rade komande na instrument-tabli koje dolaze sa motora.
Pretpostavljam da treba da se uradi restartovanje kompjutera, ali ne znam kako to da uradim (ako uopšte može da se uradi).

Takođe, otkad sam ga kupio, svijetle mi lampe od ASD-a i SRS-a, a špera perfektno radi.

Hvala unapred.
Pozdrav.

Sub sij 25, 2014 2:48 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-215.000 KM
Koji te je vrag tjerao da na tom mjestu prikljucujes zice.Ako je grijac crkao,trebao si ga samo zamjeniti sa novim.Ovako sada si negdje napravio kratki spoj,i moli Boga da je jedan od modula citav.Problem moze sada da lezi i u samom kablu,a on nije tako jeftin.Te kablove nemoze nitko da popravi,nego se moraju zamjeniti.
Tacho tabla moze da bude defekt ako si radio sa prikljucenim akomulatorom.Kao prvo pokusaj bateriju da iskljucis na ca.5 min.i ponovo ukljuci.Prilikom ukljucivanja kleme na bateriji otvori jedna zadnja vrata kako moduli ili Steueruredjai nebi dobili nagli napon struje.
ASD i SRS moze se sam od sebe da aktivira.Ako imas koju fotografiju od motor kabla stavi na forum.

Sub sij 25, 2014 4:09 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Ibrahim
Prezime: Imperialist
Godište: 1984
Moj auto: 240D W123 Sedan
S350TD W140 long
Novi sam na forumu, ne znam kako se upload-uju slike.
:nezna:
Pretijesno je za skidanje grijača, ja sam skinuo usisnu granu te ih sve skinuo i proverio posebno, jedan je bio crkao, a jedan grijao počev od zavrtnja prema vrhu (prema zašiljenom dijelu), a on je opet palio bez problema.
Nekako je došlo do spoja (pretpostavljam) jer je zaštitni omotač, košuljica, svake žice ispucao (ona plastika, koja bi trebala biti savitljiva).

Kabl sam juče reparirao 100%, nije do njega.
Desio mi se sličan problem prije desetak dana, prespojio mi je isto bio kabl, i izgubio sve kao sad.
Pošto mi se akumulator ispraznio jer sam radio nešto oko svetala, ja ga zaverglah, on poče da ''šteka'' (da gasi lampu od kontakta prilikom verglanja), i valjda je u toku toga došlo do resetovanja kompa, upalio sam i sve se vratilo na svoje=sve je ''postalo'' ispravno.

Ovaj put kad je došlo do spoja, čuo sam neko zujanje tu na desnoj strani ispod haube.
Sad se više ne čuje.
:rotfl:

A da, broj kabla je: 1405402005

Sub sij 25, 2014 5:14 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 3 post(ov)a ]