Sada je Sub ruj 21, 2019 1:45 pm

Odgovori  [ 7007 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 461, 462, 463, 464, 465, 466, 467, 468  Sljedeće
E klase iz oglasnika 
Autor Poruka
Mercedes entuzijast

Ime: martin
Prezime: g
Godište: 0
Moj auto: zasad ništa još...
Zna li netko iz Slavonije ovoga http://www.index.hr/oglasi/mercedes-ben ... oid/932938 ?

Čet vel 22, 2018 6:32 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM
Mercedes entuzijast

Ime: martin
Prezime: g
Moj auto: zasad ništa još...
8cilindara napisao:
Ti baš zapeo za te velike proždrljive diesele??

O da :)

Čet vel 22, 2018 9:58 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM
Mercedes poznavaoc

Ime: Goran
Godište: 1978
Moj auto: E250 diesel
8cilindara napisao:
To ti je dosta skupa stvar, osobito kada ima podosta godina kao ti iz oglasa... od održavanja, potrošnje pa nadalje... radije uzmem veliki moćni benzinac sa plinom i taj diesel mi nije do koljena po ničemu... a vozim se jeftinije uz podosta više snage... benzin je jednostavniji za održavanje, sa plinom nemaš eko-test, radi mirno i tiho bez diesel-rondanja i drhtanja, ne dimi, ne ispušta crne oblake... a i za koju godinu, kako ide sva ta eko-spika po inozemstvu, na pola mjesta samo po Njemačkoj se nećeš smjeti ni voziti niti ulaziti u te zone jer nema šanse da zadovoljiš eko-klase kao kao stranac... ili imaš na zalihi par cisterni lože pa misliš da ti se to isplati...

Ako ti rađe uzmeš veliki moćni benzinac sa plinom to ne znači da svi preferiraju plin...ako kolega traži dizela E300 on zna zašto traži baš to i sve rasprave oko isplativosti vožnje, održavanja, snage i sl. (prožvakano na ovom forumu gomilu puta) su bespredmetne, a kao odgovor na upit o stanju auta su i potpuno nelogične i napadne.

Pet vel 23, 2018 5:43 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-215.000 KM
8cilindara napisao:
To ti je dosta skupa stvar, osobito kada ima podosta godina kao ti iz oglasa... od održavanja, potrošnje pa nadalje... radije uzmem veliki moćni benzinac sa plinom i taj diesel mi nije do koljena po ničemu... a vozim se jeftinije uz podosta više snage... benzin je jednostavniji za održavanje, sa plinom nemaš eko-test, radi mirno i tiho bez diesel-rondanja i drhtanja, ne dimi, ne ispušta crne oblake... a i za koju godinu, kako ide sva ta eko-spika po inozemstvu, na pola mjesta samo po Njemačkoj se nećeš smjeti ni voziti niti ulaziti u te zone jer nema šanse da zadovoljiš eko-klase kao kao stranac... ili imaš na zalihi par cisterni lože pa misliš da ti se to isplati...

Taj zahtjev od komisije za zagadjivanje okoline nece obuhvacati Njemacku nego samo pojedine gradove dok u ostalim mjestima ostaje sve po starom.U utorak dopodne pada odluka za DA ili NE.U svakom slucaju lose se pise,dobro biti nece.Neki Update nepostoji,a ugradnja drugog katalizatora se neisplati jer kosta ca.3-3,500Euro,a drugo nije kompatibel sa starijim automobilima.Ako se sve to u utorak usvoji,onda se moze racunati da ce jednod dana i benzinci doci na red.

Pet vel 23, 2018 6:47 pm
Mercedes poznavaoc

Ime: Marko
Godište: 1990
Moj auto: Mercedes W204 220 CDI
Da!
I taj ce zakon bit za njemacku! I ona ce ga i ukinut opet kasnije!
A posto mi nismo u njemackoj nego u Hr i kod nas taj zakon nece zaživjeti nikad!
A do tada samo CDI ! :masskill:

Pet vel 23, 2018 7:42 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ako stupi taj zakon na snagu,ukinut ga nece nikada.Ti prijedlozi dolaze i od Evropsske Unije.Hrvtska je isto clan EU. Radi se tome da ove godine u Njemackoj bude registrovano ca.1milion automobila na elektricni pogon.Ti vozio CDI to neigra nikakvu ulogu.Euro norma 3 ili 4 morace da nestane jer se akceptira Euro 5,iEuro 6.Momentalno se sve to odnosi samo na dizele.U utorak dopodne znacemo koji gradovi dolaze
u obzir.

Pet vel 23, 2018 8:10 pm
Mercedes poznavaoc

Ime: Marko
Godište: 1990
Moj auto: Mercedes W204 220 CDI
Zivi bili pa vidili. Ako Bog da onda ja ode u De po w212 jer ce gore bit bagatela. A tu ce se jos uvijek masno placat.

Pet vel 23, 2018 8:38 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

MB E220D napisao:
Zivi bili pa vidili. Ako Bog da onda ja ode u De po w212 jer ce gore bit bagatela. A tu ce se jos uvijek masno placat.

Vec sada cijene poako opadaju.Prati dobro,i kad se ukaze prilika pravac za D.

Pet vel 23, 2018 8:53 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Kresimir
Godište: 1982
Moj auto: CL 500
'96 godište
Nadam se da ne idem previše u offtopic, ali kad već diskutiramo o padu cijena dizela u Njemačkoj...

Koji modeli E klase, recimo 8-10 godina starosti (možda bi došlo u obzir i 2006. godište ako je dobar primjerak), su se pokazali kao pouzdani, po pitanju motora, mjenjača (automatik) i ostalog što bi moglo utjecati značajno da troškove održavanja ("zloglasni" i skupi DPF filter ili kako se već zove), a koje bi valjalo izbjeći. Nije da nešto planiram kroz kratko vrijeme uzet, ali volio bih početi pomalo pratiti cijene prema autoscout.de i sl., pa ako se dogodi značajniji pad cijena nikad se ne zna, a valja bit informiran :smile:

I kakvo je stanje s hrđanjem kod tih automobila. Jer oko 10g to je već kritično vrijeme svima, ili griješim? :nezna:

Za sad me CL veseli ali nikad se ne zna, možda me uhvati želja za nečim manjim i mlađim :smile:

Sub vel 24, 2018 12:00 am
Mercedes poznavaoc

Ime: Zeljko
Godište: 1982
Moj auto: W211 (E270), Audi A4 (B5)
To neće vrijediti za sve diesele, već samo za one do 2015.g tj. prije euro 6 norme.

Uto vel 27, 2018 8:51 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Tracer napisao:
To neće vrijediti za sve diesele, već samo za one do 2015.g tj. prije euro 6 norme.

Presuda je pala.Dizlasima nece biti dozvoljeno da se krecu po glavnim ulicama gdje je saobracaj velik.Komune imaju pravo da i u svim gradovima gdje je zagadjenost velika stave zabranu.Euro 5 dobit ce isto zabranu polovinom ove godine ukoliko auto industrija nenadje rjesenje za ugradnju neke vrste katalizatora.Auto industrija imala je 8 god.vremena da nadje neko rijesenje ali oni nisu imali interesa za sve to nego su prodavali automobile sa laznim tehnickim podacima o potrosnji goriva kao i o ispusnim gasovima i to sad sve ide na racun vlasnika automobila.

Uto vel 27, 2018 9:13 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Pajser
Moj auto: w201, w203, peugeot106,
Jedina prilika da kupim w211 2009 godište. :beer: :beer:

Uto vel 27, 2018 10:50 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ta debata se vodi 8 godina a potekla je od ministarstva za saobracaj kao i od ADAC-a.Njemacki regirung je znao za sve to,ali se je nadao da ce to sve sprovesti automobilska industrija koja je trazila da drzava snosi troskove oko ugradnje ,odnosno pola placa drzava,a pola placaju vlasnici vozila.Radi se o 19milijuna vozila koji su pogodjeni sa ovim zakonom.U ponekim modelima nije moguce da se ugradi nova vrsta katalizatora tako da su vlasnici primorani da auto prodaju i kupe nove modele koji ce nositi plavu plaketu odnosno 6D plaketu.
Trump u ono doba nije bio americki predsjednik.To kad bi tako bilo kao sto si napisao,onda bi VW,BMW i Mercedes zatvorili svoje pogone u americi.Ako narucis novog mercedesa u Stuttgartu,onda moras da znas da ce auto doci iz Amerike,a ne iz Njemacke.(Naravno neradi se o svim modelima mercedesa)
Menadzeri od VW-a koji su radili u Americi oni su manipulirali Evropsko trziste.Zato su i dobili debele zatvorske kazne.
Grad Hamburg uvodi zabranu od 1.travnja ove godine.Momentalno bit ce neka aleja zatvorena za dizlase.
Sad se postavlja pitanje--tko ce to sve da kontrolira.Policija nemoze jer ih ima malo,a pored svega toga policija ima preko 15 milijuna prekovremenih sati.

Čet ožu 01, 2018 11:16 am
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Dekra ili Tüv nemaju sa time nista.Dekra se bavi procjenom stete na vozilima koji su ostecena za vrijeme saobracajnog udesa i i slicnim stvarima i naravno o tehnickom problemu vozila za iduce dvije godine.Ali neradi se o tome.Radi se o sasma drugom problemu.Problem je taj, sto mnogi vlasnici nece postivati zabranu na zabranjenim mjestima nego ce i dalje voziti kao i do sada.Policiji netreba nikakvo posebno sredstvo za kontrolu vozila.Oni imaju toga dosta.Radi se o tome sto na mnogim vozilima nema oznaka da je auto dizlas niti koji je model tako dai policija nece biti aktivna.
Sto se tice menadzera to su bili njemacki menadzeri a za manipulaciju je doslo od firme Bosch.Jedan je dobio oko 5 godina zatvora i novcanu kaznu da plati,dok je drugi pobjegao iz Amerike i sad e nalazi ovdje u Njemackoj,a Nijemci nece da ga isporuce posto je njemacki drzavljanin.
U Njemackoj tko je do sada kupio novi auto od VW-a,ima pravo da auto vrati nazad, ili da trazi noviji model bez neke nadoplate.Sto se tice mercedesa on je isto na
udaru i kod mercedesovih menadzera je vrsena istraga (koja se vodi i danas)i vrse se pretresi stanova i vila koje posjeduju.

Čet ožu 01, 2018 2:53 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Problem je taj sto je presuda tog momenta stupila snagu i nitko nema pravo da se zali.Sta ce biti na kraju iz svega toga to nitko nezna.Dekra ili TÜV mogu samo ustanoviti dali je auto za iduce dvije bio tog momenta ispravan,ali oni nemogu odrediti kojom ulicom smijes voziti a kojom nesmijes.Ja nemam dizela ali me isto zabrinjaje dali cu 01.07 ove godine ostati na Euro 2 ili ce me staviti na Euro1.

Čet ožu 01, 2018 5:24 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 7007 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 461, 462, 463, 464, 465, 466, 467, 468  Sljedeće