Sada je Čet srp 02, 2020 1:42 pm

Odgovori  [ 1 post ] 
w211 problem sa kočnicama i senzorima 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Marin
Godište: 1995
Moj auto: Mercedes W211 E270 CDI Classic
Pozdrav forumaši, molio bih vas za par savjeta!

Vlasnik sam Mercedesa w211 e 270cdi classic iz 2002. godine. Automobil ima 210 000 km.

Zadnjih 10ak tisuća kilometara mi se pali "Service Brakes" ESP, ABS, BAS defekt. Iako znam da to upucuje na problem sa SBC pumpom, dijagnostika je pokazivala samo "povremenu" grešku. Naime, lampica ABS-a i navedene greške mi se upale svaki 1500km, i onda nestanu narednih 1500 i slično. Zadnjih 500km mi se počelo paliti crveno svijetlo gdje piše "Reduzierte Bremseleistung" i slično. Upalilo mi se do sada 2 puta. Oba puta sam stao, ugasio automobil, izašao, zaključao ga, pričekao 2 minute, otključao, upalio te se greške nije pojavljivala narednih 300-400 km. Kočnice stalno rade isto, ne "propadaju" i jednake su snage i potiska.

Moje je pitanje može li nešto drugo izuzev sbc pumpe biti problem? Oba puta kada mi se upalila crvena obavijest, prvo su parking senzori počeli "pištati", 2 crvene crte sa svake strane (a oko mene nije bilo nikoga i ničega), nakon toga se upalila crvena obavijest i obavijest da mi ne radi stražnje svijetlo kočenja (koje sam zamijenio prije 2 mjeseca). Također je prije mjesec dana zamijenjen mali akumulator (s desne strane automobila).

Ne znam ima li to veza, SBC pumpa ima na sebi zelenu mrlju, pa ne znam znači to da je već na njoj rađen reset ili slično.

Šifra pumpe je : 0 265 250 010

Hvala unaprijed

Čet sij 30, 2020 2:15 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 1 post ]