Sada je Pet kol 23, 2019 8:27 pm

Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
w212 e250 cdi - hladan start 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Marko
Godište: 1995
Moj auto: w212 e250 cdi
Pozdrav,
prije par dana mi se pocelo dogadati kod prvog starta ili kad je hladan motor, da dosta dugo treba dok "sastavi". Jutros sam auto grijao 10 sekundi i trebalo mu je 4 sekunde da upali, ako krace grijem auto 3-4 sekunde, onda mu treba jos duze da upali. Ovo se dogada samo ako je motor hladan. Nakon tog prvog paljenja, drugi put odmah upali.
Akumulator nije najnoviji, ali mislim da nije do toga, jer normalno vergla, recimo po zimi kad ga nisam vozio par dana i isao bi ga upaliti, akumulator bi bio malo slabiji sto se i osjetilo dok vrti, ali bi isto upalio nakon sekunde.
Filter goriva je promjenjen prije 1000km.
Jedino sto mogu povezati s ovim problemom je da sam dan prije vozio na autoputu, i par dionica autoputa je bilo pun gas, pa sad da li je moguce da je to dovelo do toga nezz.
Ukoliko je netko imao slican problem, pa da podijeli iskustva :smile:

Sub tra 13, 2019 10:45 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-215.000 KM
Grijacima treba ponekad malo vise vremena da bi stubline zagrijali.Sve zavisi i od same vanjske temperature.Izgleda da se ti nemozes strpiti tih nekoliko sekundi da se lampica ugasi prije nego startujes.To nije benzinac kojemu treba ca.2 sek .verglanja dok ne upali.Znaci ti si problem a ne tvoj auto.

Sub tra 13, 2019 11:01 am
Mercedes štovatelj

Ime: Marko
Godište: 1995
Moj auto: w212 e250 cdi
Nemam auto od jucer,odnosno palim ga jednako kao i prvog dana. Prije sam i dok je minus bio grijao auto samo par sekundi i odmah bi upalio.
Jutros sam ga bas 10 sekundi grijao, lampica od grijaca se ugasila odmah nakon prve sekunde i opet mu je trebalo 4 sekunde verglanja da upali.

Sub tra 13, 2019 11:06 am
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-215.000 KM
Neznam zasto ti grijes auto.Ostavi neka se on sam od sebe zagrije grijace.Osim toga taj fenomen da tako kazem se odnosi i na samo gorivo ako je malo previse hladno u rezervaru.To su sve sitnice tako da i nemozes zahtjevati od auta da pali onako kako ti hoces.Rijec da auto nece da sastavi nije neka prava rijec.U Hrvatskoj se upotrebljavao izraz AUTO PALI KAO MINA.
Sve u svemu ja nebi nista oko svega toga dirao jer tako i tako dolaze toplija vremena i taj mali problem ce sam od sebe da nestane.U krajnjem slucaju otidji kod pravog majstora koji moze da izmjeri na koliko sek. se grijaci gase,ili ako imas njegovu knjigu tamo stoji sigurno napisano koliko vremena je potebno da se grijaci zagriju.

Sub tra 13, 2019 5:07 pm
Mercedes ovisnik

Ime: zvonko
Godište: 1969
Moj auto: W209 CLK240
Treba točiti malo toplije gorivo,ili žaruljom grijati rezervoar.Kak male piceke.
:banghead:

Čet tra 18, 2019 7:54 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes štovatelj

Ime: Rijad
Godište: 0
Off topic, neki dan drug mi govori da je cuo da u w212 motori za 4 cilindra nisu bas za pohvaliti pa me interesuje dali je to istina posto bi moje auto iduce bilo vjerovatno w212 220cdi i 90% da bi bilo preko 200.000 na satu. Kaze on uzmi sestaka ne trosi puno

Pon svi 06, 2019 9:10 am
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 6 post(ov)a ]