Sada je Pet kol 23, 2019 8:41 pm

Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
E 280 nakpn kick downa trokira, nece da vuce.. 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Duje
Godište: 1978
Moj auto: W210 E280
Pozz,
evo kako je Petak i ide vikend neradi mi servis vikendom pa trazim misljenje o ovome sta se dogodilo..
Naime veceras par puta nakon kickdowna na 2 zbrdice auto mi nije tilo da povuce i pocea teokirat, prvi put nisam odma sta mora sam vozit jos nekih 2km po ravnome nije tia priko 60kmh.svaki put kad bi tia lagano ubrzat i dodava gas on bi propada, vise tresa.
St sam na benziskoj mislia ostavit ga, medjutim ugasim i upalim ga ka da nista nije bilo..
Gasiram ga po ravnom, kickdown sve ok.
Nakon toga i voznje 20ak km.paljenja gasenja par puta vracam se doma i imam jednu uzbrdicu isprid kuce tu ga stisnem i on opet pocne trokirat, trest na minimu, srica pa sam prid kucom, parkiram, ugasim, upalim ga ponovno i sve ok.
Dali netko ima predpostavku sta bi moglo bit do Ponediljka kada ide na dijagnostiku..
Hvala.

Pet vel 01, 2019 10:57 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes štovatelj

Ime: M
Godište: 2008
Moj auto: w210 E280 4matic LPG landi renzo - prodan
W211 E220 CDI
Mjerac protoka zraka.
Benzinski injektori....
Kabeli...

Neki od cilindara nema dobro izgaranje i baci ga u safe mode.
Kada ga ugasis pa upalis radi opet.

Tako se meni dogadjalo i pogotovo kada je kisovito vlazno vrijeme.

Pet vel 01, 2019 11:15 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes štovatelj

@4maticST
Da, vidis kakvo je vrime.. Vlaga je skoro 90% u zraku..
Vidia sam da je po protokomjeru zraka nesta caprkano, vide su izlizane, nemam pojma sta je radilo s njim to mi je prvo palo na pamet..
To cu svakako na njemu prominit jer mislim da i od pocetka kako sam ga uzea nekada u brigu mi nije tia povuc kako triba, ono silovito nego malo ka sporije pa ocepi.. Potrosnja benzina po Ciovu,Trogiru je 12l.laganice..

Pet vel 01, 2019 11:51 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-215.000 KM
Nije potrebno da koristis kick-down na uzbrdici.On se koristi prilikom preticanja na otvorenoj cesti.Na uzbrdicama pusti da motor odnosno getriba sama od sebe salta ili koristi manuelno saltanje.Kick-down salter koristiti na uzbrdici nepomaze nista,jer dok god si na uzbrdici a ona je sve veca i veca, getriba salta stalno iz cetrvrte u trecu ili iz trece u drugu jer okretaji motora stalno variraju tako da je getriba stalno pod opterecenjem.

Sub vel 02, 2019 7:59 am
Mercedes štovatelj

Prvi put kad mi se to desilo sinoc samo sam dao gas, jer uzbrdica je pod kutom (zavoj) i isao sam se ukljuciti na magistralu u Segetu oni koji znaju koje je to misto omda sve jasno jer npr.s manuelcom tu ako ga bas dobro necosis, moras bost i 1.brzinu. Veliki je uspon i nagib na stranu..
Isa sam u koloni par auta jer semafor je par stotina metara nize i svi su tu skretali, jedan po jedan, usporavali i kako sam bio u "D" samo sam stisnuo gas jer su gotovo stali pa krenuli a ja se nasao bas na tom mistu koje je z.j.b. i tada je pateci se on u 2 brzini sam pribacia i pocea trokirat.
Kako posli gasenja i paljenja par puta bilo sve ok kada sam se penja doma tia sam vidit oce li opet ako usporim i stisnem gas dogodit isto, sta i je se dogodilo..
Bia sam sam u autu, nema plin, netribam ga manuelno saltat a nisam niti sta u brdu pa da krecem npr. Iz 1.manuelno, nego vozim ka i svaki dan ali eto to se desilo..
Mislim da ga prezasiti gorivom jer nekada i prije sam manuelno vozia velikim uzbrdicama i nece da potegne iako dam gas on ka da pati se i onda kada otvori, ajme povuce.. Znaci iz istih obrtaja ono ka zadrska par sekundi pa ispaljenje, ne da ceka da se obrtaji dignu ubrza pa sa npr.4000 potegne nego sa bilo koliko obrtaja nekada je ono zadrska i samo shoot odjednom..

Sub vel 02, 2019 10:17 am
Mercedes štovatelj

Nisam stiga ranije napisat, isa sam na put..
Rjesia sam bila je bobina, davalo je gresku na 5 i 6 ciindar i nije bilo na stanju 2 bobine nego jedna pa su prominili samo na 6om.cil.bobinu i evo za saxa je sve ok..
Vozim kako zelim, u brdu pod opt.sam ga testira ispocetka i nema greske za sada je sve ok..

Uto vel 19, 2019 9:46 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 6 post(ov)a ]