Sada je Pet kol 23, 2019 7:33 pm

Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
Ulje za kočnice 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Mikloš
Prezime: Čeh
Godište: 1977
Moj auto: E klassa 220D ELEGANCE
W210
Pozdrav. Prije godinu dana sam izvukao ulje za kocnicu, i usipao sto sam kupio u mercedesu dot 4 (zeleno) ulje, sto su mi u servisu rekli da je za taj auto. I danas gledam ulje je gusto balavo kao gel

Pon sij 21, 2019 6:20 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes štovatelj

Ime: Duje
Godište: 1978
Moj auto: W210 E280
Nebi smilo biti tako, najvj.se pomisalo vise ulja koja nisu kompatibilna jedno s drugim, t. j. izazivaju kemijsku reakciju zgusnjavanja, pjenjenja, slicno kao antifriz koji je na 2 baze, njega je lakseraspoznat jer je uglavnom crvenkast a drugo zeleno/plavi.. Da je moj auto, ja bi prominia ulja, sve izvuka vanka i naspi koje ide pos spec.
Znaci kod mestra, reci mu da izmini kompl.ulje u siatemu i naravno, on ce to ozracit, napravit kako triba..
Nije dug proces, ako imas vrena ili zakazi termin i ti budi prisutan da si siguran da su napravili dobar posa.
Znaci iz svakog kotaca/celjusti mora ispustit ulje tako da znas, obicno stave odgv.cjevcicu na pipak i ispustaju u posudu pa ces znati i kakvo je ulje bilo u cilindrima/koc.celjustima a kakvo u posudi..
Ja bi najprija da isisa to iz posude pa onda da liva dr.i pumpa/ozracuje sistem..
Ako sw dobro napravi, nema zraka u siatemu ali mora se znat da je novo ulje doslo/izaslo u/iz svakog kocionog cilindra t.j.celhusti..

Uto sij 22, 2019 10:18 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 2 post(ov)a ]