Sada je Pet kol 23, 2019 8:53 pm

Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
W211 amortizeri 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: M
Godište: 2008
Moj auto: w210 E280 4matic LPG landi renzo - prodan
W211 E220 CDI
Na koliko kilometara bi trebalo mijenjati amortizere?

Ako ste mijenjali na koliko km je to bilo...

Sri pro 26, 2018 11:53 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes štovatelj

Ime: Ivan
Godište: 1993
Moj auto: S204, 220 CDI
Volvo V40, 1.9D
Mislim da nema pravila oko amortizera, mogu otići nakon 50 tkm ili nakon 250 tkm, sve ovisi po kakvim se cestama auto vozi te kakva je uopće kvaliteta amortizera koji su na autu.
Uglavnom, ako nisu već duže vrijeme mijenjani, siguran sam da ćeš osjetiti razliku ako ih promijeniš.

Za primjer, na jednom svom autu sam morao mijenjati ležajeve amortizera, a usput sam onda mijenjao i amortizere iako sam bio siguran da su još dobri. Tj vjerojatno oni još i jesu bili ispravni, ali nakon što sam stavio nove osjetio sam veliku razliku. Amortizeri su do tada prešli cca 180 tkm.

Tako da, moja preporuka je da ako si s tim amortizerima napravio više od 150 tkm i ako auto planiraš zadržati još neko vrijeme, svakako ih promijeni, osjetit ćeš vrlo ugodno poboljšanje u vožnji. :D
I naravno stavi neku okej marku amortizera, npr. Bilstein, Sachs ili KYB.

Čet pro 27, 2018 1:05 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes štovatelj

Ime: Duje
Godište: 1978
Moj auto: W210 E280
Ja sam voza w124 sa 450tkm. nikad minjani, 2 godine prisa 160tkm.nakon cca.1g.i 80tkm.predjenih sam minja sve, prednji kraj omeksa totalno, ljulja se a straznji je poceja skroz lupat, u krivini bi zna ostat nekad skroz bez trakcije jer nije ga uopce moga zadrzat nego samo opruga ga razvlacila gor dol bez trunka ublazivanja..
Na w123 niti jednoj od 3 komada sta sam ima nisam prednje minja,ali straznje redovno svakih 60tkm.ali ta su auta vozila svaki tjedan D-HR-BiH 4 ili 5 putnika a u portopaku mislim da nikad ispod 200kg nije bilo.. To je bija svaki gliser na cesti, prednji kraj u zrak a gujica u pod.. :) :)

-- Čet pro 27, 2018 4:22 pm --

Edit.na w124 sam stavlja Monroe tada su bili TOP.brand, i stvarno auto je bio s njim vrhunski, drugi totalno osjecaj..
A na dr.ove aute sta sam minja stavlja sam KYB-u, najbolji omjer cjene i kvalitete a covik mi je dava jos 2g.garancije na original 2g.jer kaze u njih virujem i nijedna nije bila reklamacija ove dr.se znalo desit svasta.. Ako si iz Kastila,mozda ga i znas u Stafilicu Ante Drnasin.

Čet pro 27, 2018 4:17 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes štovatelj

Ime: M
Godište: 2008
Moj auto: w210 E280 4matic LPG landi renzo - prodan
W211 E220 CDI
Pukle su mi opruge iza pa sad razmisljam da izmjenim i opruge i amortizere i naprid i nazad.

Interesira me na koliko km ste na w211 mijenjali amortizere.

Znam kad stavim nove da ce sigurno biti bolje ali me interesira na koliko km ste radili izmjenu ako su mijenjani.

Čet pro 27, 2018 5:40 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 4 post(ov)a ]