Sada je Uto ruj 17, 2019 11:45 pm

Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
SBC iinformacija 
Autor Poruka
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-215.000 KM
Stara dobra vremena su prosla.Dok nije bilo Interneta onda si mogao dobiti podatke samo ako si vlasnik mercedesa ili ako si kvalificirani automehanicar te ti treba neki dio za popravak.Sve je islo putem micro filmova.Danas,toga vise nema.
Nekadasnji micro filmovi.

Slika
Slika

Sub lis 27, 2018 8:03 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Administrator

Ime: Dragan
Godište: 1987
Moj auto: w202
E moj Zvonimire, koja si ti baza podataka

Ned lis 28, 2018 9:43 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Spiljski napisao:
E moj Zvonimire, koja si ti baza podataka

Po godinama starosti ja sam najstariji od vas sviju na ovom forumu i ja sam sve to prosao od 1975 god.kad sam kupio prvog mercedesa.

Uto lis 30, 2018 10:19 am
Mercedes štovatelj

Ime: Mirsad
Godište: 1964
Moj auto: Mercedes-Benc E200 cdi W211
Evo napokon i ja da se javim. Sto se tice broja VIN, sam Bog zna koliko sam ga puta podijelio raznim trgovcima auto-djelova (kad god trazis nesto svi odmah pitaju za VIN). Pretpostavljam da je neko htio-mogao davno bi mi zaprzio corbu. Ne kazem da je nemoguce, ali...
Sto se tice SBC-a sredio sam ga u Auto Servis Mandic u Uzaricima kod Sirokog Brijega. Majstor Josip Josa Mandic vrlo prijatan i susretljiv covjek, i naravno dobar majstor (takav je barem moj utisak). Veoma sam zadovoljan njegovim ucinkom.
Preporuku mi je dao nas clan @nenadbbb i ovom prilikom mu se zahvaljujem.

Sri lis 31, 2018 6:55 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Ivo
Godište: 1980
Moj auto: Mercedes-Benz E220 CDI, 2004. god.
Kad bi nam još reko cijenu i šta je sve radio? Ako ne želiš javno bar na PP da mi pošalješ?

Čet stu 01, 2018 10:32 pm
Mercedes štovatelj

Ime: maybemerz
Godište: 1973
Moj auto: Mercedes e320 W211
Jolly Autoline opet mjenja besplatno sbc jedinicu.
Može li netko potvrditi ovu informaciju ?
Hvala unaprijed na vašim odgovorima.

Sri svi 15, 2019 11:20 am
Administrator

Ime: Dragan
Godište: 1987
Moj auto: w202
Nazovi, raspitaj se?

Čet svi 16, 2019 10:16 am
Mercedes štovatelj

Ime: maybemerz
Godište: 1973
Moj auto: Mercedes e320 W211
Ja sam bio u Mercedesu i pitao ih u vezi SBC-a. Odgovor je sljedeći. Oni automatski šalju upit Mercedesu u Njemačku i čekaju njihov odgovor. O ćemu ovisi odgovor to neznam.

Čet svi 23, 2019 12:48 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ako taj tvoj mercedes servis popravlja i druge marke automobila,onda on nije pravi mercedesov servis i nemoze ni da dodje do podataka o izmjeni SBC-a.Original mercedes servisi znaju dali se popravak ili zamjena SBC-a vrsi besplatno ili ne.
Odgovor iz Stuttgarta moze biti negativan kao i pozitivan.Mercedes trazi VIN podatke,predjenu kilometrazu,i dali je servis vrsen kod mercedesa i li nije.Tek onda pada odluka da,ili ne.

Čet svi 23, 2019 1:44 pm
Mercedes ovisnik

Ime: zvonko
Godište: 1969
Moj auto: W209 CLK240
Zvonimir napisao:
Ako taj tvoj mercedes servis popravlja i druge marke automobila,onda on nije pravi mercedesov servis i nemoze ni da dodje do podataka o izmjeni SBC-a.Original mercedes servisi znaju dali se popravak ili zamjena SBC-a vrsi besplatno ili ne.
Odgovor iz Stuttgarta moze biti negativan kao i pozitivan.Mercedes trazi VIN podatke,predjenu kilometrazu,i dali je servis vrsen kod mercedesa i li nije.Tek onda pada odluka da,ili ne.

Pa dobro Zvonimire,već si zaista naporan toliko pljuvat po nekome napamet.Zar misliš da smo mi tu u HR totalni retardi?Ajde spusti se malo na zemlju.
Godine da ,glava nažalost ne.

Pet svi 24, 2019 9:11 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Neznam gdje si ti utrosio tvoje godine ali nebi bilo lose da se malo bolje izjasnis kad si napisao da ja nekoga pljujem.Sto se tice takozvanih retardera ,takvih ima kod vas prilicno puno.Cim cujes da ti neki majstor kaze JA SAM RADIO KOD MERCEDESA,onda bjezi od njega.Ni jedan mercedes servis(ako je pravi zastupnik mercedesa) nema pravo niti smije da popravlja automobile stranih modela kao na primjer OPEL- BMW SKODA itd.Kako da ispostavi racun na kojem stoji MERCEDES BENZ a popravio jednog Opela ? To samo mogu univerzalni mehanicari a ne Mercedes.Meni da se nesto desi da imam problem u HR-u sa mojim autom njega onda moze popraviti samo original mercedeov servis u HR-u.Naravno da imam od strane ADAC-a listu ovlastenih mercedes servisa a original racun da mogu priloziti kao rekamaciju ukoliko se nesto desi u toku garancije.
Ja nisam spreman za svadju i prepiranje kad se radi o jednom mercedesu.Ja sam tu skolu prosao odavno i mislim da sam bio jasan kad sam ovo napiso.
Moderator ako smatra da ovaj text nespada ili nije za forum ili da sam nekoga ponizio ili omalozavao,neka ga slobodno izbrise.Malo trokiram sa pisanjem na nasem jeziku i nemogu se ponekad izjasniti na nasem jeziku onako kako i mislim.

Sub svi 25, 2019 7:57 am
Mercedes ovisnik

Ime: zvonko
Godište: 1969
Moj auto: W209 CLK240
Opet ne razumiješ.Popljuješ svaki ,ali baš svaki servis-radionicu koju netko spomene tu na forumu.
I nemoj biti u zabludi:dolaze u naše radionice i auti servisirani kod pravih majstora na zapadu.Bude svega za vidjeti.

Sub svi 25, 2019 9:44 am
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Nije istina.Napisi mi bilo koji primjer da sam neki servis omalozavao.Ako sam neki servis kritizirao,onda sam to napisao iz razloga jer se pojedinci zalili da majstori nisu bii u stanju popraviti auto a dobro naplatili popravak i kasnije nepriznaju reklamaciju tako da je vlasnik primoram da trazi pravog majstora koji ce mu popraviti auto.Sve sam ja to prosao dok sam zivio u HR-u.Naravno ima i u Njemackoj takvih letecih majstora ali to su prilicno stranci sa Dalekog Istoka koji se bave i sa kupoprodajom auta.Ovo nase prepiranje nevodi nicemu.Svatko ima pravo da daje svoje misljenje kad se radi pogotovu oko raznih servisa.Ali da se radi o nekom vredjanju kao sto si napisao,to nije istina.Spreman sam uvjek za takve diskusije bez obzira dali sam imao pravo ili ne.

Sub svi 25, 2019 10:11 am
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 28 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2