Sada je Uto kol 20, 2019 4:52 pm

Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
SBC iinformacija 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Mirsad
Godište: 1964
Moj auto: Mercedes-Benc E200 cdi W211
Pozdrav.
Mercedes W211 2004.god.Imam problem sa SBC-om i trazim da ga kupim. Broj mog SBC-a je A 005 431 50 12.
Interesuje me kako mogu da saznam koji je zamjenski broj, ako ne nadjem orginalni.

Uto lis 23, 2018 2:11 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-215.000 KM
chik napisao:
Pozdrav.
Mercedes W211 2004.god.Imam problem sa SBC-om i trazim da ga kupim. Broj mog SBC-a je A 005 431 50 12.
Interesuje me kako mogu da saznam koji je zamjenski broj, ako ne nadjem orginalni.

Artikel brojevi se cesto mjenjaju od strane mercedesa .0054315012 ili 0054317912 je isti artikel.

Uto lis 23, 2018 4:17 pm
Mercedes štovatelj

Zahvaljujem na odgovoru. Jos me zanima da li to jedini broj koji odgovara ili ima jos neki?

Uto lis 23, 2018 5:16 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

chik napisao:
Zahvaljujem na odgovoru. Jos me zanima da li to jedini broj koji odgovara ili ima jos neki?

Zato mi treba tvoj VIN broj od auta.

Uto lis 23, 2018 6:19 pm
Mercedes štovatelj

Izvinjavam sto kasnim sa odgovorom . Moj VIN je WDB2110041A633573

Čet lis 25, 2018 12:09 am
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

chik napisao:
Izvinjavam sto kasnim sa odgovorom . Moj VIN je WDB2110041A633573

Aktuelni brojevi 0084313812 i 0054319612 SBC broj 10

Slika

Čet lis 25, 2018 10:12 am
Mercedes poznavaoc

Ime: Zeljko
Godište: 1982
Moj auto: W211 (E270), Audi A4 (B5)
Gospodo, očito mnogi nisu svjesni opasnosti dijeljenja osobnih podataka putem Interneta. Preko jedinstvenog VIN broja može vas se u potpunosti identificirati, "iskopati" sve vaše osobne podatke, a isto vrijedi i za vozilo, njegove prijašnje vlasnike, servise, nezgode itd. To se nije jedanput dogodilo.

Zvonimir godinama prikuplja VIN brojeve ljudi sa ovog foruma u svrhu "pomaganja" no ipak preporučujem da mu to ne dajete. Isti gospodin ionako stalno zagovara da trošite novce u ovlaštenom servisu gdje ove informacije ionako možete dobiti, ali to ne preporučuje kada ima priliku domoći se vašeg VIN-a. Kakve god da njegove namjere bile on nema nikakvo pravo da vas traži bilo kakve jedinstvene podatke koji mogu identificirati vas ili vozilo. S druge strane, ako vam je u potpunosti svejedno - samo dajte.

Pet lis 26, 2018 9:22 am
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

E moj Zeljko sta ti svaste napisa.Ja neskupljam nikakve podatke sto se tice VIN-a.Podatke o jednom autu dobijem od strane mercedesa,i ako netko ima neki problem sa autom odnosno da mu treba koji dio onda se samo putem VIN podataka moze doci do original broja za trazeni dio .Ja ako nekoga zamolim da mi posalje VIN broj od auta njegova je stvar dali ce napisati koji mu je VIN broj ili nece.Neke druge podatke kao sto si napisao da mogu iskopati,to nije istina.Ja imam dozvolu samo za identifikaciju vozila putem VIN-a.Tko je vlasnik,ili koja mu je registracija i dali je auto servisirao i kada i sta je mercedes sve radio,takve informacije meni nisu dostupne.Te informacije ima samo mercedes servis.

Pet lis 26, 2018 11:16 am
Mercedes poznavaoc

Zvonimir napisao:
Podatke o jednom autu dobijem od strane mercedesa,i ako netko ima neki problem sa autom odnosno da mu treba koji dio onda se samo putem VIN podataka moze doci do original broja za trazeni dio .
To može pitati i u ovlaštenom servisu kojeg toliko zagovaraš i preporučuješ. Ili bar si to čovjeka mogao tražiti preko privatne poruke.

Zvonimir napisao:
Neke druge podatke kao sto si napisao da mogu iskopati,to nije istina.Ja imam dozvolu samo za identifikaciju vozila putem VIN-a.Tko je vlasnik,ili koja mu je registracija i dali je auto servisirao i kada i sta je mercedes sve radio,takve informacije meni nisu dostupne.

To što ti nemaš ovlasti za pristup tim podacima ne znači da ih nema i netko drugi. Informacijski sustavi države mogu po VIN-u sve otkriti i dovoljna je jedna osoba koja ima pristup takvom sustavu i to je to.

Pet lis 26, 2018 11:35 am
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

U Njemackoj kada kupis auto dobijes uz njega Takozvani FAHRZEUGBRIEF.Taj dokument je jedna vrste dokumentacije gdje stoji da si ti vlasnik auta.O tom FAHRZEUGBRIEF-u stoji koji si vlasnik auta po redu i tko su sve bili vlasnici od prvog dana.Osim toga i koji registarski broj je imao auto.Znaci,ako si recimo treci vlasnik,odmah mozes da vidis tko je bio prvi vlasnik,drugi vlasnik itd.Ja sam drugi vlasnik i znam tko je bio prvi vlasnik i koji registarski broj je imao.

Slika

Ovo ti je kopija tog dokumenta i kao sto vidis tu su upisana 4 vlasnika.Taj dokument nesmije da stoji u autu.Taj dokument nije saobracajna knjizica.

Pet lis 26, 2018 1:15 pm
Mercedes fahrer

Ime: Adam
Godište: 1977
Moj auto: Mercedes w204, c200 kompressor LPG, Avantgarde, automatik, 2007.,
Hyundai I40 SW 2017. (ženin)
Tracer napisao:
Gospodo, očito mnogi nisu svjesni opasnosti dijeljenja osobnih podataka putem Interneta. Preko jedinstvenog VIN broja može vas se u potpunosti identificirati, "iskopati" sve vaše osobne podatke, a isto vrijedi i za vozilo, njegove prijašnje vlasnike, servise, nezgode itd. To se nije jedanput dogodilo.

Zvonimir godinama prikuplja VIN brojeve ljudi sa ovog foruma u svrhu "pomaganja" no ipak preporučujem da mu to ne dajete. Isti gospodin ionako stalno zagovara da trošite novce u ovlaštenom servisu gdje ove informacije ionako možete dobiti, ali to ne preporučuje kada ima priliku domoći se vašeg VIN-a. Kakve god da njegove namjere bile on nema nikakvo pravo da vas traži bilo kakve jedinstvene podatke koji mogu identificirati vas ili vozilo. S druge strane, ako vam je u potpunosti svejedno - samo dajte.

Evo ja dajem svoj VIN da dobijem sve podatke koje si gore nabrojao, vlasnike, servise i sve ostale informacije, ja plaćam pivu za detalje...

Pet lis 26, 2018 1:57 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail Web stranica
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Adame,
Ni ti nisi razumijo sto sam napisao.Te podatke mogu samo dobiti ako sam vlasnik auta.Onda mozes da znas vise o tvom autu.Reg.broj,Ime i prezime vlasnika,njegova licna adresa i dan kad je auto kupljen.Sa nekadasnjim vlasnikom mozes da kontaktiras putem telefona i da saznas vise o kupljenom autu nego sto je upisano od strane mercedesa.Sto znaci,mozes dobiti info od vlasnika da auto nije svaki puta servisiran kod mercedesa nego i kod nekog drugog servisa van mercedesa ako mu je popravak bio kod mercedesa skuplji.Strana osoba nemoze da dodje do takvih informacija.

Tvoj text
Evo ja dajem svoj VIN da dobijem sve podatke koje si gore nabrojao, vlasnike, servise i sve ostale informacije, ja plaćam pivu za detalje...

Odgovor
Ako posjedujes njemacki FAHRZEUGBRIEF onda mozes sam da kontaktiras sa prijasnjim vlasnikom i da procitas kad je auto kupljen reg.broj i ime prvog vlasnika.Sve stoji lijepo i citko napisano.Naravno da taj dokument nemas jer je auto uvezen u HR,i saobracajni odjel je zadrzao Fahrzeubrief.Znaci imas samo saobracajnu knjizicu od auta i nista vise.

Pet lis 26, 2018 2:58 pm
Mercedes poznavaoc

Zvonimir napisao:
Adame,
Ni ti nisi razumijo sto sam napisao.Te podatke mogu samo dobiti ako sam vlasnik auta.Onda mozes da znas vise o tvom autu.Reg.broj,Ime i prezime vlasnika,njegova licna adresa i dan kad je auto kupljen.Sa nekadasnjim vlasnikom mozes da kontaktiras putem telefona i da saznas vise o kupljenom autu nego sto je upisano od strane mercedesa.Sto znaci,mozes dobiti info od vlasnika da auto nije svaki puta servisiran kod mercedesa nego i kod nekog drugog servisa van mercedesa ako mu je popravak bio kod mercedesa skuplji.Strana osoba nemoze da dodje do takvih informacija.

Ako strana osoba ima pristup informacijskom sustavu državnih tijela onda preko VIN-a može sve doznati. Upravo na ovom forumu su u dosta situacija iznošene informacije o vozilima u oglasniku koje su mogle biti poznate samo na taj način. Jedna osoba je točno pisala koliko puta je koji auto bio udaren, koliko je bilo smrtnih slučajeva s tim vozilom, koji je vlasnik vozila, odakle je uvežen itd., i to tek na osnovu registracije vozila. To što obična osoba nema direktan pristup tim informacijama ne znači da se do njih ne može doći i da ih se ne može zloupotrijebiti.

I opet ponavljam, kome je svejedno neka stavlja na Internet što god želi, no naivno je misliti da se preko tih podataka ne može doći do svega. Preko VIN-a do vozila a time i do vlasnika itd.

Pet lis 26, 2018 6:22 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Tko se sluzi sa lopovlukom naravno da moze doci do nekih podataka.Po tvom pisanju ispada da se moze doci do podataka i po VIN broju.Moze sigurno,ali samo onda ako netko od strane mercedesa propjeva i na pokvareni nacin da tu informaciju.Kao primjer, evo ti ovaj podatak o mom autu.Interesira me sta ces izvuci sa ovim podacima.WDB 1400321A032990.Prvi registarski broj FR-P-2728.Datum isporuke 25.11.1991 god.

Pet lis 26, 2018 6:43 pm
Mercedes poznavaoc

Zvonimir napisao:
tko se sluzi sa lopovlukom naravno da moze doci do nekih podataka ali kome to nesto pomaze.

Upravo to je i poanta cijele priče. I takvima ne treba olakšavati davajući na Internetu ključne podatke poput VIN-a preko kojeg mogu doći do još više podataka o pojedincu. Cijela ova priča je poprimila i puno ozbiljnije razmjere uvođenjem GDPR-a na području europe jer su mnoge tvrtke PRODAVALE osobne podatke drugima u svrhu ciljanog marketinga.
https://azop.hr/info-servis/detaljnije/ ... ataka-gdpr

Zvonimir napisao:
Po tvom pisanju ispada da se ti razumijes prilicno u tu tehniku..

Doktorand računalnih i informacijskih znanosti

Zvonimir napisao:
Ako mozes,i znas,izvuci podatke o mom autu.Isporucen 25.11 1991 god.WDB broj 1400321A032990.Prvi registarski broj FR-P-2728

1. Ne mogu jer nemam pristup tim sustavima
2. Niti da mogu ne bih jer bez opravdanog razloga (npr. sudski nalog) ne bih pristupao tuđim osobnim podacima. Čak i oni koji imaju pristup a rade to bez opravdanog razloga najčešće nisu svjesni da se svaka njihova pretraga bilježi u sustavu i da zbog svake takve pretrage mogu odgovarati zbog neovlaštenog pristupa osobnim podacima tih osoba.

Pet lis 26, 2018 7:26 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 28 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće