Sada je Uto lis 23, 2018 10:04 am

Odgovori  [ 1 post ] 
S211 220 CDI EVO, 2008, Previsok pritisak goriva u railu. 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Vlado
Godište: 1980
Moj auto: S211 220CDI EVO 2007, 190tkm
W210 220 CDI 1998, 700tkm
Pozdrav svima.

Obzirom da tema slicna postoji, postavio sam pitanje u temi "greska tlaka goriva" ali neznam koliko se vidi pa zato postavljam novu temu. Vezano za probleme sa tlakom goriva u railu na motorima 646.821 i 646.820, Citao sam po njemackim i engleskim forumima, ocito je da je 220cdi EVO (delphi) motor sklon zajednickim greskama sa pritiskom u railu.
Dakle kod mene se pojavila nedavno ta famozna lampica motora ali bez "notlaufa", vozio sam dalje bez problema i kasnije se i ugasila tokom iducih voznji. Nakon dan ili dva se pojavila ponovno ali tada i "notlauf", te se je takodjer ugasila iduci dan. To se sada pojavljuje povremeno u toku dana ali svaki dan kako se vozim vise puta. Inace izbjegavam natjeravanja i zestoke voznje. Otisao sam na Star-diagnose i izbacilo je gresku prevelikog pritiska u railu (22E7). 
Nakon skidanja plasticnog pokrova uocio sam oko svake brizgaljke-injektora manju ali podjednaku lokvu goriva i kada motor radi ne primjecuju se mjehurici u smislu da bi brizgaljka bila propusna na bakrenoj brtvi u sjedistu brizgaljke nego vise izgleda onako kao da pusta na tijelu same brizgaljke. Crijeva za povrat goriva i visokotlacni vodovi su suhi i hermeticni.
Jos jedna stvar, kad se krene na semaforu s mjesta dok je u prvoj brzini kad bi dodao gas zacuo bi nakratko (ne svaki puta-kako kad) kao da brizgaljke "zarostaju" - onaj ostri zvuk lupanja, grublji zvuk motora u podrucju okretaja od 1000-1500. Na leru se primjecuje vrlo neznatno kolebanje okretaja ali jedva primjetno. 
Inace auto je dobro odrzavan i ima originalnih 190 tkm.

Svaki konstruktivan savjet je dobrodosao i dobar sam poznavalac bosch i delphi sistema.

Hvala svima i lijep pozdrav!

Vlado

Ned lis 21, 2018 4:22 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 1 post ]