Sada je Sub pro 15, 2018 8:21 am

Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
w211-muke po mjenjaču 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Tomislav
Godište: 1978
Moj auto: W211 E220 CDI
ex. W124 300 TD
Ekipa, pozdrav.
Imam problem s mjenjačem na W211 220CDI. Prošle godine su mi tokom vožnje počeli poskakivati okretaji motora, pa je i lagano cukao, pa se je počelo događati da se zblesa i ne zna u kojoj bi brzini trebao biti, pa se je znalo dogoditi da naglo prebaci iz prve u drugu kad se lagano kreće i tako... Uglavnom, obzirom na cca 260 tkm, pretpostavio sam da je Wandler u pitanju (obzirom da sam prije toga mijenjao i ulje i filter u mjenjaču i sve je ostalo isto), pa sam otišao kod majstora za mjenjače koji su mi to potvrdili i taj mjenjač tobože popravili, tj. ugradili reparirani wandler. To je bilo prošle godine u 6. mjesecu. Međutim, od tada sam ga još 3 puta vozio kod njih na reklamaciju, jer se svaki puta događalo isto, par dana radi ok, i onda opet po starom.
Prije par dana sam ga odvezao na dijagnostiku u ovlašteni da vidim da nije neki drugi problem u pitanju (možda nekakav softver ili elektronika...) međutim tamo su rekli da oni ne vide nikakvu grešku, nego da je najvjerovatnije i dalje kvar na mehanici mjenjača (spominjali su nekakve ploče) i da oni ne mogu znati o čemu se radi dok ga ne raskopaju kompletno, što bi sigurno vrlo zanimljivo koštalo.
E sada, zanima me, da li je netko od vas imao istih problema s radom mjenjača i kako ste to otklonili, i da li ste mijenjali ikada te nekakve ploče (ako sam ih dobro shvatio).

Hvala unaprijed na odgovorima.

Pon ruj 03, 2018 3:48 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes štovatelj

Ime: Marin
Godište: 1991
Moj auto: Mercedes E 220 cdi (w211), 2008god, automatic i Mercedes E290 TD (w210), 1996god, automatic
Isto je kod mene. Repariao sam wandler kod Šebeka, zamjenio ulje i filter, šteker i malo se popravilo ali i dalje nije to to. Nakon toga ponovo otvaranje getribe i ciscenje mehanicke ploce, opet novo ulje i opet bruji, zna trzati i nisam zadovoljan. Dalje ne znam jer niko ne vidi kvar.

Sri ruj 05, 2018 4:45 pm
Mercedes štovatelj

ex. W124 300 TD
Pa mislim da jesi u pravu. Da mi je ova pamet bila prije godinu dana, kupio bih mjenjač s nekog razbijenog i mislim da bi bolje prošao (naravno pod pretpostavkom da je mjenjač s nekim normalnim kilometrima). Jer ovako, ja sam reparaciju platio cca 5000 Kn, plus tri odlaska na reklamaciju što je bilo dodatnih cca 1500-2000 Kn, s tim novcima mislim da sam mogao naći i drugi mjenjač...

Čet ruj 06, 2018 12:56 pm
Mercedes štovatelj

Ime: elvis
Godište: 1973
Moj auto: e200 cdi
Da se nadovežem,
brujala mi getriba, prvi put promijenio ulje i fliter, pa bilo ok par tjedana i opet počelo brujati.
Ugradio reparirani wandler i promijenio filter te kompletno ulje, bilo dobro par tjedana pa opet.
Nakon toga promijenio matičnu ploču i dva solenoida (ventila), jer jedan nije valjao i ulje, pa je bilo dobro par tjedana i opet isto.
Prije mjesec dana ponovno promijenio ventil i ulje, bilo dobro i opet počelo zajebavati.
Sada je primjećeno da mi nestaje tekućine iz sistema hlađenja, pa pratim razinu ulja u getribi.
Ostaje samo još kiler i nadam se da je tu priči kraj.
Radi se o redizajnu iz 2008, pa ne bi trebao biti kiler, ali...

Zna li netko, gdje mogu testirati ulje iz getribe na glikol?

Pon ruj 10, 2018 10:46 pm
Mercedes štovatelj

Ime: davor
Moj auto: E220 CDI
Ja sam glycol test radio u Novom Sadu, Mikon, nešto malo, čini mi se 10 Eura...javili mi negatian rezultat za par dana.

A probaj zamjeniti jos elektromagnetni ventil na mjenjacu, oko 75 Eura je, meni je pomoglo.

Uto ruj 11, 2018 8:43 am
Mercedes štovatelj

Ime: elvis
Godište: 1973
Moj auto: e200 cdi
Pa mijenjao sam ga dvaputa.
Ako mislimo na onih 6 ventila koji su na matičnoj ploči?

Slika

Uto ruj 11, 2018 10:25 am
Mercedes štovatelj

Ime: davor
Moj auto: E220 CDI
Sad ne znam da li ih ima 6, koliko je meni rečeno u Mikon servisu, ima 1 i nije na ploči, jer je zamjenjen za par minuta...i taj sam zamjenio i trzaji su prestali, iako, da budem iskren, taj mjenjač mi je pojeo živce...pogotovo kad sam sjeo u neka druga auta sa AT, čak je i neka Astra bila mekša i ljepša od njega..i na kraju sam ga se riješio i to samo zbog mjenjača...

Uto ruj 11, 2018 12:48 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Bojan
Prezime: Djuza
Godište: 1992
Moj auto: Mercedes W211 E220 CDI
Ja sam imao isti problem,kupim polovan wangler i neki period sve uredu bilo. Dok se nije poceo unutra raspadati u sitne opiljke da mi zacepi filter i izbaci iz brzine i nikuda nemogu sa njim. Rjesenje je bilo,traziti dobrog majstora. Dva su mi trazili 1000 eura za skidanje mjenjaca,rastavljanje cijelog mjenjaca,izapiranje svakog djela i repariranog wranglera. I uspijem naci covjeka za 650 evra sve mi to isto odradi. Znaci sve se dzaba radi da se citav mjenjac nerastavi u sitne dijelove,ocisti i pregleda da nije sta jos otislo sem wranglera,i zamjena ulja sa masinom u cijelom sistemu,a ne samo u karteru. Sada evo vozim godinu dana bez ikakvog problema.

Pet lis 12, 2018 8:37 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail Web stranica
Mercedes štovatelj

ex. W124 300 TD
Čisto da zaključim temu, bio sam ponovo na reklamaciji, promijenili su mi navodno jedan od ventila, koji je već bio promijenjen, ali je izgleda bio ili nekvalitetan pa se pokvario, ili je u startu bio defektan, uglavnom, sada sve radi kako treba. Nadajmo se da će potrajati.

Pon lis 29, 2018 11:46 am
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 9 post(ov)a ]