Sada je Pon lis 22, 2018 5:05 am

Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
w211-muke po mjenjaču 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Tomislav
Godište: 1978
Moj auto: W211 E220 CDI
ex. W124 300 TD
Ekipa, pozdrav.
Imam problem s mjenjačem na W211 220CDI. Prošle godine su mi tokom vožnje počeli poskakivati okretaji motora, pa je i lagano cukao, pa se je počelo događati da se zblesa i ne zna u kojoj bi brzini trebao biti, pa se je znalo dogoditi da naglo prebaci iz prve u drugu kad se lagano kreće i tako... Uglavnom, obzirom na cca 260 tkm, pretpostavio sam da je Wandler u pitanju (obzirom da sam prije toga mijenjao i ulje i filter u mjenjaču i sve je ostalo isto), pa sam otišao kod majstora za mjenjače koji su mi to potvrdili i taj mjenjač tobože popravili, tj. ugradili reparirani wandler. To je bilo prošle godine u 6. mjesecu. Međutim, od tada sam ga još 3 puta vozio kod njih na reklamaciju, jer se svaki puta događalo isto, par dana radi ok, i onda opet po starom.
Prije par dana sam ga odvezao na dijagnostiku u ovlašteni da vidim da nije neki drugi problem u pitanju (možda nekakav softver ili elektronika...) međutim tamo su rekli da oni ne vide nikakvu grešku, nego da je najvjerovatnije i dalje kvar na mehanici mjenjača (spominjali su nekakve ploče) i da oni ne mogu znati o čemu se radi dok ga ne raskopaju kompletno, što bi sigurno vrlo zanimljivo koštalo.
E sada, zanima me, da li je netko od vas imao istih problema s radom mjenjača i kako ste to otklonili, i da li ste mijenjali ikada te nekakve ploče (ako sam ih dobro shvatio).

Hvala unaprijed na odgovorima.

Pon ruj 03, 2018 3:48 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes štovatelj

Ime: Marin
Godište: 1991
Moj auto: Mercedes E 220 cdi (w211), 2008god, automatic i Mercedes E290 TD (w210), 1996god, automatic
Isto je kod mene. Repariao sam wandler kod Šebeka, zamjenio ulje i filter, šteker i malo se popravilo ali i dalje nije to to. Nakon toga ponovo otvaranje getribe i ciscenje mehanicke ploce, opet novo ulje i opet bruji, zna trzati i nisam zadovoljan. Dalje ne znam jer niko ne vidi kvar.

Sri ruj 05, 2018 4:45 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Tomislav
Moj auto: W211 E220 CDI
ex. W124 300 TD
Pa mislim da jesi u pravu. Da mi je ova pamet bila prije godinu dana, kupio bih mjenjač s nekog razbijenog i mislim da bi bolje prošao (naravno pod pretpostavkom da je mjenjač s nekim normalnim kilometrima). Jer ovako, ja sam reparaciju platio cca 5000 Kn, plus tri odlaska na reklamaciju što je bilo dodatnih cca 1500-2000 Kn, s tim novcima mislim da sam mogao naći i drugi mjenjač...

Čet ruj 06, 2018 12:56 pm
Mercedes štovatelj

Ime: elvis
Godište: 1973
Moj auto: e200 cdi
Da se nadovežem,
brujala mi getriba, prvi put promijenio ulje i fliter, pa bilo ok par tjedana i opet počelo brujati.
Ugradio reparirani wandler i promijenio filter te kompletno ulje, bilo dobro par tjedana pa opet.
Nakon toga promijenio matičnu ploču i dva solenoida (ventila), jer jedan nije valjao i ulje, pa je bilo dobro par tjedana i opet isto.
Prije mjesec dana ponovno promijenio ventil i ulje, bilo dobro i opet počelo zajebavati.
Sada je primjećeno da mi nestaje tekućine iz sistema hlađenja, pa pratim razinu ulja u getribi.
Ostaje samo još kiler i nadam se da je tu priči kraj.
Radi se o redizajnu iz 2008, pa ne bi trebao biti kiler, ali...

Zna li netko, gdje mogu testirati ulje iz getribe na glikol?

Pon ruj 10, 2018 10:46 pm
Mercedes štovatelj

Ime: davor
Moj auto: E220 CDI
Ja sam glycol test radio u Novom Sadu, Mikon, nešto malo, čini mi se 10 Eura...javili mi negatian rezultat za par dana.

A probaj zamjeniti jos elektromagnetni ventil na mjenjacu, oko 75 Eura je, meni je pomoglo.

Uto ruj 11, 2018 8:43 am
Mercedes štovatelj

Ime: elvis
Godište: 1973
Moj auto: e200 cdi
Pa mijenjao sam ga dvaputa.
Ako mislimo na onih 6 ventila koji su na matičnoj ploči?

Slika

Uto ruj 11, 2018 10:25 am
Mercedes štovatelj

Ime: davor
Moj auto: E220 CDI
Sad ne znam da li ih ima 6, koliko je meni rečeno u Mikon servisu, ima 1 i nije na ploči, jer je zamjenjen za par minuta...i taj sam zamjenio i trzaji su prestali, iako, da budem iskren, taj mjenjač mi je pojeo živce...pogotovo kad sam sjeo u neka druga auta sa AT, čak je i neka Astra bila mekša i ljepša od njega..i na kraju sam ga se riješio i to samo zbog mjenjača...

Uto ruj 11, 2018 12:48 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Bojan
Prezime: Djuza
Godište: 1992
Moj auto: Mercedes W211 E220 CDI
Ja sam imao isti problem,kupim polovan wangler i neki period sve uredu bilo. Dok se nije poceo unutra raspadati u sitne opiljke da mi zacepi filter i izbaci iz brzine i nikuda nemogu sa njim. Rjesenje je bilo,traziti dobrog majstora. Dva su mi trazili 1000 eura za skidanje mjenjaca,rastavljanje cijelog mjenjaca,izapiranje svakog djela i repariranog wranglera. I uspijem naci covjeka za 650 evra sve mi to isto odradi. Znaci sve se dzaba radi da se citav mjenjac nerastavi u sitne dijelove,ocisti i pregleda da nije sta jos otislo sem wranglera,i zamjena ulja sa masinom u cijelom sistemu,a ne samo u karteru. Sada evo vozim godinu dana bez ikakvog problema.

Pet lis 12, 2018 8:37 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail Web stranica
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 8 post(ov)a ]