Sada je Ned stu 29, 2020 9:54 am

Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 
Misljenja, iskustva 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Antonio
Godište: 1997
Pozdrav svima! :)

Preci cu odmah na stvar, posto se ne razumijem previse, zanimaju me misljenja i iskustva Mercedes C220 2011, popravci, veliki i mali servis i na sto bi trebalo pripaziti, hvala Vam puno! :)

Pon tra 27, 2020 10:45 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Ime: Nermin
Godište: 1973
Moj auto: C220 T model 2006 god , prodan
C200 limuzina 2012 god
Lijep pozdrav daj bar nešto limuzina ili karavan , crvena , crna ili siva boja. Malo se šalim lično mislim da je kupovina auta lično iskustvo jer koliko god ti neko dao savjeta tvoja je odluka jer ipak mislim da si nešto pogledao , a imaš dosta lektire ovdje search.php?keywords=C220+w204&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Tra%C5%BEi sretno

Uto tra 28, 2020 1:11 am
Mercedes štovatelj

Ime: Antonio
Godište: 1997
Ej pa slazem se u potpunosti da je to osobno iskustvo ali savjet nekoga tko zna otprilike o cemu se radi je uvijek dobrodosao, ne znam im bas mane pa me to najvise zabrinjava, a i koliko znam servisi nisu bas "visoko u nebu" a to je nesto sto mi je zapravo najbitnije jer automobil je trenutno na 163 000km, a znam da vecinom oko 200tkm pocinju prvi "veci problemi" pa mi je to malo dilema.

Slika

Slika

Uto tra 28, 2020 3:52 pm
Mercedes poznavaoc

Ime: Marko
Godište: 1990
Moj auto: Mercedes W204 220 CDI
Bilo bi najbolje da odmah provjeris sa nekim tko stvarno zna više o motoru koji je u tvojem auto da li se mjenja lanac ili ne. Jedni tvrde da je potrebno, drugi da nije.
Od ostalog su bitni samo redovni servisi koji uključuju ulje i filtere.

Uto tra 28, 2020 4:48 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Nermin
Godište: 1973
Moj auto: C220 T model 2006 god , prodan
C200 limuzina 2012 god
Lijep pozdrav postavio sam ti link sa raznim temama medju kojim je i moja tj kupio sam prošle godine w204 C200 , 136 konja , godina 11/2011 , oprema avantgarde , automatik 7G+ , imao je oko 100.000 km. Meni što je bilo važno su prošli vlasnici i servisna knjiga ( 1 vlasnik i servisi radjeni kod mercedesa ) zasad sam uradio u BiH zamjenu motornog ulja i sve filtere i zamjenu ulja u mjenjaču sa filterom. Auto ide dobro , mjenjač radi super , potrošnja normalna s obzirom da je gradska vožnja 90%. Ako već neznaš o autima onda povedi nekoga , isprobaj u vožnji , pogledaj imali mrlja ispod auta kad staneš , radi li sve kako treba ( temp , ventilacija , klima , svjetla , kočnice , kakve su gume , volan i papučice , itd itd ) sretno

Uto tra 28, 2020 4:58 pm
Mercedes entuzijast

Ime: Tomislav
Godište: 1986
Moj auto: Mercedes W204 C250CDI,
W203 C 220CDI
Provjeriti jel se čuje lanac, vjerojatno se ne čuje još ali na 200tis km ga moraš mjenjat. Skinuti plastike motora i pogledat ako negdje curi ulje, plastični karter im je mana a i kučište hladnjaka ulja. Također obavezno na toj kilometraži treba zamjena kučišta filtera goriva jer u hoče puštat antifriz. Spojit ga na dijagnostiku i vidjet ako ima kakvih greški. Zna nekad zezat senzor diferencijalnog tlaka dpf-a. Provjera vodene pumpe a najbitnije termostata jer on prvi rikne. :beer:
Ako želiš u detalje tu sam :beer:

Sri tra 29, 2020 10:21 am
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-215.000 KM
X puta sam bio napisao da se lanac nikad nemjenja,niti lanac moze da oslabi ili rastegne bez obzira kolika je predjena kilometraza.Uzrok da kod pojedinih modela dolazi do raskida lanca su takozvani klizaci kuda lanac prolazi.To se je desavalo kod modela koji su imali klizace od krute plastike koja se je ponekad raspadala.Uzrok tome je bila razlicita temperatura ulja koja se konstantno mjenja.Mercedes je u medjuvremenu odustao od plasticnih klizaca i uveo klizace od metala.Stari klizaci su bili samo ljepljeni na metalnu podlogu klizaca tako da je dolazilo do pucanja lanca i to je onda bila totalna steta motora.

Sri tra 29, 2020 11:23 am
Mercedes ovisnik

Ime: Matija
Moj auto: Jaguar E-pace
Na tvom autu ne moze jer je bio dvotracni lanac (dupli). Sve ovo sto si napisao je istina, ali jednotracni lanac na “novijim” autima je podložan rastezanju i točka :mrgreen:

Sri tra 29, 2020 1:50 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Breathe napisao:
Na tvom autu ne moze jer je bio dvotracni lanac (dupli). Sve ovo sto si napisao je istina, ali jednotracni lanac na “novijim” autima je podložan rastezanju i točka :mrgreen:

Nevjerujem da imas pravo.Naposlijetku skini stari lanac i usporeddi sa novim.Razlika nece biti veca od 2mm.Ja sam imao mercedese sa jednim lancem i sa duplex lancem i nakon 45 god.sto zivim sa mercedesom nisam imao nikad problema. Kad sam bio kod mercedesa,napomenio sam i temu lanca bez obzira na model auta.Odgovor je bio "koja budala vam je to rekla"Od strane mercedesa promjena lanca nije nikada stajala u servisnim knjigama.To sto ti oni kazu,to ti je kao Amen u crkvi.Naposljetku svako ima svoj misljenje kad se radi o lancu.Zeljezo se nemoze rastegnuti.
Podrobnije informacije mozes dobiti od svakog mercedes servisa u Njemackoj.

Ponekad se desavalo da lanac sam od sebe izleti napolje.Uzrok je bio zupcanik od bregaste osovine.Zubi su bili jednostavno istroseni i lanac je izletio iz svog lezista. To se je desavalo samo kos startanja motora dok za vrijeme voznje taj problem se nije pojavljivao.
Gleitschine su nekad kostale izmedju 15-30 Euro.Dana kostaju samo par Euro ovisno o kojem se modelu radi.

https://www.ebay.de/i/352008413861?chn= ... 1vEALw_wcB

Sri tra 29, 2020 2:07 pm
Mercedes poznavaoc

Ime: Marko
Godište: 1990
Moj auto: Mercedes W204 220 CDI
Zvonimir napisao:
X puta sam bio napisao da se lanac nikad nemjenja,niti lanac moze da oslabi ili rastegne bez obzira kolika je predjena kilometraza.Uzrok da kod pojedinih modela dolazi do raskida lanca su takozvani klizaci kuda lanac prolazi.To se je desavalo kod modela koji su imali klizace od krute plastike koja se je ponekad raspadala.Uzrok tome je bila razlicita temperatura ulja koja se konstantno mjenja.Mercedes je u medjuvremenu odustao od plasticnih klizaca i uveo klizace od metala.Stari klizaci su bili samo ljepljeni na metalnu podlogu klizaca tako da je dolazilo do pucanja lanca i to je onda bila totalna steta motora.

Da kolega, uvažavam vaše mišljenje ali mislim da svojim odgovorom niste odgovorili na moje pitanje o izmjeni lanca ili kako već Vi kažete klizaca na om651 motoru w204 linije.
Zanima nas da li je potrebno na vozilu koje je predmet rasprave obavit izmjenu lanca? Bilo je slučajeva da pucaju.
I ja imam w 204 liniju ali sa om646 motorom i nemam sa lancem problema.

Sri tra 29, 2020 5:03 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ti mozes lanac promjeniti ali sa promjenom lanca nemas nikakvu garanciju da si miran iducih 100.000km a da se nece nista desiti.Iz iskustva znam da pojedinci bar kod mene su mjenjali sami na svoju ruku lanac i nakon ca 20.000 km lanac je otkazao iz bilo kojeg razloga i motor je bio spreman za otpad.Mercedes u servisu se distancira ako trazis da lanac promjenis.Uvjek pitaju iz kojeg razloga mjenjas lanac ?Pretezno vlasnici daju odgovor --AUTO IMA MOMETALNO NA SATU 150.000 KM.Meredes ce lanac samo onda promjeniti ako se otkrije da na lancu postoji neka greska koja bi prouzrokovala veliku stetu na motoru.(Radi se uvjek o totalnoj steti motora.Tu onda dobijes garanciju na ca 25.000 km.ili dvije god garanciju bez obzira na kilometre.Kakav je sad tretman oko toga svega neznam.

-- 29 tra 2020 18:03 --

Nije mi vrag dao mira te sam iz znatizelje nazvao moj servis i dobio napismeno ovu informaciju za W204 220 CDI

Es gibt keine keine Richtlinie bei der die Steuerkette gewechselt werden muss.
Das Wechseln der Steuerkette geschiet nur wenn diese geräusche macht durch eine Kettenlängung.
Die Kosten dafür liegen bei ca.600 - 700 Euro inkl.
der Ersatzteile.

Sri tra 29, 2020 5:26 pm
Mercedes entuzijast

Ime: Tomislav
Moj auto: Mercedes W204 C250CDI,
W203 C 220CDI
Om 646 nikad problema sa lancem i ovi stariji motori tu kolega Zvonimir ima potpuno pravo :beer: :beer: ... dok nažalost OM 651 ipak ima ima problema i to je činjenica... duži servisni intervali izmjene ulja koje je propisao mercedes su početak problema na tim motorima. Kad se več taj dio otvara mjenja se naravno i natezač skupa s klizačima. Zeznuli su stvar na OM651 jer su lanac stavili iza motora pa je pristup k njemu katastrofa i zahvat je radi toga skup. Meni su rekli u ovlaštenom da se lanac na OM651 u pravilu NE MJENJA- ALI da ih hrpa vlasnika mjenja na svoj zahtjev zbog pojave čudnih zvukova koji nestaju nakon izmjene. Kod OM651 je problem u natezaču ne toliko u samom lancu koji se malo rastegne tako kaže gospodin iz servisa, sad točno što je s natezačem neznam.

-- Čet tra 30, 2020 1:18 pm --

Zvonimir napisao:

-- 29 tra 2020 18:03 --

Nije mi vrag dao mira te sam iz znatizelje nazvao moj servis i dobio napismeno ovu informaciju za W204 220 CDI

Es gibt keine keine Richtlinie bei der die Steuerkette gewechselt werden muss.
Das Wechseln der Steuerkette geschiet nur wenn diese geräusche macht durch eine Kettenlängung.
Die Kosten dafür liegen bei ca.600 - 700 Euro inkl.
der Ersatzteile.

Svaka čast Zvonimire što si pitao servis i zapravo dobio skoro isti odgovor kao ja tu u ovlaštenom na tu temu u gore napisanom tekstu - kod pojave zvukova se mjenja a i cijena je tu kod nas isto takva.

Čet tra 30, 2020 1:13 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Natezac lanca nije nista drugo nego jedan bolzn sa kojim se lanac moze da korigira odnosno pritegne.Taj bolzen kod velike kilometraze izgubi svoju duzinu za ca.2-3 mm tako da vlasnik pomisli da je lanac popustio i da ga treba promjeniti.Taj bolzen nekosta vise od ca 7-10 Euro i vlasnik ako se razumije u motoristiku mozes sam da stavi novi bolzn.Ali vlasnik mora da ima moment kljuc i da zna koiika nategnustog lanca mora da bude kako kopca lanca nebi pukla ili iskocila iz lezista.
Kako izgleda bolzen moze se vidjeti na sliki dole sa desne strane.

Slika

Čet tra 30, 2020 2:00 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 13 post(ov)a ]