Sada je Sri srp 08, 2020 12:34 am

Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
C 220 sport coupe, stariji model, 2002. godište 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Strassen
Godište: 1996
Pozdrav svima. Planiram da kupim MB C 200 sport coupe, 2002. je godište, 227 000 km je prešao ako je verovati kilometraži. Ima 163 ks. Poseduje servisnu knjigu, skoro mu je promenjen auspuh. Ono što me brine je korozija, koliko sam upućen svi modeli pre redizajna imaju taj problem. Prodavac je zumirao na delu gde se pojavila korozija iznad zadnjeg desnog točka. Postaviću i fotografiju na kojoj se vidi korozija. Na ostalim fotografijama je sve u redu što se limarije tiče. Zanima me koliko mi ovo može biti problem, u slučaju da saniram koliko mogu očekivati da će limarija biti u funkciji? Takođe imao bih još jedno pitanje, koji su najčešći kvarovi vezani za ovaj model s obzirom da je 2002. godište šta mogu da očekujem? Znam da zaviisi i od toga koliko je održavan, ali nešto uopšteno ako mi možete napisati pošto nemam iskustva. Srdačan pozdrav.
Slika

Sub vel 22, 2020 9:16 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Ime: Pajser
Godište: 0
Moj auto: w201, w203, peugeot106,
Pozdrav. Ovo da se sredi mora se skidati zadnji branik. Koliko će dugo nakon toga ostati da ne prohrđa zavisi od više faktora? Kako će limar srediti, koliko održavaš auto, geografski gdje živiš, da li imaš garažu ?. Predpostavljam da je u pitanju 200 kompresor. Ukoliko je auto uredno održavan i ukoliko su dijelovi koji su mjenjani markirani nebi trebalo da imaš nekih posebnih problema. Po meni minus mu je što malo više troši. Ostalo imaš na forumu, problemi su isti kao i na ostalim modelima w203.

Sub vel 22, 2020 1:46 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes štovatelj

Hvala na odgovoru. Garažu nemam, imam parking u zgradi tako da bi auto bio na otvorenom. Živim u Novom Sadu, tako da nema brda, i ovde je relativno blaga klima. Nema puno snega zimi. Menjač je poluautomatski, to sam isto zaboravio da napomenem. To što kažeš za zadnji branik, on bi morao da se menja iako je korozija iznad branika?

Sub vel 22, 2020 3:17 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Pajser
Godište: 0
Moj auto: w201, w203, peugeot106,
Strassen96 napisao:
Hvala na odgovoru. Garažu nemam, imam parking u zgradi tako da bi auto bio na otvorenom. Živim u Novom Sadu, tako da nema brda, i ovde je relativno blaga klima. Nema puno snega zimi. Menjač je poluautomatski, to sam isto zaboravio da napomenem. To što kažeš za zadnji branik, on bi morao da se menja iako je korozija iznad branika?

Ne mjenja se branik. Samo se mora skinuti da bi se sanirala hrđa. Poluautomatik? Ako može još slika od auta. U principu povedeš dobrog automehaničara i na dizalicu + plus dijagnostika. Poželjno bi bilo da ima nov tehnički, pošto je kod vas to postroženo. :beer: :beer: :beer:

Sub vel 22, 2020 5:52 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-215.000 KM
Kad je vec napisao da auto ima poluautomatsku getribu,onda je trebao da napise dali je getriba sa Wandlerkuplungom ili nije.Ako je stvarno Poluautomatic to su onda getribe koje su imali Fordovi 17 M, VW modeli,Karman Ghia DKW F11 i 12 kao i Citroeni DS modeli.

Sub vel 22, 2020 7:27 pm
Mercedes štovatelj

Evo poslao sam još fotografija. Znate li možda otprilike koliko bi saniranje korozije koštalo? Naravno ako je samo na tom delu korozirano. Za tehnički se slažem, pooštrili su i deset puta je teže proći tehnički sada nego ranije. Što se tiče getribe, nije ostavio nikakve informacije tako da nemam te detalje, morao bih proveriti.
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika