Sada je Čet svi 28, 2020 2:58 am

Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Molim za pomoc C 220 CDI 2003 danas kupljen 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Royston
Godište: 1985
Moj auto: Mercedes w203 C220 CDI Karavan 2003
Moja prva poruka na forum, danas sam kupio ovaj auto C220 CDI W203 sa 240.000km

Prije kupovina isprobao sam auto sve je bio u redu, auto je placen danas i konacno je moj.

Nakon nekoliko sati uzivanje u vozni auto poceo da izage iz prva brzina pri sami start kad se doda gas sa start, zna onako da otskakne i da izage iz prva i ostaje u leru, sa ostale brzine nema problema, to zana da se desi periodicno ali puno sam razocaran.

Stvarno mi je zao sta sam prevaren za ovaj defekt ostaje jos da vam zamolim da mi recite sta moze da bude i od prilika koliko bi me kostal ova problem :(

Hvala

Pon vel 10, 2020 7:11 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes entuzijast

Ime: Tomislav
Godište: 1986
Moj auto: Mercedes W204 C250CDI,
W203 C 220CDI
Pretpostavljam da je to automatik jel tako?

Pon vel 10, 2020 7:22 pm
Mercedes štovatelj

Ne, rucni menjac je sa 6 brzina :(

Pon vel 10, 2020 7:29 pm
Mercedes entuzijast

W203 C 220CDI
Da to sam se i bojao. Imam iskustva s tim nažalost.... Klasična boljka na tim getribama, tj tvornički feler. Tu je otišla vilica prve brzine- a s njim još brdo tog unutra. Popravak te dođe oko soma eura sa ugradnjom... jeftinije ti nači takvu getribu nego repairat ovu, a to ti bude dosta teško jer su sve večinom sa tim felerom.... al kad se to več slaže onda se ide stavljat nova lamela, korpa, druk lager. Tu ti ne pomažu kemije sa novim uljem u getribi, to zaboravi. U redizajnu su imali zahvate u vezi toga tako da su to uspjeli relativno rješit.

Pon vel 10, 2020 8:11 pm
Mercedes štovatelj

Steta, nemam sta reci :( neznam kako ni jednom ne se javio kad sam isprobavao auto..
koliko moze ovako dugo da se vozi, dali moze ovo sve da postane haoticno, dali moze da ostanem nedje na putu...sta bi moglo da bude sledece nakon ovakav problem...

hvala od srca

Pon vel 10, 2020 9:11 pm
Mercedes fahrer

Ime: Nermin
Godište: 1973
Moj auto: C220 T model 2006 god , prodan
C200 limuzina 2012 god
Žao mi je kolega zbog tvog problema ali ako možeš napiši gdje živiš možda ima neko na forumu koje blizu tebe ili zna nekog dobrog majstora , a sa druge strane mislim da trebaš otići kod prodavca i porazgovarati s njim jer nije to u redu da se tako odjednom pojavi neka bar prizna pola troškova sretno

Uto vel 11, 2020 1:07 am
Mercedes entuzijast

W203 C 220CDI
Royston napisao:
Steta, nemam sta reci :( neznam kako ni jednom ne se javio kad sam isprobavao auto..
koliko moze ovako dugo da se vozi, dali moze ovo sve da postane haoticno, dali moze da ostanem nedje na putu...sta bi moglo da bude sledece nakon ovakav problem...

hvala od srca

Možeš se i dalje vozit ali uvjek računaj da ti može izbacit iz prve brzine. Npr. kad stojiš na semaforu ili uzbrdici ti pokušaš krenut pa tada on izbaci a čovjek koji stoji iza tebe pa te napuca od iza jer si ti zastao- jako neugodan osječaj! Slaži to čim prije jer sve trpi od getribe pa na dalje. Možeš kretat u drugoj dok se i ona ne strga do kraja. Ako se to ne poporavi onda te metalne špene u gertribi budu s vremenom napravile svoje da oštete i druge komponente. Uglavnom probaj to reklamirat da ti se dio troškova prizna, pa barem eto to.

Uto vel 11, 2020 8:15 am
Mercedes ovisnik

Ime: Matija
Moj auto: Jaguar E-pace
Ako ti se to dogodilo isti dan, lijepo mu vrati auto i trazi novce nazad.
Vrlo vjerovatno jeovo sto su kolege spomenule, no ne bi bilo lose da pogledaš i birač brzina.

Uto vel 11, 2020 6:18 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes štovatelj

Puno hvala na vasi odgovora, puno mi snaci!

Malo sam se naviknao na menjac pa malo pazljivo ubacim vo prva i problem se ne javlja, ali opet zna da izadge kad malo brze ubacim u prva...sreca je sto ovo izgleda kao neka pocetna faza i daje mi nada da mozem da dam novac za druge stvari.

Ostajem u KLUBA i nadam se da ce se druzimo puno godina!!!! Auto zna da bude puno ekonomican sto me mnogo iznenadilo "naj ekonomicni auto do sad" sta sam vozio, ali i naj tezi 1470kg :) ipak daje mi malo nada nad sve ovo da Mercedes je Mercedes, malo sam se raspitao po ljudi za zamjena menjaca i cjena je bila oko 200€ ili potcno komplet sa zamjena 230€ sta mislim nije skupo ali dobio sam i cena za Lamela Potisna i Druk lager za 350€ od proizvodaca LUK...

E sad neznam jos cena za zamajca ukoliko doge do promjena u neki izvesni period

Hvala jos jednom za vasu pozitivnu reakciju i interesnu resenja na ovu moju neserecu, da je kazem...BOG!

Sri vel 19, 2020 12:48 am
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 9 post(ov)a ]