Sada je Pon tra 06, 2020 12:41 pm

Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
W203 220cdi 2003 relej grijača 
Autor Poruka
Mercedes poznavaoc

Ime: Boky
Godište: 1988
Pozdrav ekipa.
Dakle ljudi imam problema sa relejem ili nečim drugim vezano za grijače. Uopće mi se na tabli ne pali lampa od grijača. Išao sam do majstora i ispitao je grijače te se ispostavilo da jedan nije dobar. Taj je promijenjen ali i dalje nema lampice na tabli. Danas sam probao saam pogledati relej. Napravio sam ispitivač od 12v sijalice. Znači uzemljim na motor pa ispitam dal struja dolazi do releja. To se ispostavilo da je OK. Struje ima. Zatim izvadim onaj konektor koji vodi prema grijačima i spojim sijalicu na jednu po jednu žicu. Svaki put uz okretanje ključa nadajući se da će sijalica svijetliti ali nije svjetlila. Ni na jednom. Otvorim relej unutra sve OK. Nije pregorio bar ono sto se moze fizički vidjet. To znači da ja cijelu zimu palim auto bez grijača? Neki dan je bilo - 10 i nije htio upalit. Do - 8 pali uz malo dulje verglanje. Jel netko imao ovakvih problema i kako je riješio?

Sub vel 01, 2020 9:45 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes entuzijast

Ime: Tomislav
Godište: 1986
Moj auto: Mercedes W204 C250CDI,
W203 C 220CDI
Imao problem sa relejem kojega sam cjelog zamjenio. Bacao je gršku na dijagnostici, a dok se otvorio vidlo se da je izgorio iznutra. Stavio sam Behr, cijena oko 100eura i svakako zamjenio grijače. To što se tebi događa je po meni definitivno greška u samom releju. Moguče lako da pališ auto bez grijača, imao istu stvar, malo dulje je verglao i upalio.

Ned vel 02, 2020 12:30 pm
Mercedes poznavaoc

Ti si kolega to mogao riješiti možda za 15 min i bez kupovanja novog. Ako se vidilo da je pregorio to se zalemi i opet je ko nov. Samo grijače nove da opet ne izgori. Ali u mene nigdje nije pregorio. E to je big shit. Ja cu vjerojatno morati staviti drugi.

Ned vel 02, 2020 8:19 pm
Mercedes entuzijast

Ime: Tomislav
Godište: 1986
Moj auto: Mercedes W204 C250CDI,
W203 C 220CDI
Bellatrix napisao:
Ti si kolega to mogao riješiti možda za 15 min i bez kupovanja novog. Ako se vidilo da je pregorio to se zalemi i opet je ko nov. Samo grijače nove da opet ne izgori. Ali u mene nigdje nije pregorio. E to je big shit. Ja cu vjerojatno morati staviti drugi.

Znam da sam mogao zalemit, a ovako sam išao na novu opciju jer se pokazalo kod frenda da je to bilo kratkog vjeka, a stavio je nove grijače... Probaj od nekog posudit taj ispravni relej na pol sata ili na otpadu stavit drugi ispravni za probu da se vidi jer on u pitanju. :beer:

Pon vel 03, 2020 9:16 am
Mercedes entuzijast

Ime: Sanjin
Godište: 1982
Moj auto: Mercedes-Benz C 250 CDI 4MATIC S204 '11
Meni je također bio otišao relej, ali meni se lampica grijača zbog toga palila u vožnji. Ne znam zašto se nikako ne pali lampica, to bi moglo biti nešto drugo.

Pon vel 03, 2020 10:45 am
Mercedes poznavaoc

Problem je riješen. Neki je kvar bio u kompjuteru motora. Elektroničar riješio za sat vremena. Nešto zalemio i sad sve uredno.

Sri ožu 04, 2020 1:54 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 6 post(ov)a ]