Sada je Ned kol 25, 2019 5:19 am

Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Cvile, struzu, kocnice, C270 cdi karavan, 2001 godina 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Vladimir Glogoski
Godište: 1990
Moj auto: C Klasa, c 271 cdi, T-model, 2001
Pozz svima, kako sam napisao imam problem sa kocnicama na svojoj c klasi.

Auto sam uzeo prije 10 -tak dana. Bivsi vlasnik je na auto stavio nove plocice, dok diskove nije mijenjao posto su jos dobri.

Problem koji se javlja je sljedeci, na manjim brzinama mi se javlja cviljenje na desnom prednjem disku, iskljucivo na desnom. Tj, do jucer je bilo samo cviljenje a od jucer se cuje i neko struganje.

Kada sam kontaktirao prijasnjeg vlasnika rekao je kako je cviljenje iz razloga sto lim sa straznje strane diska dolazi u kontakt sa diskom i po njemu struze.

Nakon toga sam bio kod mehanicara koji je taj limic udaljio od diska, maknuo svu prasinu itd al se nista nije promjenilo.

Nakon toga sam bio kod drugog covjeka koji je strucnjak za mecku, on tvrdi da je cviljenje iz razloga sto kada su stavljane nove plocice, nisu pobruseni diskovi te da zbog toga plocice nasjednu na rub koji se napravio na disku i cvile. Takoder je rekao da ce se to rijesit samo od sebe kada se diskovi jos malo istrose.

Zelim napomenuti da se struganje javlja od jucer kada sam u autu silom prilika morao prevesti 5 odraslih, prije toga je samo cvilio.

Takoder, dok je cviljenje prisutno pri svakom kocenju, struganje je sporadicno i puno rjede kada se diskovi zagriju.

Disk ne blokira nit se grije, auto izvrsno koci, nista ne trese.

Hvala.

Sri kol 07, 2019 8:02 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Ime: Pajser
Godište: 0
Moj auto: w201, w203, peugeot106,
Slično imao iskustvo sa novim diskovima i pločicama. Meni su prigovarali zbog različitih proizvođača. Diskovi Ate pločice textar. U tom momentu mi to bilo dostupno. Nekih 3 mjeseca se malo čulo, nakon toga više nije.

Sri kol 07, 2019 8:23 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes štovatelj

Ime: Vladimir Glogoski
Godište: 1990
Moj auto: C Klasa, c 271 cdi, T-model, 2001
Mali_Svaler napisao:
Slično imao iskustvo sa novim diskovima i pločicama. Meni su prigovarali zbog različitih proizvođača. Diskovi Ate pločice textar. U tom momentu mi to bilo dostupno. Nekih 3 mjeseca se malo čulo, nakon toga više nije.

Hvala na odgovoru, cviljenje mi nije problem, brine me to sto je pocelo strugat.

Sri kol 07, 2019 8:33 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 3 post(ov)a ]