Sada je Sri lip 26, 2019 6:42 am

Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
W203 mrlja od ulja 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: marinjo
Godište: 0
Moj auto: C220 cdi w203
Neki dan primjetio sam malo mrlju od ulja, kod prednje lijeve strane, skroz pri vrhu ispod branika. Malo sam trazio i zaista, onaj dio di se spaja branik sa zastitnom plastikom je bio masan dosta. Takodjer sam prosao sa papirom sve po rubu branika koji podlazi po plastiku i bilo je dosta uljavo. Otvorio sam haubu i slikao sam nekako koliko sam mogao prostor ispred hladnjaka, vidim dole da je plastika masna, i pri dnu malo na intercooleru. Ono veliko crijevo je OK, njega sam i ljetos promjenio. Eto ako ima netko neki savjet ili prijedlog. Hvala puno

Slika

Slika

Slika

Slika

-- Ned ožu 03, 2019 21:37 --

Dakle ako sam dobro shvatio rad intercoolera, meni je to na onoj strani s koje izlazi hladni komprimirani zrak prema usisnoj grani. Desna strane je uredna. Pregledao sam jos koliko sam mogao crijeva oko turba i kod usisne grane i sve je OK. Mrlja koju sam nasao nije bila nesto tesko masna, onako vodasto malo. Pa eto ako sad ima neki savjet. Hvala

Ned ožu 03, 2019 7:08 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes štovatelj

Nitko nista :)?
Nema mi onda druge nego da ga odvedem u majstora ili da probam sam skinut onaj unutarnji dio plastike pa se podvucem i sam pogledam. Evo tjedan dana je proslo, prosao sam prstom tj. krpom i opet se pod plastiku branika naslo toga, bas onako uljavo. E sad stvarno ne znam vise do cega je. Kako je bas tu ulje ne znam, negdje nesto pusta. Da li je moguce da ulje dodje od turbine ili se vrati od usisne grane (s obzirom da je to s lijeve strane)? Svakako moram napomenuti da mi je izbacio da imam servis za 1000km. Mozda najbolje da kada odem to rjesit da majstor to pregleda. Malo sam zabrinut da nije do turba ili usisa. Da li filter zraka isto moze problem ako je previse zacepljen? Ili mozda kada sam mjenjao crijevo na toj strani nije sjelo kako treba. Auto ide bez problema, vuce, pregeledao sam sve koliko sam mogao, oko motora, crijeva oko turba, usisa itd, nigdje nista ne puste, sve OK. 260 000km je na satu.

Ako netko ima prijedlog, savjet samo dajte.

Čet ožu 07, 2019 10:31 pm
Mercedes štovatelj

Da li je moguce da je to nosač motora, jer navodno on u sebi ima ulje i kad ode prokapi (samo kako mi se naprijed ulje pojavilo nije mi jasno). Isto tako sam primjetio ima 2 dana kada upalim auto, drugačiji malo zvuk, kao da udara nesto o nesto. Ali cim samo mrvicu dam gas, to nestane. Kako mogu sam najjednostavnije provjeriti nosac motora?

Sub ožu 09, 2019 12:11 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-215.000 KM
Naravno da je moguce da je ulje procurilo ako je nosac motora propao.To mozes i sam da vidis ako je auto na kanalu.Sto se tice tog zvuka,moguce je da dolazi od nosaca motora.Pogledaj dali motor stoji potpuno ravno ili je malo nagnut na jednoj strani.Promjeniti mozes i sam,ali auto mora da lezi na dizalici,a ne na kanalu.

Sub ožu 09, 2019 2:39 pm
Mercedes štovatelj

Dijagnoza napravljena. Ovo šta mi je čudan zvuk, tj kao da tucka (vibrira) kad je bez gasa je remenica alternatora (i cvili nekad kada motam do kraja).
E sad ovo od ulja, sve je masno bilo na lijevoj strani oko intercoolera (nije nosač motora), sada je to očišćeno, pa do redovnog servisa (za 2 tjedna) cemo onda vidit opet stanje. Inače auto koristim samo u gradskoj vožnji, danas sam ga malo stisnuo na zaobilzanici. Nadam se da nije intercooler, ili možda još gore tipa turbo ili usis. Istina ljeto sam mjenjao crijevo na tom mjestu, pa možda negdje pušta, ali nikad nisam osjetio da nešto šušti ili da gubi auto na snazi (safe mode) ili slično.

Sub ožu 16, 2019 3:00 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 5 post(ov)a ]