Sada je Sub ruj 21, 2019 7:17 pm

Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Punjenje akumulatora W204 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Goran
Godište: 1994
Pozdrav, auto mi vergla prilikom prvog paljenja ujutro trebao bi dopuniti akumulator (Mercedes - Varta) pa me zanima pošto nikad to još nisam radio koji je postupak kad ga vadim iz auta prvo skidam - pa + a kad ga vraćam onda obratno? I da li ima još neka caka pošto ga neće biti u autu par sati jel postoji mogućnost da izgubi kod ili šta već?

Sub pro 15, 2018 9:50 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-215.000 KM
Akomulator ako se iskljucuje onda kao prvo se skine minus kabel pa tek onda plus kabel.Kod prikljucivanja, postupak je obratan.Prilikom prikljucivanja baterije nastoj da jedna vrata budu otvorena jer nagli napon struje moze da osteti jedan od senzora.Nije mi jasno zasto da iskljucujes bateriju ako auto pali bez problema.Sto se tice gubitka cod broja, desava se samo kod radio aparata ukoliko se mora ponovo codirati.

Sub pro 15, 2018 11:22 am
Mercedes štovatelj

Ime: Goran
Godište: 1994
Upali on ali dugo vergla, evo sada maloprije sam ga morao drugi puta verglati da upali jer iz prvog pokusaja nije htio... Imao sam prošle zime kvar alternatora pa sam se cca 2 dana vozio samo na akumulatoru pa mislim da ga je to dosta "oštetilo"

Sub pro 15, 2018 12:43 pm
Mercedes fahrer

Ime: Nermin
Godište: 1973
Moj auto: C220 T model 2006 god
evo jedan video kako da provjeriš voltažu akumulatora https://youtu.be/iHwaZxjrtg0

Sub pro 15, 2018 9:01 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Ivan
Godište: 2000
Da skinete prvo plus, pa onda minus,a na punjaču obrnuto prvo stavite minus pa plus, a ako stavljate na pomoć pri paljenju onda minus pa plus...
Najbolje vam je pažljivo pročitati upute ili odnijeti bateriju u ovlašteni servis da vam nadopune.

Sub pro 15, 2018 11:13 pm
Mercedes fahrer

Ime: Nermin
Godište: 1973
Moj auto: C220 T model 2006 god
VanWilder napisao:
Da skinete prvo plus, pa onda minus,a na punjaču obrnuto prvo stavite minus pa plus, a ako stavljate na pomoć pri paljenju onda minus pa plus...
Najbolje vam je pažljivo pročitati upute ili odnijeti bateriju u ovlašteni servis da vam nadopune.

Mladiću greška u koracima skidanje akumulatora prvo - ( crni kabal ) pa + ( crveni kabal ) , a postavljanje novog akumulatora obrnutim smjerom + pa -

Sub pro 15, 2018 11:22 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-215.000 KM
Bosna napisao:
evo jedan video kako da provjeriš voltažu akumulatora https://youtu.be/iHwaZxjrtg0

Pravu voltazu baterije kao i Amperazu, se mjeri onda ako je auto zakljucan i nakon ca.5 min mirovanja kako bi svi moduli odnosno Steuermoduli otisli na takozvano mirovanje.Tek onda se moze znati kolika je voltaza i amperaza baterije odnosno stvarna potrosnja struje u mirovnom stanju. Ovaj video neznaci nista,jer kod njega svjetla u kabini su upaljena i vrata nisu zakljucana.Znaci ZV pumpa i dalje stoji pod naponom. Ukoliko voltaza baterije padne na ca 10Volti jacine auto nece upalit.Ako je baterija stara vise od 5 god. i nakon stajanja vise od 3 dana ona je izgubila svoju snagu i auto nece upaliti.Kao prva pomoc najbolje je (tko ima garazu) drzati bateriju na aparatu za punjenje koji se automatski gasi. i tako moze produziti vjek trajanja baterije.

https://www.zweiradteile.net/batterien- ... 3LEALw_wcB

Slika
Baterija u autu od 100 Ampera moze da izgubi struju nakon 10 dana stajanja u garazi.Naravno da ovis i o modelu auta.

Slika

Ned pro 16, 2018 8:06 am
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 7 post(ov)a ]