Sada je Sub ruj 21, 2019 7:09 pm

Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
W201 - Začepljenje dovoda goriva 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Aldin
Godište: 1999
Moj auto: Mercedes W202 C180
Mercedes 190D
E ovako imam problem sa svojom 190-kom, u pitanju je 2.0 dizel, otprilike problemi su mi se poceli desavati prije nekih 20ak dana, prvo sam osjetio kako uz brdo dosta slabije vuče skoro pa nikako patio se dosta dok je po ravnom bilo sve ok, i onda nakon nesto duze otvorene voznje nekih 400 km. poceo je gas da propada i po ravnom i da se auto gasi, odvukao sam ga kod mehanicara on mi je rekao da bi trebali zamjeniti filter nafte što sam i uradio zamjenio sam onaj jedan veliki ispod haube i mali onaj kao protočni filter upalio sam auto i radio je kako treba u leru, kad sam krenuo od majstora prema kuci nije izdrzao ni neki kilometar opet se isto pocelo desavat auto se ugasilo i nije vise uopste htio da sastavi, na guranje je upalio ali nedugo nakon toga opet je isto nastavilo da se desava odvucem ga kod drugog mehanicara i on je direktno spojio na kanister i radio je tako, palio na pola ključa ostavio sam mu ga na dan dva da ispuše crijeva, kad sam došao po auto opet nekih 2-3 kilometra opet isto, i opet mu ga odvucem upali ga on opet ali ovaj put ga je upalio bez čepa rezervara, odem ja probati i radio je perfektno ali ni to nije dugo trajalo nakon nekog vremena opet se isto pocelo desavati tesko pali kad se ugasi i upali samo pod punim gasom i to mu treba jedno minuta dvije dok ne procepi da primi pun gas pri punom gasu nimalo ne dimi ali dok se smanjuje broj obrtaja dimi itekako siv dim i onda se ugasi. Mehaničar mi je spominjao odušak da je možda začepio ili šta već e sad kako bi se mogao taj problem riješiti ili ako je neko imao sličnu situaciju svaka pomoć bi mi dobro došla.

Uto stu 20, 2018 8:36 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes štovatelj

Ime: Sabahudin
Godište: 1978
Moj auto: Mercedes w203
CDI 200
Isti problem sam i ja imao na svojoj 190 2.0 disel. Uz brdo nije htio nikako da vuce pa sam izlazio rikvercom. Jednostavno pumpa nije mogla da povuce gorivo. Sve je bila patnja dok nisam zamjenio komplet rezervoar. Kad sam svoj izvadio toliko je hrdje iz njega izaslo da mi nebi vjerovao. Ja sam stavio rezervoar od benzina, bilo je nesto malo prepravkih oko crijeva. Koliko se sjecam jedno sam morao blindirati. Ako nemozes zamjeniti rezervoar, skini taj svoj i ubaci komad lanca obicnog i moras dobro mrdati rezervoar da bi lanac obio tu hrdju. Nadam se da ce ti pomoci ili baeem dati upute moj odgovor. I zaboravih ti reci i na rezervoaru imas sitku koja sprijecava necistoce da ulaze u crijeva.

Uto stu 20, 2018 11:32 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 2 post(ov)a ]