Sada je Sub kol 08, 2020 12:06 am

Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
C200 cdi 85kw egr 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Ermin
Prezime: Huseinagic
Godište: 1985
Moj auto: W203 200cdi, 2002g avantgade, (w203 320cdi v6 224ps 2006g sport edition), skoro kupljen ;), c220 cdi 110kw 2006g avantgarde
E ovako, posjedujem vec duze vrijeme gore navedeni auto, pisao sam u vise tema da auto cadi na manjem gasu, i malo zakasni prilikom ubrzanja (tada izbaci oblacic crnog dima). Cistio sam egr i nista posebno nije pomoglo. To me je navelo da je problem u necemu drugom te sam promijenio i vakum na turbu i na egr-u, ocistio i pregledo turbinu, promijenio senzor i ventil na railu i nista. Prije mjesec dana ponovo se vratim na egr, remapiram kod jednog majstora, tj iskljucim ga i fizicki zacepim, za 50eura, auto je kao drugi, puno bolje poteze na manjim obrtajima, manje trosi, bolja medjuubrzanja a sto je najbitnije, auto uopste ne cadi oblake crnod dima. Vidim da mnogi muku muce sa tim dimom, pa mozda nekome pomogne

Sub lis 27, 2018 12:48 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes štovatelj

Ime: Dražen
Godište: 1973
Moj auto: Mercedes C Class (w203), 220 CDI, T model Classic
Pantheon napisao:
E ovako, posjedujem vec duze vrijeme gore navedeni auto, pisao sam u vise tema da auto cadi na manjem gasu, i malo zakasni prilikom ubrzanja (tada izbaci oblacic crnog dima). Cistio sam egr i nista posebno nije pomoglo. To me je navelo da je problem u necemu drugom te sam promijenio i vakum na turbu i na egr-u, ocistio i pregledo turbinu, promijenio senzor i ventil na railu i nista. Prije mjesec dana ponovo se vratim na egr, remapiram kod jednog majstora, tj iskljucim ga i fizicki zacepim, za 50eura, auto je kao drugi, puno bolje poteze na manjim obrtajima, manje trosi, bolja medjuubrzanja a sto je najbitnije, auto uopste ne cadi oblake crnod dima. Vidim da mnogi muku muce sa tim dimom, pa mozda nekome pomogne

Ja sam svog 220 CDI 110kw samo softverski zatvorio prilikom remapiranja motora.

Nego, mene zanima, jesti ti radio komplet remapiranje ili samo zatvaranje egr-a? Jer ako jesi na koliko ti ga je digao KS? I ako je riječ o kompletnom remapiranju, samo 50€???

Uto lis 30, 2018 11:15 am
Profil Šalji privatnu poruku Web stranica
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 2 post(ov)a ]