Sada je Pet lis 30, 2020 5:52 pm

Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
cla 200 cdi 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: robert
Godište: 1972
Moj auto: cla 200 cdi
pozzz ekipi, imam cla 200 cdi iz 2015g 175 000 km, uglavnom stalno se pali greška motora -DPF---više neznam kod kojeg majstora nisam bio , prvo kod Gašparića vg pa dalje....svakih 1000 km mi se upali greška zaštopan DPF... svaki od tih majstora pa i Gašparić očistio je DPF i napravio regenaeraciju, ugrađen je i novi softver po recolu iz Mercedesa, u jednom trenutku je podizao i nivo ulja u motoru, pa sam išao i na ispitivanje dizni da ne bacaju previše goriva....znači izmjenio sve šta su rekli bacio hrpu para a i dalje se pali DPF....neznam kome i gdje da se obratim više....POMOĆ......hvala

Sub ruj 14, 2019 9:23 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-215.000 KM
Za uspricanje goriva neznaci da su problem dizne.Ukoliko motor dobija vise goriva nego sto je potrebno,onda problem lezi u glavnom Steuermodulu koji je zaduzen za korektno ubrizgavanje goriva.Za PDFukoliko je do njega bacaj napolje i ugradi novi.Ako vozis bez DPF-a vjerojatno da neces proci na tehnickom pregledu.Za svaki slucaj idi na pravu dijagnozu kod mercedesa koji ce ti izbaciti koji je broj greske tako da se mozes ravnati koji je stvarni problem.

Ned ruj 15, 2019 7:36 am
Mercedes štovatelj

poštovani,auto je bio u ovlaštenom MERC-BENZ servisu kod Gašpariča u VG, oni su me poslali kod Pinjušiča i tamo smam pregledao i kao reparirao 1 diznu, njihova je tvrdnja da je zato nivo ulja u autu podignut....znači u motoru mi svakih 200-300 km podigne nivo ulja za 1-2 dcl a na testeru kod njih ne izbacuje nikakvu grešku osim dpf, kada se očisti dpf nakon 500-1000 km opet izbaci grešku dpf i njegovu začepljenost, u 6 mj sam čistio dpf 4 puta i neznam više šta napraviti i gdje otići kad mi u ovlaštenom servisu nemogu nači rješenje....

Ned ruj 15, 2019 8:16 am
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ako taj Gasparic je stvarni ovlasteni mercedes majstor bez obzira kolika mu je velika reklama i nije bio ustanju da odkloni gresku nego te poslao kod Pinjusica onda to nije nikakv mercedesov servis.Za mene to je neki leteci mehanicarski servis.Pinjusic, kako je dosao na ideju da ocisti samo jednu diznu a ne sve.Za DPF kao sto si napisao je znak da se DPF neisplati cistiti jer se nakon nekoliko km pojavi ista greska.Ako mislis da auto zadrzis jos nekoliko godina onda ugradi novi DPF i miran si najmanje 10 god.
Pravi mercedesov servis nesalje auto kod drugoga majstora da otkloni kvar.Ako on prodaje i druge marke auta i vrsi servis to onda nije renomirani mercedesov servis.Bar za mene.

Ned ruj 15, 2019 9:03 am
Mercedes štovatelj

poštujem i pozdravljam vaše razmišljanje u vezi Gašpariča koji je sad više manje bitan, tražim savjet majstora da platim i da mi se problem a sigurnošču riješi....vrtim se u krug bacam pare a nervoza i razočarenje u vozilo i marku sve veče...jbg

Ned ruj 15, 2019 9:13 am
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ja tebe u potpunosti razumijem .Neznam iz kojeg si mjesta.Moj savjet. Napisi koji ti je VIN od auta i posto ima puno forumasa koji raspolazu sa podacima mercedesa mogu da ti daju broj artikla od DPF-a Naruci kod mercedesa ,a ugraditi moze svaki majstor.Znam da je DPF kod mercedesa skup ali mozda postoji jos koja druga firma koja prodaje jeftinije nego mercedes.
Evo ti jedan primjer.
https://shop.kfzteile-zentrum.de/russpa ... N8QAvD_BwE

Ned ruj 15, 2019 9:28 am
Mercedes štovatelj

ja sam u Zagrebu , nije financijski momenat u pitanju, kupim i novi DPF, ali me brine to što ga očistimo i na dijagnozi pokaže da je čist i za 500-700 km opet zaštopan...bojim se da je nešto dfugo uzrok zaštopavanja a nemože nitko otkriti šta....pun mi je kufer više, dali postoji uopče netko tko sa sigurnošču može reči to je to košta toliko i problem če biti rješen..............hvala na odgovoru

Ned ruj 15, 2019 10:18 am
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Postoji mogucnost da je jedan dio od DPF-a iznutra pokidan odnosno odlomljen i tako zatvara izlaz gasova napolje.Nebi bilo lose da se ustanovi u kakvom je stanju lambdasonda.Sve u svemu nista bez prave dijagnoze

Ned ruj 15, 2019 10:42 am
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 8 post(ov)a ]