Sada je Uto stu 13, 2018 8:28 am

Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Mercedes C-klasa, T-model 220 T Classic 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Dražen
Godište: 1973
Moj auto: Mercedes C Class (w203), 220 CDI, T model Classic
Dakle planiram kupiti Mercedes C-klasa T-model 220 T Classic, i to od poznate osobe. Sadašnji vlasnik ga je dobro održavao, mijenjao redovito sve što treba, popravio limariju itd. Auto izgleda lijepo, isto tako i ide. Ima sportsko podvozje, 150 KS...

Iako znam povijest auta i imam informacije vlasnika, želim i od vas čuti pokoji dodatni savjet.
Konkretno zanima me kolika je realna potrošnja, koliko dođe redovni servis mijenjanja ulja i filtera, koje ulje točiti u njega i sl.

Svaki savjet i svaka informacija su dobro došli! :)

Sri kol 08, 2018 5:27 pm
Profil Šalji privatnu poruku Web stranica
Mercedes fahrer

Ime: Nermin
Moj auto: C220 T model 2006 god
Lijep pozdrav imam S203 C220 godina 2006 kupljen 2010 sa 88.000 sad ima 270.000 km. Evo ovako nema mnogo zamjerki za ovaj model moja potrošnja u gradu 7,5 - 8l sve zavisi od goriva gdje sipam. Na odmor idem Lion-Bijeljina 1500km , prvo tankanje je u Slo sa predjenih 1000km , 5 odraslih klima non stop gepek do vrha pun. Moj ti je savjet da odvezeš auto i podigneš na dizalicu i pregledaš OBAVEZNO prednji kraj tj sve gumene selene i stabilizatore jer je taj dio najosjetljiviji ( promjenio sam sve ) i nazad isto tako. Evo ima malo info ovdje http://proauto.ba/odrzavanje-polovnog-m ... 2000-2007/

Sri kol 08, 2018 10:59 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes štovatelj

8cilindara napisao:
Najbolje savjete za sve to ćeš čuti od vlasnika, on valjda zna kada ga je uspio održati u tom stanju.

A za ostalo imaš tražilicu, istih savjeta za takve i slične modele ima...

Aha, to znači da je na ovom forumu zabranjeno postavljati ovakva pitanja? Ok sorry, izgleda da nisam dobro pročitao pravila :roll:

Daj mi samo još reci da li se to odnosi na svako buduće pitanje koje budem htio postaviti? Za sve moram koristiti Google a ovdje na forumu mogu što? :)

-- Čet kol 09, 2018 8:29 am --

Bosna napisao:
Lijep pozdrav imam S203 C220 godina 2006 kupljen 2010 sa 88.000 sad ima 270.000 km. Evo ovako nema mnogo zamjerki za ovaj model moja potrošnja u gradu 7,5 - 8l sve zavisi od goriva gdje sipam. Na odmor idem Lion-Bijeljina 1500km , prvo tankanje je u Slo sa predjenih 1000km , 5 odraslih klima non stop gepek do vrha pun. Moj ti je savjet da odvezeš auto i podigneš na dizalicu i pregledaš OBAVEZNO prednji kraj tj sve gumene selene i stabilizatore jer je taj dio najosjetljiviji ( promjenio sam sve ) i nazad isto tako. Evo ima malo info ovdje http://proauto.ba/odrzavanje-polovnog-m ... 2000-2007/

Ima čovjek cijeli fascikl sa računima kad je što mijenjao. Baš mi je govorio za stabilazatore da ih je mijenjao, i amortizere, i još svašta nešta :)

Ok, hvala ti :wink:

Čet kol 09, 2018 8:25 am
Mercedes štovatelj

Ime: marinjo
Godište: 0
Moj auto: C220 cdi w203
Dado Arba napisao:
Dakle planiram kupiti Mercedes C-klasa T-model 220 T Classic, i to od poznate osobe. Sadašnji vlasnik ga je dobro održavao, mijenjao redovito sve što treba, popravio limariju itd. Auto izgleda lijepo, isto tako i ide. Ima sportsko podvozje, 150 KS...

Iako znam povijest auta i imam informacije vlasnika, želim i od vas čuti pokoji dodatni savjet.
Konkretno zanima me kolika je realna potrošnja, koliko dođe redovni servis mijenjanja ulja i filtera, koje ulje točiti u njega i sl.

Svaki savjet i svaka informacija su dobro došli! :)

Sve ti ovisi tko i kako je vozio, koja je godina tocno auto, napisao si da ima 150KS to bi trebao biti facelit (ali oni nemaju bas problema s limarijom pa mi cudno malo).
Koji mjenjač (manual ili automatik), koliko ima na satu...?

Poz

Čet kol 09, 2018 9:09 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes fahrer

Ime: Adam
Godište: 1977
Moj auto: Mercedes w204, c200 kompressor LPG, Avantgarde, automatik, 2007.,
Hyundai I40 SW 2017. (ženin)
U šta se pretvori ovaj forum...

Pet kol 10, 2018 12:07 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail Web stranica
Mercedes entuzijast

Ime: Danijel
Godište: 2007
Moj auto: W203 C320 CDI 7Gtronic sport edition
Promjeniti mikroremen, spaner i sve rolne, ako nije dosad. Hrđa se cak zna javljati i na fl modelima, ali ne u toliko mjeri ko prije.

Svakako preporuka za dizalicu i provjeriti podvozje...

Ako se radi o automatiku, promjena filtera i ulja u mjenjacu.

Također preporuka da pogledas stare teme, jer se dosta modela vrtilo s tim motorom i dosta je pricano o njegovim mana i vrlinama...

Pet kol 10, 2018 12:25 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes štovatelj

prcak2008 napisao:

Sve ti ovisi tko i kako je vozio, koja je godina tocno auto, napisao si da ima 150KS to bi trebao biti facelit (ali oni nemaju bas problema s limarijom pa mi cudno malo).
Koji mjenjač (manual ili automatik), koliko ima na satu...?

Poz

Auto ima 256000 . Uvezen je iz Njemačke prije 7-8 godina a kod nas je jako malo vožen. Recimo u 1. mjesecu ove godine je mijenjano uljeu i filteri a od tada je prešao 3000 km. I znam da je sigurno tako. Vlasnik je uglavnom vozio službeni auto, žena ima svoj, tako da je vožen rijetko...
Mjenjač je manual, 6 brzina

Transporter napisao:
Promjeniti mikroremen, spaner i sve rolne, ako nije dosad. Hrđa se cak zna javljati i na fl modelima, ali ne u toliko mjeri ko prije.

Svakako preporuka za dizalicu i provjeriti podvozje...

Ako se radi o automatiku, promjena filtera i ulja u mjenjacu.

Također preporuka da pogledas stare teme, jer se dosta modela vrtilo s tim motorom i dosta je pricano o njegovim mana i vrlinama...

Ma naravno da sam čitao stare teme, i ne samo ovdje, pretražio sam sve živo. Ali volim uz sve to i čuti iz prve ruke od onih koji nešto znaju.

Uglavnom, kupio sam ga. Dobio sam kompletan fascikl sa svim računima iz Mercedesovog servisa kad je što rađeno. Od izmjene amortizera, diskova, tekućina, redovnih servisa, stabilizatora, sajli i čeljusti ručne...
Auto je u zadnje dvije godine prešao nešto manje od 18.000 km. Uglavnom, zategnut je, nigdje ništa ne klapa, ne čuje se ni najmanji zvuk plastike koja škripi a kamo li nešto drugo. Ima sportsko podvozje, fantastično leži na cesti, krut, čvrst, ide super... Sve radi na njemu besprijekorno, od klime do svakog prekidača, električnih podizača itd.

Rađena je limarija i to oko gepeka, iznad tablice tamo gdje su ona svjetla za tablicu, tamo je bilo problema. Zatim malo na rubovima i malo na vratima. Sve je napravljeno kvalitetno, na vratima dodatno zaštićeno, dobro pofarbano.

Iznutra je kao novi, ali doslovno. Nigdje ništa izlazino, u autu se nije pušilo, sve radi, bluetooth itd.

Uglavnom, ja sam zadovoljan, za sada :)

Jučer sam ga dovezao kući, cca 200 i kusur km, autoceste, malo brda, malo magistrale i gužve po njoj i nemam za sad još nikakvu zamjerku.
Nadam se da će tako i ostati.

E da, i ako smijem još nešto pitati (priznajem da nisam prije provjerio u tražilici), ima li gdje priručnik za skinuti na hrvatskom, ili nekom sličnom i razumljivom jeziku? AKo netko zna, bio bih jako zahvalan :)

Ned kol 12, 2018 12:06 am
Mercedes entuzijast

Ime: Danijel
Godište: 2007
Moj auto: W203 C320 CDI 7Gtronic sport edition
viewtopic.php?f=65&t=15256

Pon kol 13, 2018 9:00 am
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes štovatelj