Sada je Ned svi 31, 2020 1:31 am

Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
CLA pregoreni ventili 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Damir
Godište: 1985
Moj auto: CLA 180 AMG line 2013
Bok ljudi,

Kao što naslov kaže imam problem s CLA 180 benzin 2013.
Na engleskom sam objasnio o čemu se radi:
https://mercedesexperience.com/

Uglavnom, auto uredne servisne povijesti, 83tkm. Pregovoreni ventili i loša glava motora (dijagnoza ovlaštenog servisa).
Naravno, auto neću popraviti kod njih zbog prevelike cijene, nego ću negdje odraditi strojnu obradu glave i zamjenu 16 ventila.

Ono što me pati je to što nisam dobio informaciju o tome što je uzrok ovog problema, pregoreni ventil je samo posljedica. Da se ne bi dogodilo da nakon što odradim popravak nakon nekog mjeseca dođem na isto.

Na nekim drugim forumima sam dobio savjet da odradim remap nakon što odradim zamjenu glave s ventilima. Jer je vrlo vjerojatno uzrok ovome novi trend smanjenje potrošnje i zadovoljanje eco normi i evo krajnjeg rezultata :-(
Isto tako kažu mi da provjerim PCV ventil, kakva su vaša mišljenja?

Sub srp 28, 2018 7:30 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-215.000 KM
Nitko ti nije rekao o kojim se ventilima radi.Prepostavljam da su izduvni ventili u pitanju.Naravno da je popravak jako skup za takav auto i popravak se neisplati jer moze kasnijé doci do istog problema,a garnciju ti nedaje nitko,osim pravog mercedes servisa.Uzrok da su ventili propali je da si motor jako preopterecivao odnosno da ti je noga na gasu bila jako teska sto znaci da si X puta motor forsirao i to bez potrebe.Druga stvar moze biti da su ventili slabe kvalitete kao i ventil sicevi.Dali znas dali je prijasnji vlasnik imao sa njim problema ? Neznam kolika je steta procjenita na njemu ali bez obzira koja je cijena popravka,ja bi motor izbacio napolje i ugradio isti takav motor na kojeg imam garanciju.U Njemackoj u servisu taj bi posao kostao ca 10.000 Euro sa garancijom od dvije godine bez obzira na kilometrazu.

Ned srp 29, 2018 1:54 pm
Mercedes štovatelj

Nisam siguran koji je otisao. Od slika imam ovo:
https://imgur.com/a/B8Tbi5t

Rekao bih da je prije usisni nego ispusni.
A auto nisam stiskao, vožen idealnom relacijom, 80% vožnje je otvorena cesta, 90-100 km/h. A i da ga jesam stiskao, ventili ne smiju izgoriti na 80 tkm.

Vidim da je u Njemackoj rabljeni motor oko 2500 €, to ce biti rezervna opcija ako se opet nesto takvo ponovi.

Ned srp 29, 2018 6:07 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-215.000 KM
Dali znas koliko te kosta ugradnja drugog motora.Sto se tice ventila,izduvni ventili prije propadaju nego usisni.Steta da se tako nesto moze da desi sa ovako malo predjenih kilometara.

Ned srp 29, 2018 6:42 pm
Mercedes štovatelj

Nisam se raspitivao o opciji zamjene motora, nadam se sa ce sve biti u redu s ravnanjem glave i zamjenom ventila.
U ovlastenom za novu glavu i ventile traze 5000€.

Ne mislim ovaj auto voziti duze vrijeme, zamjenit cu ga ili prodati, a ne zelim da netko ima kasnije slicne probleme, zato pitam za savjet ovdje.

Ne mogu vjerovati da Mercedes ne priznaje kulancu na ovako nesto, strasno..

Ned srp 29, 2018 6:53 pm
Mercedes entuzijast

Ime: Tomislav
Godište: 1982
Moj auto: W212 Avantgarde
Ako imas redovitu servisnu, onda ja nebi olako odustajao od zahtjeva za kulanzom...
Za takve velike kvarove bi MB morao bar sa nekakvim postotkom sudjelovat u popravku...znači sa barem 50%!
Po mojim informacijama servisnih savjetnika iz Emil freya, sudjeluju do 5 god starosti i 100tkm...to su im neki uvjeti, a preko toga je auto “stari”. I ponavljam, kvar mora bit ozbiljni...a ovo je!
Pretpostavljam da si bio kod Skoje..?
Moj savjet je direkt Emil Frey! Preveliki novci su u igri da se olako pusti ili da se preskoči glavni uvoznik za Hr!
Ako ti je u interesu sačuvat novčanik, onda nema “izgovora” Zagreb je daleko...itd
:bye:

Ned srp 29, 2018 7:54 pm
Mercedes štovatelj

Redovito servisiran, na onoj stranici koju sam stavio i pišem stvari kakve jesu sam okačio i servisnu povijest:
https://drive.google.com/open?id=1lve-P ... UpZjTy8PjI

Slao sam mailove na customer assistance centar Njemačka, slao sam na Star Import, sad vidim da ti spominješ i Emil Frey, pa ću i njima slati. Sad čekam neki odgovor.

Auto je kod Škoje od ponedjeljka, oni su rastavili motor i utvrdili stanje. Slali zahtjev za kulancom prema Njemačkoj, ali on je odbijen.
Od njih sam dobio dvije ponude:
1. Ravnanje glave + ventili + potrošni materijal = 20 000 kn
2. Nova glava = 37 000 kn

Obje opcije su mi preskupe, ono što mislim napraviti je preuzeti glavu i to odraditi kod nekog majstora, a oni onda da vrate glavu.
Naravno, u tom slučaju je garancija do vrata.

Ako još netko ima neki kontakt na koji mogu slati ovo - nek mi se slobodno javi.
mail: damirvk@gmail.com

Ned srp 29, 2018 8:18 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Juraj
Godište: 1990
Moj auto: Peugeot 2008 1.6
Bok.

Žao mi je što imaš problema s tim motorom, ja sam baš prošle godine kupio A klasu redizajn s istim motorom i prezadovoljan sam. Trenutno imam 52 tisuće kilometara... nema niti jedne greške. Baš sam pikirao benzinca jer su Mercedesovi - odlično idu a pouzdani su (načelno surfajući po internetu nisam našao puno problema s tim M270 motorom)...

Jesi uspio što riješiti u međuvremenu?

Uto stu 13, 2018 6:47 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 8 post(ov)a ]