Sada je Sri svi 27, 2020 6:54 pm

Odgovori  [ 19 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
W203 220 CDI facelift izgubio vodu 
Autor Poruka
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-215.000 KM
ady77 napisao:
U tražilici je visko kuplung, a u rezultatima ventilator, nigdje nema viska.

Po njegovom VIN-u on nema visko nego samo jedam ventilator koji se ukljucuje kod jako velike temperature,dok taj isti ventilator se ukljucuje onog momenta kad on sam ukljuci ventilator.On ima jedan ventilator sa dvije funkcije.Dok je motor hladan,on moze sa novinama da zaustavi ventilator.Motor od ventilatora ima jacinu od 600Wata.

Ned srp 29, 2018 5:21 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes štovatelj

Ime: marinjo
Godište: 0
Moj auto: C220 cdi w203
Dakle, kako je profesor Zvonimir provjerio, visko nemam, nego taj veliki ventilator naprijed iza hladnjaka. Motrio sam pazljivo situaciju, kada upalim auto ujutro na hladno ventilator se ne pokreće uopće. Pokrene se samo kada upalim klimu ili ventilaciju (zavrti ga ono dobro). On se pali po potrebi odnosno kada temperatura motora ode preko 90 stupnjeva? Motor mi se ujutro gradskom vožnjom kroz recimo 10 minuta dođe na radnu temperaturu, valjda je i to OK po pitanju zagrijavanja i termostata.
Zamolio bih eto tko ima W203 facelift pa ako može usporediti kako njima ventilator radi, da li se upali na hladan motor pa stane ili je isto kao kod mene? Da li on bez obzira na sve treba raditi, ali lagano se okrećati, pa onda po potrebi ubrzati (sve ovisno o temperaturi?).
Volio bih to riješiti (ako ga trebam mjenjati) prije nego idem na duži put da ne bih opet imao iste probleme. Hvala svima na savjetima i komentarima. Poz

Pon srp 30, 2018 9:01 am
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-215.000 KM
Poneki W203 modeli imaju visko.Saznat se moze samo preko VIN-a ili od osobe koja se razumije u mehaniku.

Pon srp 30, 2018 9:28 am
Mercedes štovatelj

Ime: marinjo
Godište: 0
Moj auto: C220 cdi w203
Evo jutros sam vozio malo više od 10km, temperatura je otisla na normalnu (radnu) - oko 87 stupnjeva (nisam palio ni klimu ni ventilaciju, već sam spustio sve prozore). Dakle zagrije se nakon 10-15min. Parkirao sam, nisam gasio auto, otvorio haubu i ventilator radi na nekoj normalnoj brzini. Nakon minutu je prestao (valjda kako sam parkirao). Ugasio sam zatim auto, opet upalio i onda nije vrtio. Valjda je to normalno ponašanje. Napominjem (profesor Zvonimir provjerio), ja nemam visko na njemu.

Uto srp 31, 2018 8:40 am
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 19 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2