Sada je Uto stu 20, 2018 10:27 pm

Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Ne radi grijanje W203 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Sanjin
Godište: 1982
Moj auto: Mercedes-Benz C 200 CDI W203 '05
Eh ovako...Obzrom da su ovih dana malo niže temperature, primijetio sam da mi ne radi grijanje u autu. Kod mene i je i zimi i ljeti temperatura na obje strane namještene na 22, uključen AUTO i on sam sve reguliše. Međutim sada jednostavno ne puše topao zrak, čak i kada okrenem točkiće skroz na grijanje. Auto normalno dostiže radnu temperaturu i sve radi ok, znači ne puše ništa dok se motor malo ne zagrije, a onda počne puhati kao što je ranije puhalo kada grije, međutim puše hladan zrak.
Probao sam i sa resetom klime, ali nema efekta. Čak mi se čini da reset traje kraće nekgo inače, nekih desetak sekundi i nekad mi na kraju ostane upaljena lampica od cirkulacije zraka. Zna li neko nešto?

Pon lip 25, 2018 9:34 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes štovatelj

Samo da kažem da sam ustanovio kvar. Otišao mi je mali hladnjak. Sad imam problem što neće niko da ga zamijeni, jer je to veliki posao, mora cijela tabla napolje. Jeli neko imao iskustva sa vađenjem table?

Pon lis 29, 2018 1:24 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-210.000 KM
Znam da nije jednostvno doci do malog hladnjaka(verdampfer).Kako si dosao na to da je on u kvaru)?Da nije mozda samo stelmotor defektan koji se nalazi u blizini gaspedale.Ako armatura stvarno mora da ide napolje,sam nemozes nista napraviti.Moras imati nekoga tko bi ti mogao pomoci.Sto se tice upustva demontaze armature najbolje bi bilo da odes u mercedesov servis i oni ti mogu isprintati kompletno upustvo za skidanje armature,i sta je sve potrebno kod zamjene verdampfera.Prilikom montaze moras biti oprezan da nebi kasnije ponovo morao da skidas armaturu.Za svki slucaj prekontroliraj da nije mozda samo Expansion ventil u kvaru.

Slika

Slika

Pon lis 29, 2018 2:22 pm
Mercedes štovatelj

Majstor mi ga je pregledao sa Star dijagnostitikom i kaže da je bilo kakav kvar osim hladnjaka da bi dijagnostika pokazala. Također je pokušao da ga pročisti nekim sredstvima, ali to nije urodilo plodom. Ništa se nije promijenilo. Što se ventila tiče, on kaže da ovaj auto nema elektroventil koji pušta toplu vodu, već da ona stalno cirkuliše. Kaže da je to bilo na starim modelima.

Pon lis 29, 2018 2:43 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Pajser
Godište: 0
Moj auto: w201, w203, peugeot106,
w203 ima manu sa ventilima. Iz tog razloga isključivo koristim minimum i maximum. I tada se nekada desi da jednostavno ne prebaci. Igraj se malo sa onim kulitićima od temperature. Možda i progrije.

Pon lis 29, 2018 4:08 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ukoliko tvoj auto ima duo ventil pokusaj kod toplog motora sa malim cekicem da polako da kucnes po duo ventilima jer mozda je koji ventil zablokirao.Ako duo ventil ima i motor koji se nalazi pored ventila onda pogledaj dali dolazi struja do motora.
Greska moze i da bude u samom modulu od klime.Taj tvoj majstor je malo komican kad nije mogao da ustanovi gdje lezi problem.Putem dijagnoze aparat mora da izbaci koja je greska.Ako je greska tehnickog problema onda dijagnoze aparat nemoze registrirati gresku.Ako je elektricni problem oda da.Nemam tvoj VIN broj tako da neznam dali imas ili nemas duo venti.Poneki W203 modeli nemaju duo ventil.

Pon lis 29, 2018 5:21 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Dražen
Godište: 1973
Moj auto: Mercedes C Class (w203), 220 CDI, T model Classic
Merdzan napisao:
Eh ovako...Obzrom da su ovih dana malo niže temperature, primijetio sam da mi ne radi grijanje u autu. Kod mene i je i zimi i ljeti temperatura na obje strane namještene na 22, uključen AUTO i on sam sve reguliše.

Pa ako ti je temp na 22 i staviš na AUTO, onda u stvari radi klima a ne obično grijanje??

Zar grijanje ne radi tako da se stavi na AUTO OFF i onda se grijanje regulira sa kotačićima od temperature?

Uto lis 30, 2018 11:19 am
Profil Šalji privatnu poruku Web stranica
Mercedes štovatelj

Zvonimir napisao:
Ukoliko tvoj auto ima duo ventil pokusaj kod toplog motora sa malim cekicem da polako da kucnes po duo ventilima jer mozda je koji ventil zablokirao.Ako duo ventil ima i motor koji se nalazi pored ventila onda pogledaj dali dolazi struja do motora.
Greska moze i da bude u samom modulu od klime.Taj tvoj majstor je malo komican kad nije mogao da ustanovi gdje lezi problem.Putem dijagnoze aparat mora da izbaci koja je greska.Ako je greska tehnickog problema onda dijagnoze aparat nemoze registrirati gresku.Ako je elektricni problem oda da.Nemam tvoj VIN broj tako da neznam dali imas ili nemas duo venti.Poneki W203 modeli nemaju duo ventil.

Pa greška je tehničkog problema, jer aparat ne pokazuje nikakvu grešku. A VIN je WDB2030071A878889 Majstor mi je sam pogodio simptome i po tome je znao da je mali hladnjak. Recimo ako stojim u gužvi i ugašeno mi je grijanje, kada pojačam na 26 on puše vruće, međutim to traje možda 2-3 minute i opet počne hladno. A kada konstantno vozim, on nikad ne puše vruće. On kaže da su to simptomi hladnjaka i sam me pitao jeli mi se to dešava kada sam rekao da imam problem.

-- Uto lis 30, 2018 10:31 am --

Dado Arba napisao:
Merdzan napisao:
Eh ovako...Obzrom da su ovih dana malo niže temperature, primijetio sam da mi ne radi grijanje u autu. Kod mene i je i zimi i ljeti temperatura na obje strane namještene na 22, uključen AUTO i on sam sve reguliše.

Pa ako ti je temp na 22 i staviš na AUTO, onda u stvari radi klima a ne obično grijanje??

Zar grijanje ne radi tako da se stavi na AUTO OFF i onda se grijanje regulira sa kotačićima od temperature?

Ne, kada staviš na AUTO on reguliše jačinu puhanja prema temperaturi koju si podesio, a mora biti upaljeno AC da bi ti klima radila. Možda tebe buni što se AC upali ako stisneš AUTO, ali samo ga ugasiš i klima ne radi.

Uto lis 30, 2018 11:28 am
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ja bi kao prvo ispitao ovaj ventil pod brojem 240.Broj ventila 2308300184
Slika

Uto lis 30, 2018 12:38 pm
Mercedes štovatelj

Hvala, reći ću majstoru. A kako se zove taj ventil i da li bi dijagnostika pokazala njegovu neispravnost?

-- Uto lis 30, 2018 12:55 pm --

Merdzan napisao:
Hvala, reći ću majstoru. A kako se zove taj ventil i da li bi dijagnostika pokazala njegovu neispravnost?

Edit: Kontaktirao sam majstora i kaže da taj ventil nema veze sa grijanjem, to je ventil od klime. Opet mi je ponovio da kod moje c klase sistem grijanja nema nikavih ventila. Znači, mora se mijenjati hladnjak :( I rekao mi je da će mi on to zamijeniti, 100 eura ruke.

Uto lis 30, 2018 12:52 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Taj ventil se zove Expanzionvetil.Nevjerujem da ga dijagnostika moze prepoznati jer to je mehanicki dio.Daj mu samo njegov broj ,ili pokazi mu semu koju sam ti poslao.

Uto lis 30, 2018 1:55 pm
Mercedes štovatelj

Zvonimir napisao:
Taj ventil se zove Expanzionvetil.Nevjerujem da ga dijagnostika moze prepoznati jer to je mehanicki dio.Daj mu samo njegov broj ,ili pokazi mu semu koju sam ti poslao.

Pokazao sam mu šemu, opet kaže da taj ventil nema veze sa grijanjem. Ne znam šta da radim, on i dalje tvrdi da je hladnjak.

Uto lis 30, 2018 2:42 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Taj ventil ima sigurno veze sa grijanjem.Da nema,onda nebi bio tu namontiran.Neka pogleda semu pod brojem 10.Broj artikla 2098300162 zamjenit sa brojem2098300062.Pitaj ga dali zna kako i na koji nacin se skida armatura.Ako pocne da trokira sa jezikom u pocne puno da prica,onda on nije nikada radio oko tog hladnjaka.Najbolje direktno kod mercedesa u servis da oni ustanove tocno gdje lezi problem.Ja sam jednom mjenjao verdampfer na W140 od mog prijatelja,i rekao sam nikad vise necu se prihvatiti tod posla.

Uto lis 30, 2018 3:44 pm
Mercedes štovatelj

Zvonimir napisao:
Taj ventil ima sigurno veze sa grijanjem.Da nema,onda nebi bio tu namontiran.Neka pogleda semu pod brojem 10.Broj artikla 2098300162 zamjenit sa brojem2098300062.Pitaj ga dali zna kako i na koji nacin se skida armatura.Ako pocne da trokira sa jezikom u pocne puno da prica,onda on nije nikada radio oko tog hladnjaka.Najbolje direktno kod mercedesa u servis da oni ustanove tocno gdje lezi problem.Ja sam jednom mjenjao verdampfer na W140 od mog prijatelja,i rekao sam nikad vise necu se prihvatiti tod posla.

Pitao sam ga, kaže mijenjao je na E klasi i ML-u. Na C klasi nije nikad. I kaže da je to ogroman posao.

Uto lis 30, 2018 3:57 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ako ima sve sto je potrebno,taj posao traje najmanje 3 dana.Svi sarafi prilikom montaze armature moraju biti dobro zategnuti i armatura mora da lezi 100% na svom mjestu jer za vrijeme voznje nesmiju se pojaviti neki zvukovi kao recimo podrhtavanje armature ili neko lupkanje u armaturi jer se tesko moze ustanoviti odakle taj zvuk dolazi.Armatura mora da lezi kao da je prvi puta namontirana.

Uto lis 30, 2018 4:19 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 27 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće