Sada je Sri lip 20, 2018 3:04 pm

Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
W203 Automatik mjenjac blokira 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Zoran
Godište: 1987
Moj auto: SLK 200 R170
Auto je presao 203.000kn. U posljednjih 2 tjedna mi se pocelo dogadjati da automatski mjenjac jednostavno zablokira u brzini u kojoj se nalazi, nema pravila u kojoj brzini. Cini mi se da se to dogodi na visim temperaturama jer ujutro dok je jako hladno mogu odvoziti 30-40km, ali kasnije tokom dana se zablokira. Nakon toga moguce je jedino pomaknuti rucicu mjenjaca u Neutral, ali u Rikverc ili Parking ne ide. Onda auto jednostavno ugasim i ponovno upalim i onda opet neko kratko vrijeme funkcionira. Inace kad se zablokira ne moze se ni rucno mjenjati brzine, niti mod W/S.
Prije neki dan sam pregledao ulje mjenjaca. Bilo je malo reci zagorilo. Crno je i smrdi. Mislim da ulje nije dugo mjenjano, a mozda cak nije nikada ni promjenjeno. Osim toga netko je jednostravno nadosipao previse ulja pa sam ga morao ispustiti, medjutim nije bilo razlike.
Sutra iza posla cu ga dici na dizalicu i promjeniti filter i ulje, uzeo sam 7 litara. Necu raditi kompletni flush jer ne znam u kakvom su mu stanju diskovi unutra, pa da se ne desi s novim ulje da proklizava iz brzina. Tako da cu ulje ispustiti i toliko novog ulja jednostavno dodati i lijepo ocistiti poklopac.
Inace ovaj problem mi se ne cini bas da je samo do ulja, prije bi rekao da je elektronika jer kad zablokira jednostavno nista ne reagira dok se auto ponovno ne upali, ali obzirom na stanje ionako je potrebno mjenjati ulje i filter. Auto je imao vise vlasnika i nije bas odrzavan. Cak je i motor bio skroz nauljen jer prosli pametni vlasnik nije mijenjao filter nego samo ulje nasuo , a gumica od filtera je bila kao plastika pa je skroz propustala. Oprao sam motor pa se cini da vise nigdje ne curi. :drzifige:

Ako netko ima kakve pretpostavke ili konstruktivan savjet rado bih cuo :smile:
Javim se opet sutra s updejtom nakon promjene ulja i filtera.

Pon ožu 26, 2018 1:37 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-210.000 KM
Kad vec zivis u Frankfurtu,onda bi nilo najbolje da posjetis mercedesov servis.

Pon ožu 26, 2018 7:29 am
Mercedes poznavaoc

Ime: Tomislav
Godište: 1966
Moj auto: W123 200D Žuta Podmornica
W201 190E 1.8 Micek
W210 E430 Herr Flick
W168 A170 CDI Bad Blue Boy
W202 C180 Silver
W163 ML 320 Fatty
Očito mu baca u safe mode, moguće zbog kvara na getribi, osobito ako je sumnja da nije nikada rađena izmjerna ulja - obavezan flush i izmjena ulja sa oba filtera.

Pon ožu 26, 2018 10:04 am
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes štovatelj

Ime: Zoran
Godište: 1987
Moj auto: SLK 200 R170
Evo da se javim s dobrim vijestima. Promjenio sam ulje, filter i brtvu. Sve dobro ocistio. Nisan radio flush vec nasuo 3 i pol litre ulja koliko je iz njega iscurilo. Bilo je dosta i smeca na magnetu se uhvatilo. U svakom slucaju, odvozio sam 100km sad s njim i sve se cini u redu sada. Fino prebacuje brzine i nema blokiranja.
Jos cu ga testirati ali se nadam da je to to sad.
Hvala na savjetima :bye:

Uto ožu 27, 2018 2:44 am
Mercedes štovatelj

Ime: Darko
Godište: 1980
Moj auto: Mercedes C class w203 C200 kompressor
pa ako za tih 100km nista lose nije pokazao veruj mi da nece ni dalje...ja bih sada odradio flush...pa bih skinuo hidro blok ceo sa plocom...sve to lepo ocistio benzinom zbog tog loseg ulja sto je bilo...nauljio lepo ....i samo gas.... :smile: :smile: :smile:

Sri svi 30, 2018 11:36 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 5 post(ov)a ]