Sada je Uto lis 23, 2018 8:58 am

Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
Mercedes W204 2.2CDI 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: željko
Godište: 1979
Moj auto: c-klasa
pozdrav ekipa,

imam problem sa prednjim lijevim oscilirajučim ramenom A 204 330 87 11.Naime nakon prvobitnog zvuka kao nekakvo struganje pri maloj brzini do 20km/h,sa prednje strane pojavio se drugi zvuk kao povremeno kvrcakanje.Ne dugo zatim iz selena sa ramena koji sam naveo počelo je curiti nešto kao ulje.S obzirom da mi vozilo ima Junge Sterne garanciju,odvezao sam ga u servis Mercedes-Benz Škojo.

Naravno da mi nisu priznali kvar pod garanciju jer su to potrošni dijelovi.

E sad,imam dvojbu što napraviti i tu tražim vašu pomoć.Servis mi nudi po cijeni od 900kn zamjenu samo pokidanog selena u originalu,dok mi kompletno rame Lemforder sa popustima u Inter-carsu košta 640,00kn.
Pitanje je što napraviti,zamjenu samo selena u ovlaštenom servisu ili komplet rame u inter-carsu?Jedan od prijatelja mi je rekao da ništa neću dobiti ako promjenim samo selen jer će mi vrlo brzo otići drugi dio ramena gdje je onaj zglobić,te ću opet morati mjenjati kompletno rame.Znači još me zanima da li da tražim u servisu da promjene i selen i zglobić? P.S zglobić obojan na slici crvenom bojom.
Unaprijed hvala http://dodaj.rs/image/D3KWM

Sub pro 30, 2017 6:15 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes štovatelj

Ime: Tomislav
Godište: 1986
Moj auto: Mercedes W203 C 220CDI
Pozdrav, vjerojatno si riješio taj problem do sada, al evo preporuka svima sa ovim čestim problemom. To što ti je iz tog selena curilo ulje je zato jer je to hydroselen, to znači da nije napravljen od pune gume nego ima u sebi dva uljna "džepa" koji su tu radi udobnosti samog ovjesa. Čim procuri on je gotov i treba ga mijenjat. Može se samo taj selen zamijenit uz pretpostavku da je kugla na tom ramenu ispravna jer ako nije onda se mora radi te kugle mijenjat cijelo rame što je naravno veči trošak. Taj selen s šrafom od Lemfordera dođe cca 250kn i istovjetan je orginalu. Posao montaže, demontaže ramena i uprešavanje novog selena dođe oko kojih 200, naravno ovisi o cijeni sata rada servisa. Mercedes preporuča detaljniju inspekciju tih hydroselena na ramenima svakih 50000km. Ako se nađu pukotine na selenima bolje promjenit nego čekat da iscuri ulje. :beer:

Pon ožu 19, 2018 9:53 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 2 post(ov)a ]