Sada je Pet srp 19, 2019 3:25 am

Odgovori  [ 1 post ] 
Imam problem sa automatskim mjenjacem 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Miodrag
Godište: 1974
Moj auto: mercedes A 170 w168
Postovani prijatelji, kupi sam prije 3 mjeseca mercedes A klasu 170 diesel,god.2004, i sve je bilo u redu do u nayad 2 nedelje. Pocela je da se pali lampicaa za motor, i odem kod prijatelja u servis, koji mi izbrise gresku i kaze da je bio problem sa cesticama cadji, da ga malo brze potjeram da sagore cestice.
ajde kontam posto supruga cesce vozi auto, i nije neki brz vozac,reko da ga ja malo potjeram.I stvarno nije se vise palila lampica za motor.Medjutim ,supruga me obavjestava da ima problem sa mjenjacem, da prilikom voznje samo nesto "grune" u motoru i izbaci na ekranu slovo "F" i auto nema snage.Probam i sam i vidim isto mi se desi.Odem kod majstora kaze problem sa mjenjacem, kao neki ventili ili neznam sta rece i rece da je skupa popravka, da je najbolje da prodam auto. Sve to tako stoji dok ne ugasim auto i izvadim kljuc iz brave.Kad ga ponovo upalim on se resetuje i nestane slovo "F" i normalno radi do ponovnog desavanja. Nema pravila kad i koliko puta.
Mejdutim , sta sam skontao, da se to samo desava kad su svjetla upaljena.
Interesuje me da li je neko nekad imao ovakvu situaciju.Znam da mjenjac nema nikakve veze sa svjetlima, ali stvarno cudna pojava, da se sve to desava samo kad su svjetla upaljena. Kad su ugasena, sve ide normalno , nema nikakve greske,i ne izbacuje iz brzine.
Volio bih kad bi mi neko dao neki dobar savjet!
Pozz..

Sub tra 06, 2019 9:50 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM YIM
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 1 post ]