Sada je Pet lis 19, 2018 5:51 pm

Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
Mercedes W245 - skriveni kvar 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Tomica
Godište: 1987
Moj auto: Mercedes B klasa 180 CDI (W245)
Ekipa molim za bilo kakav savjet. Lomim koplja sa svojim Mercedesom B klasa 180 CDI vec dugo vremena i nikako na zelenu granu. Rijec je o verziji W245 iz 2010. godine sa rucnim mjenjecem.

Naime, prije skoro godinu dana istovremeno su se pojavila 2 problema:

PROBLEM 1
Mjenjac zapkinje prilikom saltanja. Ne upada ni blizu glatko kao sto je to bilo prije, nego se ponekad osjeti kao da “zupcanici ne sjedaju”, ili je saltanje jednostavno otezano, a ponekad uopce ni ne moze upasti iz prve u brzinu. U pocetku se ovo osjetilo samo na drugoj brzini (posumnjao sam odmah na sinhron), ali s vremenom se problem propagirao na prvu, trecu i rikverc. Posebno prva i rikverc znaju praviti problem da se uopce ne moze ubaciti u brzinu kada auto miruje sve dok ne prebacim u neutralni polozaj, otpustim kvacilo i onda ponovno pritisnem kvacilo i prebacim bez problema.

PROBLEM 2.
U isto vrijeme sa problemom 1, pojavio se i drugi problem “praznog hoda” u pogonu. Ovo ocitujem na vise razlicitih nacina, kao npr:
- paljenje i gasenje auta zna zatresti (s pritisnutim kvacilom)
- ako prilikom pritiskanja i otpustanja kvacila nisam super njezan, auto se bas zatrese
- ako vozim pri vecim brzinama (cetvrta i vise), i najblazi dodir na papucicu gasa se osjeti kao udarac i jaki trzaj
- ako prebacim mjenjac u neutralni polozaj prije nego zaustavim kretanje auta, i onda kad zaustavim auto odlucim prebaciti u prvu, prilikom prebacivanja opet osjetim jak udarac (ne u mjenjacu nego u samom autu)

Ok, predpostavljam da su problem 1 i problem 2 usko povezani, a mozda i uzrokovani jednakim kvarom. Prvo sto je padalo napamet su losi noseci motora ili lose kvacilo, odnosno zamajac (auto je presao preko 170 tisuca). Nakon rastavljanja auta, utvrdeno je da su sajle mjenjaca dobre i da su nosaci motora citavi. S druge strane, kvacilo je djelovalo dosta potroseno.

Zamijenjen je cijeli komplet kvacila (korpa, lamela, cilindar) zajedno sa zamajcem. Sve LUK-ovi djelovi. Auto sklopljen i isproban. Medutim, i dalje isti problem. Stovise, mjenjac je neko vrijeme bio i gori dok se kvacilo nije razradilo.

Nakon ovog prvog pokusaja popravka, uslijedio je drugi i uoceno je da je lijeva poluosovina u raspadu. Sumnja je odmah pala na nju, da nije ona ta koja stvara “prazni hod”. Isto tako, otvorena je getriba i uoceno je da su lezaji u ne bas dobrom stanju. Naruceni su i zamijenjeni lezaji getribe sa originalnim Mercedesovim djelovima, kao i poluosovina.

Pogadate… opet isti problemi. Najgore od svega sto ne mogu reci da su sve ove izmjene donijele ikakve promjene. Svi problemi su ostali i prisutni su jednako kao i prije.
Vise ni ja, ni automehanicari oko mene (ukljucujuci ovlasteni Mercedesov servis) nemaju ideju sto je zapravo uzrok. Sad cu ponovno dati auto na servis, ali sve djeluje kao potraga u mutnom.

Ocajan sam. I ako netko ima ideju gdje je nastao propust i sto bi moglo biti uzrok svim problemima, bio bi puno zahvalan.

Hvala puno!

Sri lis 11, 2017 9:39 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Ime: Renato
Prezime: Ribarić
Godište: 1992
Moj auto: CLK270 CDI '05.
190E 2.2-16 (M111) '91.
Ja bi svejedni zamijenio nosače motora i getribe... :nezna:

Bolje biciklom u noćni provod nego Mercedesom na posao.

Čet lis 12, 2017 8:36 am
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 2 post(ov)a ]