Sada je Ned kol 18, 2019 2:53 pm

Odgovori  [ 94 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
A i B klase iz oglasnika 
Autor Poruka
Mercedes fahrer

Ime: Luka
Godište: 0
Moj auto: w203 Sportcoupe
... da, auto ima jako malo kilometara s obzirom na godine... po vinu je sve ok, jedino bi trebalo ispis kilometara na tehničkom napraviti... više me brine to što je auto jako dugo u oglasniku pa da nije neko sranje s njim, tip govori da ga ljudi neće čim čuju da je benzinac, al nekako mi je sumnjivo sve to... :?

Pet svi 25, 2018 8:38 am
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes poznavaoc

Ime: Hrvoje
Godište: 1978
Moj auto: C180cdi w204
A160cdi w169
Divna priča kolega, ali jednostavno postoje i ljudi koji vole miris nafte i zvuk dizela u kombinaciji s turbinom. Jesi li o tome razmišljao? :)

Pet svi 25, 2018 2:12 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes fahrer

8cilindara napisao:
Mislim da je auto vrlo dobar, to što je benzinac nije problem - samo skini cijenu tako da ispadne da uz minimalno ulaganje ili čak i bez njega na sadašnju cijenu imaš i ugradnju plina...

Ljudi izbjegavaju zato jer su naši ljudi klasični primitivci koji mentalno još žive u Jugi i voze Golfa dvojku natočenog lož-uljem do čepa, otad je uvjerenje da je diesel super auto, isplativ i svakako da malo troši (to je klasično zajeb-razmišljanje mnogih, čak i danas, čak i tu na forumu). Jasno, postoje vrhunski dieseli - ali ti onda i koštaju, jer su to superšparni najmoderniji dieseli koji koštaju debele novce - a i onda je to podataka na papiru, ne i u praksi, jer auta koji troši realno manje od cca 4,5-5 litara - nema. To i dokazuju testovi više stranih renomiranih auto-magazina koji su uspoređivali deklarirane i realne potrošnje, praksa je UVIJEK najmanje 1 litru iznad deklaracije.

U starijim i rabljenim, u toj cjenovnoj klasi koju gledaš, takovih super-diesela gotovo i nema (nadam se da ne gledaš Renaultov 1.5 dCI??), cijene rabljenih su bolesno u korist diesela (i pogoduju onim neznalicama sa predrasudama iz moje druge rečenice) - uz računicu koja ih nikada neće isplatiti u odnosu na benzince, a ako ugradiš plin u ovaj auto - za isplativost bilo kojeg dieselaša ne postoji čak ni teoretska mogućnost. Uz ugrađeni plin ovaj auto u novcu efektivno troši kao i neki najmoderniji diesel na papiru - cca 4 litre na 100 km - s time da niti jedan ni najmoderniji diesel u praksi ne troši ispod 4,5-5 litara, sve ispod je već u praksi demantirana laž i samo teorijski podatak kojeg nitko u praksi postići - ne može.

Drugi je razlog zašto ljudi malo zaobilaze taj auto (jasno, neopravdano!), je što čim se malo "bolje" provezeš - troši malo više, jer je za motor od skoro 200 konja dvije litre zapremine loš podatak. Motor je nabrijan (iako tvornički), što pak znači da se dosta napreže da bude ono što treba i što ti očekuješ od skoro 200 konja na cesti, mora ga se gurati dosta u visoke okretaje da pruža ono što obećava po specifikacijama, a visoki okretaji = visoka potrošnja... točnih 142 kilowatta ima i puno drugih motora drugih proizvođala (nemam pojma kako su zapeli baš za 142 kilowatta ili 193 KS), no samo koju godinu prije tolika snaga je bila rezervirana za 2.8 motore, ne za 2.0... i kod BMW-a, i kod Opela, i kod VW-a, Audija i još nekih... svi su imali 2.8 motore sa "ravno" 142 kilowatta... sada je (i opet "točno") tolika snaga iz 800 ccm manje, znam da je tehnika napredovala, ali određene stvari i tehničke principe ne možeš poništiti... zato Ameri i vele "nothing beats the cubic inch", iliti "ništa ne može pobijediti kubikažu"...

Svejedno, rado bih imao tog iz oglasa, puknuo plin unutra i onda je to pjesma... moguće da je auto nekog lika koji ima više auta, ovaj je bio "samo za lijepo vrijeme, samo za vikendicu na moru ili samo za vikend" (ili čovjek ima službeni auto pa mu ovaj njegov stoji ogromnu većinu vremena doma u garaži - otud i mala kilometraža, osobno poznajem slične likove...)... vozio sam se u njemu i vozio sam takav, imao ga je prijatelj, ide ludo... njegov je bio salonski auto Gašparića za promociju svega što B-klasa može ponuditi, pa je imao svu opremu, od toga da ima parkiranje preko mobitela - sve do ostale egzotične opreme iz kataloga, bilo je to "kino" za razgledavanje prvi puta... zato je rabljen, star skoro godinu dana, koštao ponosnih 36.000 eura (iskreno, ne bih ga nikada kupio za te novce, no on si ga je mogao priuštiti, voli mijenjati i isprobavati aute, pa svakih godinu-dvije sa svojim frendom Gašparićem dogovori neku novu triper-kombinaciju staro za novo, zadnje je uzeo Mitsubishi terenca sa 2.2 DITD dieselom i brdo snage, po meni - uvijek popuši foru, ali neću se raspravljati sa njim...)...

... ma meni je potrošnja najmanji problem, i ne bi uopće ugrađivao plin za 10000km godišnje koliko bi prelazio s takvim autom, zato mi je i svejedno što je benzin... meni se auto svidio i djeluje mi očuvano, ali najviše me strah nekih mogućih karambola, kilometre lako provjerim na tehničkom, auto je jeko dugo na oglasniku, a na slikama izgleda jako dobro pa mi nije jasno... zato me zanimalo je li neko zna šta o autu jer su ove b-klase s ovim motorom dosta rijetke biljke...

Pet svi 25, 2018 2:46 pm
Mercedes poznavaoc

Ime: Tomislav
Godište: 1976
Moj auto: w123 230ce bivši
W201 1.8
Iskreno planiram kupiti B klasu i to benzinca.
Prvo radim malu kilometrazu.
Svi moji automobili su uvijek bili benzinci.
Trosak servisa je jeftiniji kod benzinca.
Na poslu vozim dizele ali privatno benzince.
Nove benzinske automobile sa vecom snagom kupuju vecinom imucniji i sa vise opreme, te ih redovito servisiraju tako da po meni su kao rabljeni isplativija kupnja.
Toliko od mene.

Pet svi 25, 2018 8:29 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Ivan
Godište: 1993
Moj auto: S204, 220 CDI
Volvo V40, 1.9D
@Rocky

Po meni najveća mana tog auta je mjenjač. Ta linija B klase (W245) je koristila CVT mjenjač koji se nije baš pokazao pouzdanim, poprilično je kompliciran i skup za održavanje, a meni osobno se i ne sviđa kako radi taj mjenjač.
Tako da, ako ćeš ići gledati, obrati pažnju na rad mjenjača. Obično problemi počinju na 120-150 tkm. S obzirom da kažeš da se dugo prodaje, a nema nekog drugog očitog razloga zašto se već ne bi prodao, vjerojatno je razlog što ljudi izbjegavaju taj mjenjač, a možda su već i počeli problemi s njim.

Pet svi 25, 2018 8:41 pm
Mercedes štovatelj

Volvo V40, 1.9D
Kolega 8cilindara, ja sam daleko od seljaka po pitanju automobilske tehnike, ako je to išlo mene, a Vi opet širite neznanje i krive informacije.

Da, mjenjač se vozi kao i klasični automatik, ubaciš u D i gas, bez brige i pameti. Ali, ne ponaša se u vožnji kao klasični automatik. Ne znam jeste vozili ikad auto s CVT mjenjačem. Naravno, nekom tko nije upućen i zna samo stiskat gas tak svejedno koji je tip automatskog mjenjača.

I kod klasičnog automatika se također mogu mijenjati brzine, kao i kod ovog.

Malo pretražite po internetu o tom mjenjaču i iznenadit ćete se koliko je ljudi imalo problema.

Pet svi 25, 2018 10:24 pm
Mercedes štovatelj

Volvo V40, 1.9D
Kolega, iz mojeg posta se kuži koji dio se na što odnosi, nije toliko dugačak da treba neka pojašnjenja. A mislim i na puno drugih tema gdje ste davali svakakve informacije. No nažalost nema nikoga kome se da toliko tipkat po forumu kao Vama, pa ni meni, i onda takve stvari prođu. Sami smo si krivi, lijenost, nedostatak vremena, jbg.
A i vi bi mogli slobodno skratit malo te postove, možda nekoga zavarate s hrpom bespotrebnih riječi, "stručne terminologije" itd., no mene ne.

Između ostaloga ovo je tema za pomoć pri kupnji vozila, otvorite temu Automatski mjenjači pa se tamo možemo raspravljati.

Kada sam rekao da je mana taj mjenjač, nisam mislio zbog ponašanja u vožnji, zato sam baš napisao da se meni OSOBNO ne sviđa, možda se nekom sviđa, to će kolega Rocky sam procijeniti kada proba auto.
Evo sad ukratko, postoji velika vjerojatnost da će se dogoditi kvar mjenjača, popravci su skupi, a često završe tako da se zamijeni cijeli mjenjač. Ne govorim napamet, nego iz određenih iskustava i saznanja.

Pet svi 25, 2018 11:54 pm
Mercedes fahrer

... da, nazalost, i ja sam cuo istu stvar o tom CVT mjenjacu da je to najlosija stvar na tom autu... lako to sto je los osjecaj u voznji, nego su jako kvarljivi i vjerojatno je to stvar zasto je jos u oglasu, kako si i ti sam rekao... ic cu ga vjerojatno vidjeti i probat napravit koji dir da vidim kako se to cudo vozi... :wink:

Sub svi 26, 2018 12:28 am
Dalje od autotronica, problemi ce doci kad tad sa i bez neodgovornog gazde, a kad dodu onda cete poceti kosu cupati. Imam u obitelji b klasu sa tim autotronicom sa 100 000km orig i evo nedavno je krenio polako zajebavati kad se salta rikverc.

Sub svi 26, 2018 8:37 pm
Mercedes fahrer

ivanw124 napisao:
Dalje od autotronica, problemi ce doci kad tad sa i bez neodgovornog gazde, a kad dodu onda cete poceti kosu cupati. Imam u obitelji b klasu sa tim autotronicom sa 100 000km orig i evo nedavno je krenio polako zajebavati kad se salta rikverc.

... znaci kao sto su mi i svi rekli, mjenjac je zesci fail... steta...

Pon svi 28, 2018 11:26 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Sanjin
Godište: 1969
Molim znalce za B klasu da mi kažu na šta obratiti pažnju kod kupovine i koje su možda mane konkretno ovog na oglasu

https://www.njuskalo.hr/auti/mercedes-b ... s-25627794

Hvala

Ned lip 24, 2018 5:53 pm
Mercedes poznavaoc

W201 1.8
Kao što sam prije naveo planiram kupiti B klasu, benzinca
Pa ako bi tko mogao reći nešto o ovom, o pouzdanosti ovog motora, kakve kvarove mogu očekivati,
koje su mane i slično. Bio bih zahvalan.
https://www.njuskalo.hr/auti/mercedes-b ... s-26071121

Sri kol 15, 2018 8:20 am
Mercedes poznavaoc

Ime: Hrvoje
Godište: 1978
Moj auto: C180cdi w204
A160cdi w169
Slažem se s obje konstatacije od 8c.
Taj auto se ne isplati ići gledati.

Čet kol 16, 2018 2:12 pm
Mercedes poznavaoc

W201 1.8
Ok. A sto mi mozete reci za te motore. Jesu li ok, jer po netu nisam bas pronasao puno informacija. Kupujem benzinca jer radim kilometrazu od 10000 km godisnje. A koiko imam imformacija odrzavanje je jeftinije od dizels.

Pet kol 17, 2018 6:08 am
Mercedes ovisnik

Ime: Matija
Godište: 1986
Moj auto: LR Disco Sport
Imam vec par godina A170 i nemam bas nikakve probleme (mjenjao samo svjećice i kablove)
Auto ima 220000, troši 5,6-6 na otvorenoj, 8-8.5 u gradu i na autoputu.
Znam da su rijetki, ali jako zahvalni...

Pet kol 17, 2018 7:39 am
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 94 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće