Sada je Sri lis 28, 2020 3:49 pm

Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
W 169 održavanje 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Klaudije
Godište: 1967
Moj auto: A 160 CDI W169
Prije par dana kupio sam (odnosno njime naplatio odrađene, a nenaplaćene poslove) A 160 CDI W169 iz 2006 god, na kojem ima par stvari za dotjerati, pa ako ima za preporučiti koji mehaničar koji poznaje Mercedese, po mogućnosti u zapadnom dijelu Zagreba. Bio bih zahvalan, jer ću auto zadržati za sina, pa želim da sve bude kak treba.

Usput pitanje vezano za centralno daljinsko zaključavanje: otključava normalno, ali kad zaključava čuje se rafalni zvuk od sekundu dvije nakon kojeg vozačka vrata ostaju otključana, a sva ostala su normalno zaključana. U čemu bi mogao biti problem?

Sri lis 14, 2020 8:06 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Ime: Renato
Prezime: Ribarić
Godište: 1992
Moj auto: CLK270 CDI '05.
190E 2.2-16 (M111) '91.
Nije zapadni dio grada Zagreba, ali nije niti daleko... Preporučam servis Marović iz Rakovog Potoka... Održava curin W169 A160 CDI, moj W209 CLK270 CDI i od starog W638 Vito 108D. Nikad nikakvih problema, ja sam zadovoljan. :wink:

Problem s repetiranjem brave je učestala pojava (za sve Mercedese iz tog perioda, pa tako i za W169), kvar je jednostavan i nije skup za popraviti. U sklopu brave je puknuo maleni okrugli feder koji bi trebao zadržati bravu u položaju otključano-zaključano, odnosno zaključano u tvom slučaju. Kad on pukne, onda se brava ne zaustavi u položaju u kojem bi trebala pa repetira jer se "traži". Feder tj. federe nabaviš na eBay-u za 1-2$, a često u kompletu dođu zupčanici i/ili škare kojima poput špic-cangi zamjeniš taj feder. U Mercedesu ne možeš kupiti feder jer oni prodaju samo kompletan sklop brave koji košta cijelo malo bogatstvo tako da je eBay way to go... :wink:

Evo slika takvog jednog reparacijskog seta:
Slika

Bolje biciklom u noćni provod nego Mercedesom na posao.

Sri lis 14, 2020 10:17 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes štovatelj

Ime: Klaudije
Godište: 1967
Moj auto: A 160 CDI W169
Super, hvala na detaljnom odgovoru.

Čet lis 15, 2020 8:44 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 3 post(ov)a ]