Sada je Sri kol 15, 2018 1:43 pm

Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 5 post(ov)a ] 
Korisni savjeti za lakše korištenje foruma ( uploadanje,smanjenje slika i dr.) 
Autor Poruka
Mercedes ovisnik

Ime: Tomislav
Godište: 0
Moj auto: E92
Objašnjenje kako uploadati slike i prikazati ih u tekstu:

1.Otvorite stranicu: http://imageshack.us/ , http://www.picoodle.com ili neku sličnu Image Sharing stranicu

2.Označite ''file'', stavite kvačicu na ''Resize image'' i stavite na 800x600, kliknite na ''Browse''

3.Pronađite sliku koju želite uploadati sa avog kompjutera i kliknite na ''Open''

4.Kliknite na ''Host it''.Sada ćete malo trebati pričekati dok se slika ne uploada.Brzina uploada ovisi o brzini vaše veze!

5.Nakon što se slika uploadala dobit ćete puno linkova.Vi ćete kopirati ovaj:
''Thumbnail for forums (1)'' Kada ste kopirali link zalijepite ga u tekst!

6.To je to! Ako ste sve ispravno radili, trebali bi dobiti ovakvu sliku:

Slika

Procedura sa ostalim sličnim stranicama je gotovo ista.No najbolje da se kod svih upladanja pojedine slike koriste standardizirane dimenzije (ne veće od 800x600)

Sri kol 23, 2006 4:41 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM Web stranica
Mercedes ovisnik

Ime: Nikola
Prezime: Grahovec
Godište: 1986
Moj auto: W123-240D
Smanjenje slika da budu prikladnije za postanje na forumu ili za avatar ;

Najjednostavniji način za smanjenje slika je da skinete program Image Resizer koji radi u sklopu Windowsa i instalirate ga.

Desnim klikom miša na nekoj slici dobivate novu opciju na kursoru koja se naziva Resize Pictures

Slika

Klikom na tu novu opciju Resize Pictures otvara se prozor sa više funkcija. Mogu se birati standardne veličine slika u pixelima, ili pak se može pod opcijom Custom upisati željenje dimenzije (npr. za avatar 150 by 150 ).Predposljednja opcija na dnu prozora omogućava da nam slika bude stardandizirana u što bližoj veličini koju smo željeli pod opcijom Custom, dok u zadnjoj opciji biramo dali želimo da nam se smanji postojeća slika, ili da nam se stvori kopija postojeće koja će biti smanjena. Slike se spremaju na mjestu na kojem je bila i originalna slika prije smanjivanja.

Slika

Pon svi 12, 2008 11:52 am
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes ovisnik

Ime: Nikola
Prezime: Grahovec
Godište: 1986
Moj auto: W123-240D

Dakle najjednostavnije je koristiti tu funkciju na ovaj način;

Kod:
[url=ovdje zalijepite adresu čiji link želite skratiti][u]Link[/u][/url]

Unosom adrese postate ovaj cijeli link i to onda primjerice izgleda ovako (ja sam unio link ove teme pod url gdje se upusuje adresa);

Link

Vi umjesto teksta Link možete upisati nešto drugo (npr. Video, ako je u pitanju neki video clip), a isto tako možete umjesto podcrtanih slova koristiti primjerice podebljanje, nakošenje ili neku drugu boju.

Molio bih da ova korisna funkcija bude sastavni dio komunikacije na forumu, jer je puno preglednija od nepotrebnih dugačkih linkova!

Pon svi 12, 2008 12:16 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes ovisnik

Ime: Matija
Prezime: Zetović
Godište: 1988
Moj auto: W210 E220D 1995.god. elegance - tatin
Direktno gledanje youtube filmića na forumu
Prilikom pisanja posta, ispod opcija bold, italic... imate i polje youtube. Kada to kliknete dobijete: [ youtube][/youtube].
Vaš youtube link izgleda ovako:
http://www.youtube.com/watch?v=zauEeIwQV0g
ili
http://www.youtube.com/watch?v=rp4SV8FGZoo&feature=grec_index

Kopirate sve što stoji iza znaka jednakosti, dakle ono što je označeno crvenim slovima kopirate da to izgleda ovako [ youtube]ovdje kopirati dio youtube adrese[/youtube ]

i dobijete ovo:

Uto tra 19, 2011 11:12 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Administrator

Ime: Dragan
Godište: 1987
Moj auto: w202
Dodana modifikacija na forum s kojom možete direktno uploadati sliku na image server.

Dovoljno je kliknuti na " ADD IMAGE TO POST" , ispod polja u kojem upisujete tekst, i slijediti upute :bye:

Pon vel 12, 2018 8:53 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].   [ 5 post(ov)a ]