Sada je Čet kol 22, 2019 9:45 pm

Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
Razlike između serija w114/115 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Ilija
Godište: 1986
Moj auto: w115 220
Pretražujući internet za dobrim primjercima w114/115 malo sam otišao i na njemačke stranice. Na MB /8 Club Deutschland sam naišao na informaciju da postoje 4 serije w114/115 - 0.5, 1, 1.5 i 2. Ja razlikujem dvije - ona početna iz 1968( pretpostavljam da je to 0.5) i onu koja se počela proizvoditi u 8. ili 9. mjesecu 1973 ( vjerovatno serija 2) sa širom maskom hladnjaka, drugačijim prednjim branikom, većim retrovizorima, masivnijim volanom, bez leptir prozora na prednjim vratima, drugačijim stražnjim svjetlima. Kako sa njemačkim nisam na "ti" nisam baš uspio saznati više. Pošto sam u procesu kupnje i svakodnevno gledam oglase vidio sam raznoraznih iskemijanih auta koji se prodaju pod orginal ili kvalitetno restaurirano npr. godište auta navedeno 1969 i maska hladnjaka mu odgovara ali su zato prednja vrata i stražnja svjetla sa onoga iz 1973 najmanje. E sada, ako ima netko upućeniji u sve to bio bih mu vrlo zahvalan kad bi mi objasnio malo to, tj. zanimaju me konkretne razlike i izgledi pojedinih serija, ponajviše serije 1 i serije 1.5. Bilo bi odlično kad bi uz svoja objašnjenja dodali neku sliku. Hvala!

-- pon pro 12, 2011 6:25 pm --

Hvala Zvonimiru i google translate-u! :smile: Nikako da naučim da svaki jezik ili država ima svoju wikipediu, ebay itd. :oops: Evo i odgovora ako još nekog zanima - http://de.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_W_114/W_115

Pon pro 12, 2011 5:40 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes štovatelj

Ime: Stipe
Prezime: Lončar
Godište: 1991
Moj auto: Mercedes w115 240d w210 e200
Serija 0,5: Kraj 1967 - srpanj 1969

Serija 1: kolovoz 1969 - ožujka 1972 (grijanje i svjetlo u pretincu za rukavice, središnja konzola sa širokim pepeljarom, tepisi umjesto gumeni tepiha, tepiha na stražnjoj polici, prošiveni jastuci, standardni smjer svjetala, brisač ruke s poklopcem , rešetka hladnjaka, plastike)

Serija 1.5: travanj 1972 - srpanj 1973 (promjene u unutrašnjosti i presvlake, sigurnosni pojasevi, brisac sa standardnim laminiranim staklom, sigurniji volan, novi motori 280 / C i E 280 / CE, 250 CE izostavljeni)

Druga serija: kolovoz 1973 - kraj 1976 ( mijenjati sprijeda s oznakama na branik i zraka, široka i plitka rešetka hladnjaka, rebrasta stražnja svjetla, podesavanje vanjskih retrovizora iznutra, široka ručka na prtljazniku, redizajniran interijer, pretvarač momenta, registarske pločice se montiraju na branik umjesto ispod, brisač za vjetrobransko staklo aktivir se okretanjem i sada električno pranje vjetrobranskog stakla, novim motori 230,4, 240 D i 240 D 3,0 kasnije.)

Nadan se da san ti bar malo pomoga,al to ti sve ima na wikipediji ;)

Ned sij 08, 2012 5:42 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 2 post(ov)a ]