Sada je Čet kol 22, 2019 5:26 am

Odgovori  [ 235 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sljedeće
Mercedes 300 SEC iz 1963 na prodaju 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Evo jednog Mercedesa 300 SEC iz 1963 na prodaju.

Kaze tip sjedi u garazi vec 25 godina. Motor kaze odlican, ali lezi na podu jer je imao zracno podvozje. Originalna boja.

U subotu ga idem vidjeti. Sta mislite koliko vrijedi?

Slika

Slika

Slika

Slika

[img=http://img261.imageshack.us/img261/9184/30677507xp6.jpg]

Sri vel 07, 2007 12:49 am
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes fahrer

Ime: Jakov
Godište: 0
Moj auto: W123 coupe i R107
U svakom slučaju ga odi vidjet,kako ima zračni ovjes,to bi moglo biti skuplje za dovest u red...

Ali,to je coupe,kakvih ima 2-3 kod nas,te bi ovo mogla biti rijetka prilika da se dokopaš nečeg stvarno posebnog...

Vidim da auto ima francuske rege,naše papire bi mogao dobiti pomoću onog sistema koji ti je opisan na početku podforuma-kako legalizirati oldtimer bez papira...

Sri vel 07, 2007 11:07 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Ime: Mladen
Godište: 1958
Odi vidi i javi kakva je stvarna situacija sa tim vozilom.

Auto ima zračni ovjes što ti otprilike znači ovo: set gumenih mandžeta za jedan zračni amortizer ili jastuk je 315 € (imaš ih 4 komada), reparatura ventila koji regulira zračne jastuke i nivo samog vozila je od 1000 do 1800 €, zavisno od stanja tvoga starog ventila.

Ostaju ti još lajtunzi koji se mogu napraviti i kod nas i zaista nisu skupi, te sam kompresor za koji cijenu reparature ne znam, a cijena novog je oko 3000 €. (Podaci i cijene su sa interneta i k tome još treba dodati troškove carine i prevoza).

"Original" reparirani motor se vani može dobiti (isključivo zamjena staro za novo), za oko 8000 €, ali se reparatura motora može napraviti i kod nas za trostruko manji iznos.

Gore navedene podatke znam jer sam i sam pokušavao napraviti financijsku konstrukciju za jedan sličan auto.

A cijena, cijena je u biti u skladu sa međusobnim dogovorom, budući da nema papira, cijena je niža, ako gazda nezna kaj ima doma u garaži, najvjerojatnije ga budeš dobio jeftino, a ako zna, onda budeš imao problema. Mislim da je neka realna cijena vozila od oko 1000-2000 € i to ako auto nije pretrul i ako je kompletan.

Otiđi to svakako pogledati i ako možeš još nešto poslikati i pogledaj da li ima sve lajsne na njemu. Originalne lajsne koštaju kao da su napravljene od zlata.

Javi kaj si doznal i napravil i cijenu svakako.

Jel to negdje u tvojoj blizini ?? Kak si doznal za njega ??

Sri vel 07, 2007 11:37 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM
Mercedes fahrer

Ime: Igor
Moj auto: Mercedes W111 220 SEb/coupe, Mercedes w201 190E
Mladene, mislim da nažalost niste u pravu. Ovaj auto će ići za te novce samo ako vlasnik ne zna kaj ima. 1000-2000 eura je potcjenjivanje ovog auta, oni složeni vrijede puno, puno više, a ovakav primjerak ako je prvi lak gore i ako auto nije trul bez problema može postići 5-6 tisuća eura i sa stranim papirima, ja znam da bi ja trenutno tolilko dao za njega i mislim da bi dobro prošao, naravno pričam samo na temelju opisanog

Sri vel 07, 2007 1:08 pm
Mercedes štovatelj

Sutra u 10 ujutro sam dogovoren pa cu jos poslikati.

Hvala ti Mladene!

Znaci 4 mandzete * 315 eura = 1260 eura
Reparatura ventila = 1500 eura
Reparacija motora = 3000 eura
Tu smo vec na 6000 eura

Kaze tip da ima papire. Tj. da ima vlasnicki list na starog vlasnika, ali da ima kupoprodajni ugovor!?

Auto je u Parizu gdje sam ja momentalno.

Recite mi na sta da pazim i dobro pogledam? Koje su bitne stvari za provjeriti? Budem slikao sve.

Igor i Mladen - Vidim da sto se tice vrijednosti tog auta se ne slazete?

Sri vel 07, 2007 2:01 pm
Mercedes fahrer

Ja sam takav auto (mislim na w111 kupe) intenzivno tražio i htio ga kupiti, a mislim da bi ga i sad kupio kad bi naletila neka povoljna prilika, tako da ako odustaneš - molim te javi. Ja ovakav auto ni u Njemačkoj gdje ih ima kud i kamo više nikad nisam vidio ni približno za 1000-2000 eura, a ako da, onda nisu bili ni blizu ovome. Ja trenutno slažem w114 coupe koji nema ni približno toliko kompliciranih sklopova, pa sam već u njega zabio cca 9000 eura, tako da računaj da su restauracije ovih auta jako skupe i zahtjevne jer su daleko kompliciraniji od npr. fordova i opela iz tog vremena. Pazi naravno na limariju, to ti je i najveći problem, s tim da izvana može izgledati super, ali ispod zaštite može biti svašta. Motor ne bi trebao biti problem za složiti, a više te krom može zezati, pa pripazi da su barem branici dobri. Modeli iz 1963 nisu imali puno kromiranih lajsni, pa to ne bi trebao biti problem. Javi cijenu svakako ako nije problem i puno sreće.

Sri vel 07, 2007 2:12 pm
Mercedes štovatelj

Tip ga nece dati ispod 5000 eura.

Koliko bi ti max dao za njega?

Sri vel 07, 2007 2:16 pm
Mercedes ovisnik

Mladene, mislim da nažalost niste u pravu. Ovaj auto će ići za te novce samo ako vlasnik ne zna kaj ima. 1000-2000 eura je potcjenjivanje ovog auta, oni složeni vrijede puno, puno više, a ovakav primjerak ako je prvi lak gore i ako auto nije trul bez problema može postići 5-6 tisuća eura i sa stranim papirima, ja znam da bi ja trenutno tolilko dao za njega i mislim da bi dobro prošao, naravno pričam samo na temelju opisanog

Ili se nismo razumijeli ili sam se ja krivo "odrazio" :mrgreen: , auto će ići za 2000 €, ako vlasnik NE zna kaj ima doma. Tak sam i ja mislil, možda je malo nespretno napisano. Ako zna kaj ima doma, tad bi moglo biti problema i to najviše u vezi sa cijenom.

Našao sam dva za prodaju, jedan je 66. godine u USA, nekompletan i mislim da je puno lošiji nego tvoj i za njega se traži 6900 €.
Drugi je u Minchenu, isto 66. godine, izgleda jako dobar, prodaje ga trgovac automobilima, sa luftfederima, kao tvoj i za njega traži 29980 €.

E sad, što Igor kaže, kako se dogovoriš sa vlasnikom . . . . . . .

Sri vel 07, 2007 2:21 pm
Mercedes fahrer

Probaj 4000, teško mi je ovako preko slike reći, ako mi pošalješ još slika (pogotovo limarije i unutrašnjosti) moći ću ti reći više. Čeka te bar još 10-15 tisuća ulaganja ako hoćeš posao kako treba napraviti, ali auto onda vrijedi 35-40 tisuća (ako ti je to važno)

Sri vel 07, 2007 2:22 pm
Mercedes fahrer

igorw114 napisao:

Ili se nismo razumijeli ili sam se ja krivo "odrazio" :mrgreen: , auto će ići za 2000 €, ako vlasnik NE zna kaj ima doma. Tak sam i ja mislil, možda je malo nespretno napisano. Ako zna kaj ima doma, tad bi moglo biti problema i to najviše u vezi sa cijenom.

Našao sam dva za prodaju, jedan je 66. godine u USA, nekompletan i mislim da je puno lošiji nego tvoj i za njega se traži 6900 €.
Drugi je u Minchenu, isto 66. godine, izgleda jako dobar, prodaje ga trgovac automobilima, sa luftfederima, kao tvoj i za njega traži 29980 €.

E sad, što Igor kaže, kako se dogovoriš sa vlasnikom . . . . . . .

Da krivo smo se pokopčali, ali sad vidim da otprilike isto mislimo oko procjene, a to je bitno da čovijek lakše odluči :)

Sri vel 07, 2007 2:25 pm
Mercedes štovatelj

Po slikama izgleda dobro, ali vidjet cemo sve sutra. Sutra sve poslikam pa postam da pogledate.

Znaci slican u USA za 7000 eura. Ovaj za 30,000 eura je restauriran?

Sri vel 07, 2007 2:34 pm
Mercedes ovisnik

Igore,

Tip ga nece dati ispod 5000 eura.

Koliko bi ti max dao za njega?

Koji motor je unutra ??

Ako auto ima jaki i veliki motor, ako ga kupiš za 5000 €, računaj da će te naši sa davanjima jako, jako oderati. Samo trošarina za to vozilo ti je oko 2000 € i to minimalna. Prevoz iz Francuske u HR je oko 1500 € (zavisno od mjesta u F), a na sve to ide carina pa na ukupni procjenjeni iznos i PDV.
Računaj da ti za to vozilo račun neće priznati sigurno (navodno se u ST to da srediti), a za procjene koriste američke kataloge.
Nikada nisam pitao, ali trebalo bi se upitati da li se može uvesti samo karoserija bez motora, onda ti ne mogu napraviti procjenu prema kubikaži, i ne mogu ti za osnovicu uzeti motor od 2000 ili 5000 ccm, jer motora jednostavno nema.
Motor uvezeš kasnije, carina za motor je oko 200 - 500 €. Ne moraš skidati motor u Francuskoj, nego na granici EU, znači kod nekog privatnika u SLO, samo se dogovori da ti u F napišu samo šasija ili karoserija.

Za to zadnje ti nisam siguran (posebno karoserija, posebno motor) i ne znam da li bi i kako išlo.

Sri vel 07, 2007 2:41 pm
Mercedes fahrer

Eto, to ti je otprilike orijentir, pa ti vidi ako se možeš naći u svemu tome. Još jedna stvar, ako nemaš garažu i alat za većinu stvari, ne moj ni započinjati jer svi rokovi koje si zadaš će ti se produžiti, sve može biti samo kompliciranije i skuplje nego što misliš i dobro se naoružaj literaturom i cjenicima, a ako će ti trebati neki savjeti oko dijelova, samo pitaj

Sri vel 07, 2007 2:45 pm
Mercedes fahrer

Možda možeš probati varijantu uvesti ga bez papira, pa središ ovdje papire

Sri vel 07, 2007 2:47 pm
Mercedes ovisnik

Po slikama izgleda dobro, ali vidjet cemo sve sutra. Sutra sve poslikam pa postam da pogledate.

Znaci slican u USA za 7000 eura. Ovaj za 30,000 eura je restauriran?

Ne znam da li je restauriran, piše da je krom dobar i da je auto u jako dobrom stanju za svoje godine. Budući da ima normalne registracije, valjda je onda u jako dobrom stanju jer u Njemačkoj nečeš registrirati truli auto.

Igor114 napisao:
Možda možeš probati varijantu uvesti ga bez papira, pa središ ovdje papire

To je i najjeftinija varijanta, ali auto mora uči sa normalnim tablicama i mora ga uvesti čovjek koji ima vizu u putovnici (ako se nije što promjenilo :nezna: )

Sri vel 07, 2007 2:59 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 235 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sljedeće