Sada je Sub sij 23, 2021 12:03 am

Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Auto kuca vs preprodavaci auti 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Ivo
Godište: 1965
koja je razlika izmedju auto kuća i preprodavača automobila ?kamo je sigurnije kupiti automobil?
Na koji nacin se ovo dvoje uopce razlikuje?

Moze par savjeta za sigurniju kupnju..

Pet stu 27, 2020 8:43 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes poznavaoc

Ime: Marko
Godište: 1990
Moj auto: Mercedes W204 220 CDI
Svakako je bolje kupiti auto.iz auto kuće koja je već poznatija na tržištu nego od nekog "poštenog" švercera.
Stvar je i u tome šta i na našem tržištu ima postenih auto kuća rabljenih automobila koje su već dugo na tržištu poznate, a tu ne bi bile godinama da se bave muljanjima i lažima jer loš glas se daleko čuje.
Osobno ne bih nikad kupio auto od švercera koji ima ugovore i nije vlasnik automobila, ako već netko mora na meni zaraditi neka onda to bude onaj tko se legalno bavi time, živi od toga i plaća koliki toliki porez na to.

Sub stu 28, 2020 12:26 am
Mercedes štovatelj

MB E220D napisao:
Svakako je bolje kupiti auto.iz auto kuće koja je već poznatija na tržištu nego od nekog "poštenog" švercera.
Stvar je i u tome šta i na našem tržištu ima postenih auto kuća rabljenih automobila koje su već dugo na tržištu poznate, a tu ne bi bile godinama da se bave muljanjima i lažima jer loš glas se daleko čuje.
Osobno ne bih nikad kupio auto od švercera koji ima ugovore i nije vlasnik automobila, ako već netko mora na meni zaraditi neka onda to bude onaj tko se legalno bavi time, živi od toga i plaća koliki toliki porez na to.

U oglasima ima puno nekavih " trgovina automobilima"ili sta vec koje uvoze aute i preprodaju..kako znam dali je to auto kuca ili preprodavači?
Dali postoji kakav sluzbeni popis auto kuca,pa da znam ko je ko..?

(I dali je bolje kupit polovan auto od PRAVE auto kuce ili privatnog covjeka?)

Sub stu 28, 2020 1:02 am
Mercedes ovisnik

Ime: Renato
Prezime: Ribarić
Godište: 1992
Moj auto: CLK270 CDI '05.
190E 2.2-16 (M111) '91.
Ja najviše volim kupiti auto od privatne osobe tj. direktno od vlasnika nakon temeljite i sustavne provjere. Prije provjere auta uživo pokušam čim više informacija o autu saznati i iskopati. Doslovce sve što mogu. Ako auto u oglasu nema sakrivenu tablicu ili ako vlasnik auta da broj šasije preko telefona, da se dosta toga saznati online. Ja kad provjeravam auto uživo, uvijek to bude na suhi dan tj. dan bez kiše i u normalnom osunčanom dijelu dana. Najprije ga fino pogledam sa svih strana, iz svih uglova, polako, pažljivo, koncentrirano, po redu. Prstima probam ključne zazore, provjerim koliko života ima u kočnicama i gumama. Pod haubom vidim kakvi su nivoi i kvalitete tekućina, tražim tragove jačeg sudara, naknadnog farbanja, zauljenost motora generalno i pojedinih dijelova motora. Nakon toga isprobam auto u kraćoj vožnji, obavezno sa ugašenim radiom. Isprobam sve funkcije u unutrašnjosti i pogledam papirologiju koju auto posjeduje. Osim toga, obavezno tražim ispis kilometara, spajanje na Star dijagnostiku i dizanje auta u zrak te pregled mehanike sa mehaničarom. Znam da zvuči komplicirano, nestvarno i kao traženje dlake u jajetu, ali ja to tako radim i zapravo uopće nije toliko komplicirano niti traje toliko dugo koliko zvuči. U stanju sam sve ovo, bez dijagnostike i pregleda kod mehaničara, obaviti za 15-20 minuta. :mrgreen:
Osim od privatnog vlasnika, auto mogu kupiti jedino u provjerenoj, poznatoj i renomiranoj auto kući. Nisam nikada kupio auto u auto kući, ali velim, to mi je jedina opcija uz kupnju auta od privatnog vlasnika.
Što se preprodavača tiče, ili "šoderaša" kako ih još zovu, oni mi nikad nisu niti će mi biti opcija.

Bolje biciklom u noćni provod nego Mercedesom na posao.

Sri pro 02, 2020 12:24 am
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes štovatelj

riba1992 napisao:
Ja najviše volim kupiti auto od privatne osobe tj. direktno od vlasnika nakon temeljite i sustavne provjere. Prije provjere auta uživo pokušam čim više informacija o autu saznati i iskopati. Doslovce sve što mogu. Ako auto u oglasu nema sakrivenu tablicu ili ako vlasnik auta da broj šasije preko telefona, da se dosta toga saznati online. Ja kad provjeravam auto uživo, uvijek to bude na suhi dan tj. dan bez kiše i u normalnom osunčanom dijelu dana. Najprije ga fino pogledam sa svih strana, iz svih uglova, polako, pažljivo, koncentrirano, po redu. Prstima probam ključne zazore, provjerim koliko života ima u kočnicama i gumama. Pod haubom vidim kakvi su nivoi i kvalitete tekućina, tražim tragove jačeg sudara, naknadnog farbanja, zauljenost motora generalno i pojedinih dijelova motora. Nakon toga isprobam auto u kraćoj vožnji, obavezno sa ugašenim radiom. Isprobam sve funkcije u unutrašnjosti i pogledam papirologiju koju auto posjeduje. Osim toga, obavezno tražim ispis kilometara, spajanje na Star dijagnostiku i dizanje auta u zrak te pregled mehanike sa mehaničarom. Znam da zvuči komplicirano, nestvarno i kao traženje dlake u jajetu, ali ja to tako radim i zapravo uopće nije toliko komplicirano niti traje toliko dugo koliko zvuči. U stanju sam sve ovo, bez dijagnostike i pregleda kod mehaničara, obaviti za 15-20 minuta. :mrgreen:
Osim od privatnog vlasnika, auto mogu kupiti jedino u provjerenoj, poznatoj i renomiranoj auto kući. Nisam nikada kupio auto u auto kući, ali velim, to mi je jedina opcija uz kupnju auta od privatnog vlasnika.
Što se preprodavača tiče, ili "šoderaša" kako ih još zovu, oni mi nikad nisu niti će mi biti opcija.

Auto od privatnog vlasnika iz uvoza ili kod nas,i općenito sta mislis o autima iz uvoza?

Dosta njih ne dopusta pregeld kog svog mehanicara ,nego samo u ovlaštenom servisu tj tamo di mozda mogu imat svoje ljude..

Vazno je i otvoriti cep od hladnjaka i turirat auto, da se vidi dali nabija kompresiju,tj dali je pukla brtva glave..

Sri pro 02, 2020 7:31 am
Mercedes ovisnik

Ime: Renato
Prezime: Ribarić
Godište: 1992
Moj auto: CLK270 CDI '05.
190E 2.2-16 (M111) '91.
Auto od privatnog vlasnika kod nas, sa uvozom mi se u globalu neda zezati, ali to ne znači da neki od budućih autiju neću uzeti iz uvoza.
Ako ne dopuštaju pregled kod mehaničara, lijepo se zahvališ na vremenu, okreneš se na peti i odeš... :wink:
Obavezno pogledam u ekspanzionu posudu pa čak i zabodem prst da vidim jel ima ulja, ali ne turiram auto jer nema potrebe. Prodor kompresije u rashladni sistem se skuži i na leru, a i za vrijeme probne vožnje pratim temperaturu motora...

Bolje biciklom u noćni provod nego Mercedesom na posao.

Sub pro 05, 2020 11:39 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 6 post(ov)a ]