Sada je Ned pro 16, 2018 1:44 pm

Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 
Produzenje atesta 
Autor Poruka
Mercedes entuzijast

Ime: stjepan
Godište: 0
Moj auto: Mercedes 190
Taman kad ga napravim da radi kako treba istice mu atest, odnosno boci. Jel netko skoro radio produljenje? Koji je postupak? Moze li se kupiti druga (Rabljena) boca koja ima atest i promjeniti kod ovlastenog servisera.
Ako netko zna....?????? :beer:

Uto sij 21, 2014 6:07 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes entuzijast

bas nitko :bonks:

Čet sij 23, 2014 11:08 pm
Mercedes štovatelj

Sada ti boce vride 10 godina od proizvodnje (ili ugradnje ali mislim da je ovo prvo)
Atest te košta skoro kao nova boca jer je tribaš vadit i nosit na atest pa je opet ugrađivat i tako to
Više se isplati stavit novu ali i polovna sa atestom nije loša solucija

Pet sij 24, 2014 9:04 am
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes ovisnik

Ime: Tomislav
Godište: 1980
Moj auto: E220 W124, 94`g.
Prvo moraš u servis da ti oni izvade bocu jer to nesmeš sam, isto tako kad se obavi atest natrag u servis da ju ugrade nazad. Moraš imati papire da je vađenje / vraćanje boce odrađeno u servisu. Koliko sam čuo nema puno firmi koje rade ateste pa se raspitaj gdje je tebi najbliža. Fora je u tome kaj oni skupljaju boce i kad ih se nakupi dovoljna količina dolazi inspektor i testira boce, znači čekaš ju i do tjedan dana.
Cijena atesta oko 500kn, vađenje i vraćanje 200-300kn. Nova boca sa ugradnjom je 1000kn, pa ti vidi....
Ovu proceduru mi je ispričao prijatelj koji je to sve prošao prije dvije godine. Ne znam jel još uvijek sve isto....

Pet sij 24, 2014 4:06 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes entuzijast

ok puno hvala!! znači bez kilu kuna niti ne pomišljaj :nezna: :bonks: :bonks:

Sub sij 25, 2014 2:07 am
Mercedes entuzijast

moram ovo podjeliti s nekim :masskill:
nazvah stanicu za tehnički da se raspitam za produljenje j.... atesta
Kaže tip ovako. NOVA BOCA (moja je 10 godina i naravno da nevalja) UGRAĐENA KOD OVLAŠTENOG SERVISA I ONDA SE JAVIM KOD NJIH I PLATIM NEKIH 370 KN NJIHOV NEKAKAV PREGLED.
Idem se raspitati za cijenu boce i nazovem jedan servis koji radi autoplin i ŠOK!!!!!
BOCA CILINDRIČNA (takvu imam i to mi je jeftinija verzija nego da mijenjam vrstu boce) 1378,00 J.... HRVATSKIH KUNA ALI NI TO NIJE SVE...... NA TU CIFRU JOŠ LINIĆEVIH 25% PDV. ALI NI TO NIJE SVE .....NA TU CIJENU IDE JOŠ CIJENA UGRADNJE ZA KOJU NISAM NITI PITAO KOJA JE.
kada sve to stavim na papir jebena boca me košta 2300 - 2500 jebenih kuna
Pa j....im sve, jel to ima u kojoj jebenoj zemlji osim u ovoj našoj prčiji.
I ti poštuj jeb*** zakone. BOCA VAN, OBAVIM TEHNIČKI I VRAČAJ NAZAD.
:masskill: :masskill:

Sri sij 29, 2014 5:38 pm
Mercedes entuzijast

Ime: danijel
Prezime: dane
slavonijak napisao:
moram ovo podjeliti s nekim :masskill:
nazvah stanicu za tehnički da se raspitam za produljenje j.... atesta
Kaže tip ovako. NOVA BOCA (moja je 10 godina i naravno da nevalja) UGRAĐENA KOD OVLAŠTENOG SERVISA I ONDA SE JAVIM KOD NJIH I PLATIM NEKIH 370 KN NJIHOV NEKAKAV PREGLED.
Idem se raspitati za cijenu boce i nazovem jedan servis koji radi autoplin i ŠOK!!!!!
BOCA CILINDRIČNA (takvu imam i to mi je jeftinija verzija nego da mijenjam vrstu boce) 1378,00 J.... HRVATSKIH KUNA ALI NI TO NIJE SVE...... NA TU CIFRU JOŠ LINIĆEVIH 25% PDV. ALI NI TO NIJE SVE .....NA TU CIJENU IDE JOŠ CIJENA UGRADNJE ZA KOJU NISAM NITI PITAO KOJA JE.
kada sve to stavim na papir jebena boca me košta 2300 - 2500 jebenih kuna
Pa j....im sve, jel to ima u kojoj jebenoj zemlji osim u ovoj našoj prčiji.
I ti poštuj jeb*** zakone. BOCA VAN, OBAVIM TEHNIČKI I VRAČAJ NAZAD.
:masskill: :masskill:

E da kolega skup je to sport, ovo sta si osjetio na svojoj kozi svaka cast sto si objavio :beer:
Najbolji su nam nasi "hrvatski zeleni" koji se dizu u nebesa sa svojim pjesmicama, a drugo rade u stvarnom da zivotu.
Samo loža ništa drugo!!

Sri sij 29, 2014 8:36 pm
Mercedes entuzijast

žalosno ali nikada više plin u nijedan moj auto - bar ne legalno :mrgreen:
istina i bog da smo vi mi stavili taj plin da bi u konačnici uštedjeli na gorivu ali s druge strane svi smo se odrekli i nekakvog "komfora" radi tog plina(što snaga motora, što smanjen prtljažni prostor, i dr) to nitko negleda. "vi se vozite jeftinije treba vas derati ko majmune". Između ostalog i na svakoj registraciji još platim "porez" od 500 kn. svi ti silni atesti a da se nešto dogodi na mojoj plinskoj instalaciji i da odem u k.... svi bi rekli nema to veze s njima. Koji k... onda naplačuju i traže te ateste. tako je to u našoj jebenoj državi svi uzimaju pare a nitko nizašta ne odgovara. :banghead: :banghead: :masskill:

PS
Ispričavam se zbog psovanja, ali sam jednostavno PUKO!!!!

Sri sij 29, 2014 10:51 pm
Mercedes fahrer

Ime: Adam
Godište: 1977
Moj auto: Mercedes w204, c200 kompressor LPG, Avantgarde, automatik, 2007.,
Hyundai I40 SW 2017. (ženin)
slavonijak napisao:
žalosno ali nikada više plin u nijedan moj auto - bar ne legalno :mrgreen:
istina i bog da smo vi mi stavili taj plin da bi u konačnici uštedjeli na gorivu ali s druge strane svi smo se odrekli i nekakvog "komfora" radi tog plina(što snaga motora, što smanjen prtljažni prostor, i dr) to nitko negleda. "vi se vozite jeftinije treba vas derati ko majmune". Između ostalog i na svakoj registraciji još platim "porez" od 500 kn. svi ti silni atesti a da se nešto dogodi na mojoj plinskoj instalaciji i da odem u k.... svi bi rekli nema to veze s njima. Koji k... onda naplačuju i traže te ateste. tako je to u našoj jebenoj državi svi uzimaju pare a nitko nizašta ne odgovara. :banghead: :banghead: :masskill:

PS
Ispričavam se zbog psovanja, ali sam jednostavno PUKO!!!!

E to je žalosno, da nas vlastita država tjera da radimo nelegalne stvari...

Sri sij 29, 2014 11:14 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail Web stranica
Mercedes entuzijast

a sta drugo, iskreno govoreći, ugradnju plina platiš 6-7 tisuća, za 10 godina daš na registraciju još 5000, to je 11-12 tisuća, prerađivao si svoj automobil(i kako su kolegi u jednoj autokući rekli UMANJIO SI MU VRIJEDNOST), poskupio si održavanje automobila, kroz 10 godina tu se sve skupa nakupi 20-ak tisuća kuna, opet ne kažem da nema računice ali ako nastave s ovakvim propisima uskoro je neče biti. a zeleni su tu samo da iz proračuna izvuku koju kunu, jer o problemu autoplina nikada nisam niti čuo niti pročitao koju riječ od njih. između ostalog kao i sve te silne udruge liječenih pišača po parkovima i slične....
Kupit ču si i ja dizela,malo lože, dosta SUPER3 ulja, i kroz slavonske stoljetne šume :lol: :evil: :evil:
Šalim se naravno ipak sam ja ekološki osvješćen :mrgreen: :rotfl:

Sri sij 29, 2014 11:50 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Damir
Godište: 1986
Moj auto: neki merc
A čuj, plati pa se vozi. Kupi rabljenu bocu s papirima i ušparat ćeš 200-300kn a nakalemit hrpu problema na vrat. Odi pitaj negdje drugdje, nije vrag da je to najjeftinija opcija koju si našao, kaj se nemre to prek grane odradit i legalizirati?

MB 211 E320 'TRISTAN', 2002.g.
MB 124 250D 'NORBERT', 1992.g. -otišao dalje
MB 126 280SE 'DIETRICH', 1981.g.

Čet sij 30, 2014 9:25 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Tomislav
Godište: 1980
Moj auto: E220 W124, 94`g.
kaj hočeš reči da bocu od 10godina više nije moguće atestirati?
neko se jebački našalio s tobom. Evo sutra si budem dal truda da nazovem CVH u V.Gorici i da provjerim ovu tvoju priču.
Kaj se tiče rege bez boce imaš jedan problem a to je atest upisan u tvoju (i moju) knjižicu. Da bi ga opet mogao regati kao "običnog" benzinca moraš napraviti atest kojim će se tvoj auto opet vratiti u prvobitno stanje i u novoj knjižici više neće pisati LPG.....Sranje generalno!
Bilo bi daleko jednostavnije da voziš plin na crnjaka.

-- Pet sij 31, 2014 10:52 --

evo me sa friškim informacijama :!:
Prema novom pravilniku više NE postoji periodični atest plinskih boca.
Nove boce ugrađene u auto imaju važeći atest na 10 godina i nakon toga samo nova boca dolazi u obzir, odnosno boce koje su već jednom testirane (po starom pravilniku) više nemaju mogućnost produženja atesta, a sve iz razloga jer državni inspektorat više ne postoji (a oni su to radili) pa su se lijepo dosjetili nek raja kupuje nove boce :!:

Čet sij 30, 2014 10:13 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes entuzijast

camo33 napisao:
A čuj, plati pa se vozi. Kupi rabljenu bocu s papirima i ušparat ćeš 200-300kn a nakalemit hrpu problema na vrat. Odi pitaj negdje drugdje, nije vrag da je to najjeftinija opcija koju si našao, kaj se nemre to prek grane odradit i legalizirati?

Iskreno, nisam se raspitivao po drugim servisima, ali hoću, samo ne vjerujem da će to biti nekakva velika razlika, 2300 ili 2500 svakako mi je previše. A kad je u pitanju rabljena boca s papirima, nema tu problema samo treba naći vlasnika koji je voljan svoje vozilo odvesti kod ovlaštenog servisera da isti skine bocu i izda potvrdu. s tom potvrdom on mora otići u HAK (valjda) da tu bocu brišu s tog vozila, da bi ja, s tim papirima kupio bocu i ugradio ju u svoj automobil. Na kraju krajeva i da nađeš vlasnika koji to sve hoće napraviti pitanje je koliko to sve košta, da ne bi na kraju bilo "skuplja pita od tepsije"
Uglavnom imam još 2 mjeseca da pronađem najjeftiniju i zadovoljavajuću opciju , ako ne vadim plin pa na atest bez plina i registraciju, a poslije tko zna.

Pet sij 31, 2014 10:43 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 13 post(ov)a ]