Sada je Ned pro 16, 2018 12:03 pm

Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
W210 320 nemirno radi! 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: dario granic
Godište: 0
Moj auto: mercedes E320 1997
Veliki pozdrav svima, imam problem s MAF senzorom na e klasi w210 motor je 320 benzin/plin, naime auto na plinu radi nemirno,tj, obrtaji variraju na ler gasu od 500 do 1000, ponekad se ugasi, u voznji zatrzava, slabije vuče itd. u radu na benzin ima slične probleme ali puno manje izražene, obrtaji sasvim malo variraju i jako rijetko zatrza, napravljen je servis plina ali problemi se i dalje ponekad javljaju. na dijagnostici motora utvrdili smo grešku s mjeračem protoka zraka, moje pitanje za sve koji se razumiju je: ako je stvarno problem u senzoru dali bi problemi trebali nestati kad ga isključim ili isključenje nebi trebalo utjecati na rad motora jer sam ga isključio i problemi su ostali manje izražajni ali ipak postoje, molim sve koji mi mogu pomoći da odgovore???
P.S. čuo sam da ako je problem u senzoru kad ga isključim auto bi trbalo radit normalno, kod mene radi malo bolje ali ne dobro?

Pet sij 20, 2012 12:14 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Ime: Nermin
Godište: 1989
Ne razumijem te kako ce problemi nestati ako iskljucis maf senzor,da nije potreban nebi bio koristen od proizvodjaca.
To sto radite je pogresno,cim jednom iskljucis konektor maf senzora dok auto radi, automatski zabiljezi ecu gresku,tako da moras ici na dijagnostiku ponistiti je.
Simptomi koje si napiso navode da je maf senzor u kvaru,jos kazes da si bio i na dijagnostici tako da mislim da se nema sta tu puno objasnjavati.Zamjenski maf senzor u BiH za takvo auto kosta izmjedu 600-700kuna(sam ulozak senzora)

Takodje slicne probleme moze praviti i ecu jedinica ili aktuator paljenja,tacnije leptirica' koja se nalazi na usisu.O plinu da ne pricam,ali naveo si da slicne probleme ima i sa benzinom.

Pet sij 20, 2012 12:47 am
Mercedes štovatelj

Pretpostavio sam da nebi eliminirao problem ako isključim senzor, nebi mi vjerovao ali tu informaciju sam dobio u mercedesovu "OVLASTENOM" servisu u BIH, (necu ga imenovat) pa sam stoga i probao vozit s iskljucenim senzorom, nakon ponovnog ukljucivanja nisam primjetio neku vidljivu gresku, znas li gdje se moze naci takav zamjenski senzor jer ovaj isto zamjenski sto sam nasao u Hercegovini kosta 1400 kuna?

Pet sij 20, 2012 11:01 am
Mercedes ovisnik

Ime: Matija
Godište: 1986
Moj auto: LR Disco Sport
Ovisi na koji način je ugrađen plin. Postoji mogućnost da kada se iskljući MAF senzor da auto na plin radi dobro, kakvi su ti kablovi, sviječice, rotor, kapa? Moguće da se uz tvoj problem veće još jedan - struja :beer:

Pet sij 20, 2012 11:30 am
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes štovatelj

Struja bi trebala biti ok, problem je sto greske u radu nisu uvijek prisutne, npr 3 puta sam bio na plinskoj dijagnostici i serviser kaze da sve radi savrseno, tako se auto i ponasao tada, greska se ponekad pojavi i traje dan, dva ili tri i onda nekoliko dana opet sve bude u redu. Plin je direkcija, valtek dizne, stag kompjuter i sve servisirano, ostaje mi da promjenim maf senzor pa da vidim, nije ga problem kupit ako je stvar sigurno u njemu, istina je ipak da ima razlike u radu sa senzorom i bez njega ne velike ali ipak osjetne, auto ne mogu vozit s iskljucenim senzorom jer tada slabije ide, ne salta 4 brzinu, vjerojatno safe mode???

Pet sij 20, 2012 12:31 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 5 post(ov)a ]