Sada je Sub pro 15, 2018 3:49 pm

Odgovori  [ 51 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
w202 ugradnja plina 
Autor Poruka
Mercedes poznavaoc

Ime: Ivica
Godište: 1977
Moj auto: W202 C180
Evo slika.
Na gornjoj slici je stariji tip a na donjoj je noviji tip:

Slika

Slika

Sub ožu 31, 2012 7:01 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes štovatelj

Ime: Marko
Godište: 0
Moj auto: Mercedes C200 '97
Je,to je to...

Pon tra 02, 2012 11:11 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes štovatelj

Ime: Goran
Prezime: Knežević
Moj auto: Mercedes W202 C180
Ekipa, da ne otvaram novu temu pošto sam se odlučio za ugradnju plina, postat ću ovdje.
Imam W202 C180 automatik, 95. godina, pa koji plin mi preporučujete za ovaj motor? Vidim da u ovoj temi su svi C200, pa reko da pitam za svoj C180. Išao bih naravno na direktni, jer u prošloj C klasi iste linije imao sam onaj obični sistem i redovito sam imao problema (plin je već bio ugrađen kad sam ga kupio, Lovato). Sad kad sam se odlučio na taj korak, želio bih staviti nešto da valja. Iz Vinkovaca sam, koliko znam ovdje u gradu nam je dostupan Landirenzo i BRC sistem, al za pravu stvar nije mi problem potegnit ni van Vinkovaca, samo da budem siguran da će sve šljakat i da majstori neće nešto sfušarit. Svaki prijedlog i savjet su dobrodošli. :beer:

Pon tra 02, 2012 3:49 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM
Mercedes ovisnik

Ime: Tomislav
Godište: 1980
Moj auto: E220 W124, 94`g.
LandiRenzo a pogotovo BRC su dva top proizvođača pa mislim da pored njih nema potrebe tražiti nekaj drugo.
Čul sam za Lepusa i B.Manastira sa je dobar majstor pa da možda pitaš kod njih.
Jedino je cijena u pitanju, ako ti je Landi i BRC preskup onda se može ugraditi kombinacija STAG+valtec+zavoli koja je dosta povoljnija a odlično radi. Imam ju ja na svojem i još neko od ove ekipe sa c200.

c180 je isti ko c200 tak da tu nema neke razlike po pitanju plinske instalacije.

Uto tra 03, 2012 7:56 am
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes štovatelj

Razlika BRC i LR prema ovoj drugoj kombinaciji je max 1000kn.
Sa LR i BRC zna šta ima i servisna mreža je sigurno raširenija od ostalog kao što su i dijelovi dobavljiviji.

Uto tra 03, 2012 9:10 am
Mercedes fahrer

Ime: Adam
Moj auto: Mercedes w204, c200 kompressor LPG, Avantgarde, automatik, 2007.,
Hyundai I40 SW 2017. (ženin)
tomiVG napisao:
LandiRenzo a pogotovo BRC su dva top proizvođača pa mislim da pored njih nema potrebe tražiti nekaj drugo.
Jedino je cijena u pitanju, ako ti je Landi i BRC preskup onda se može ugraditi kombinacija STAG+valtec+zavoli koja je dosta povoljnija a odlično radi. Imam ju ja na svojem i još neko od ove ekipe sa c200.

c180 je isti ko c200 tak da tu nema neke razlike po pitanju plinske instalacije.

Ja kad sam ugrađivao preporučen mi je BRC, razlika je bila mislim oko 4 000 kn u odnosu na Tomasseto koji sam ja ugradio. Presudio je novac, ipak mi je bila velika razlika. Napravio, sam oko 85 000 km bez najmanje greške, išao sam redovito na servis svakih 10 000 km jer sam imao garanciju 3 godine. Sad mi je istekla garancija pa idem svakih 15 000 kn. Dakle, ovaj je jeftiniji, a nema nikakvih problema s njim. Moj je c180...

Uto tra 03, 2012 9:59 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail Web stranica
Mercedes ovisnik

Ime: Tomislav
Godište: 1980
Moj auto: E220 W124, 94`g.
joke napisao:
Razlika BRC i LR prema ovoj drugoj kombinaciji je max 1000kn.
Sa LR i BRC zna šta ima i servisna mreža je sigurno raširenija od ostalog kao što su i dijelovi dobavljiviji.

E sad bi mogli u raspravu.......
NIsam majstor za plin ali ovo mi je već 3. auto sa plinom pa sam i upoznat sa stvarima.
Samo da prenesem par riječi kaj vele neki od najboljih majstora......STAG ima puno bolju mogućnost finog podešavanja u svrhu boljeg rada auta, Valtec dizne se daju kompletno rastaviti i može se promjeniti svaki pojedini dio ako zatreba (kod drugih se kupuje cijela nova koja dosta košta). Također sam čuo da Valtec proizvodi dizne za ostale razvikane proizvođače.
Nije istina da nema servisne mreže jer kad sam tražil sistem za svoju w124 zval sam majstore od Lepusa iz Manastira do Boyskog iz Istre (naravno i ove zagrebačke) i SVI su mi uz BRC, LR,LOvato i ostalu razvikanu ekipu ponudili STAG+Valtec sa posebnim naglaskom da bolje radi na MB motorima ove generacije.
Rekli su mi : "ako želiš možemo ugraditi BRC za 10tkn, ali to ne znači da će auto zbog toga bolje raditi. Baš suprotno, možeš dobiti STAG za 6tkn koji će biti bolji od BRCa na tvome autu"

Znači ne lupam gluposti i ne drukam za STAG. I samom mi je bila malo odbojna takva kombinacija više proizvođača ali ja stvarno ni neznam da imam plin u autu, mirno, tiho, bez kojekakvih oscilacija i trzaja :beer:

Uto tra 03, 2012 11:26 am
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes štovatelj

tomiVG napisao:

Za cijenu LandiRenza ne znam, nisam još bio u servisu gdje njega ugrađuju, a BRC mi se nudi po cijeni od 6000kn + atest, kod kolege u servisu (cijena kao za mene jer smo dobri, iako ne znam koliko se inače kreću cijene pojedinih sistema), samo me malo frka ići kod njega na ugradnju jer par ljudi što znam imalo je nekih pritužbi na malo fušerski rad, što sam i ja na svojoj koži osjetio, ali riješeno je u vrlo kratkom roku. Raspitat ću se malo za ovu kombinaciju koju ti imaš u svom autu, ako je povoljnija i ako dobro radi, zašto ne, bitno je da sve šljaka i da nema problema.

Jel zna tko od ekipe iz Osijeka, kako se kreću cijene kod Košćaka u Osijeku, dosta je razvikan tu kod nas u Vinkovcima kao jako dobar majstor?

Uto tra 03, 2012 2:03 pm
Mercedes poznavaoc

Ime: Josip
Moj auto: Mercedes Benz c klasa 2.2 16v sport
evo i ja imam jedno pitanje..dali pase direktni plin s c 180 96 god na c 220 93 god..nezanam koja je marka plina,saznat cu ovih dana.

Uto tra 03, 2012 10:43 pm
Mercedes štovatelj

josip 2.2-16V napisao:
evo i ja imam jedno pitanje..dali pase direktni plin s c 180 96 god na c 220 93 god..nezanam koja je marka plina,saznat cu ovih dana.

jel to iz one zelene c klase sa njuškala što se prodaje u djelovima?

Uto tra 03, 2012 11:50 pm
Mercedes ovisnik

Ime: nikola
Prezime: goricki
Godište: 1992
Moj auto: 190d "89,
BMW 528i "96
kaj se tice boca,kompletnih sistema itd...landi renzo no1... jedino isparivac BRC je bolji od landirenzovog

Uto tra 03, 2012 11:55 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM ICQ Web stranica
Mercedes poznavaoc

Ime: Josip
Moj auto: Mercedes Benz c klasa 2.2 16v sport
je isao bi danas po njega ako se moze prebaciti.

Sri tra 04, 2012 9:26 am
Mercedes štovatelj

razmišljao sam i ja da stupim u kontakt sa tim likom u vezi plina, ali daleko mi je kaštela da idem pa da se na kraju ispostavi da ne mogu legalno ugradit i atestirat

sretno josipe i javi kako je prošlo ako budete trgovali :beer:

Sri tra 04, 2012 2:03 pm
Mercedes poznavaoc

gogo208 napisao:
tomiVG napisao:

Za cijenu LandiRenza ne znam, nisam još bio u servisu gdje njega ugrađuju, a BRC mi se nudi po cijeni od 6000kn + atest, kod kolege u servisu (cijena kao za mene jer smo dobri, iako ne znam koliko se inače kreću cijene pojedinih sistema), samo me malo frka ići kod njega na ugradnju jer par ljudi što znam imalo je nekih pritužbi na malo fušerski rad, što sam i ja na svojoj koži osjetio, ali riješeno je u vrlo kratkom roku. Raspitat ću se malo za ovu kombinaciju koju ti imaš u svom autu, ako je povoljnija i ako dobro radi, zašto ne, bitno je da sve šljaka i da nema problema.

Jel zna tko od ekipe iz Osijeka, kako se kreću cijene kod Košćaka u Osijeku, dosta je razvikan tu kod nas u Vinkovcima kao jako dobar majstor?

Da li je cijena od 6000 kn za direktni plin ili obični?
Meni su u Splitu dali ponudu od 10000 kn za BRC direktni plin, brizgalice 2011, valjda zadnja generacija.

Plin s C180 bi mogao ići na 220 ako je isparivač dovoljne snage..

Čet tra 05, 2012 12:02 pm
Mercedes poznavaoc

nikyca napisao:
kaj se tice boca,kompletnih sistema itd...landi renzo no1... jedino isparivac BRC je bolji od landirenzovog

Slažem se da je Landi Renzo odlična marka, ali neznam po čemu je NO1 u odnosu na BRC, može malo podrobnije objašnjenje..

Čet tra 05, 2012 12:04 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 51 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće