Sada je Sub pro 15, 2018 3:23 pm

Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
sta se desi nakon detonacije plina 
Autor Poruka
Mercedes ovisnik

Ime: Matija
Godište: 1986
Moj auto: LR Disco Sport
Ma ne trokira, normalno on ide samo dosta slabije....a na plinu nakon 4 hiljade jedva ide kao da nema snage, jedva nabire obrtaje.... :mrgreen:

Čet lip 10, 2010 6:25 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes ovisnik

Ime: Siniša
Godište: 1974
Moj auto: W201, 190E, 1992. -prodan; Seat Alhambra 2.0 Tdi, 2010.
"4 hiljade ..." Obrtaja?
Meni se čini da je uz neispravnu smjesu i struju upravo to uzrok detonacija. A pogotovo ako paljenje nije naštimano. Pokušaj srediti kapu i rotor ( kažeš da su kablovi novi, znači to možemo eliminirati). Detonacije se znaju dešavati kad ga naglo "stisneš" (do crvenog) ili ga naglo prebaciš u manju brzinu, ako struja i smjesa nisu podešeni - BUM. Negdje prije si rekao čini mi se "20 detonacija". To definitivno nije dobro i možda se nešto u motoru razvalilo a da nisi ni svjestan. I jedna detonacija je znala napraviti štete od nekoliko tisuća kuna. Posavjetuj se sa nekim tko to radi svaki dan i ima više iskustva da ne bi skroz sj... auto. Npr. na http://www.autoplin-forum.com/

Kad središ javi šta je bilo, svako iskustvo je dobrodošlo. :smile:

Pet lip 11, 2010 12:25 am
Mercedes ovisnik

Nemam jake detonacije, skroz lagano pukne. Najčešće kada stojim u koloni pa krenem, dosta puta se dogodilo kada se isparkiravam na rikverc i još auto skroz ne stane a ja krenem prema naprijed onda pukne. Kablovi su stari nekih 3 godine i dobri su, BERU, a sada neznam kad je i dal je mjenjana kapa i rotor, jel znate koliko bi to moglo koštati? I da li se može provjeriti da li je istrošeno i loše tj. staro?

Pet lip 11, 2010 8:46 am
Mercedes ovisnik

Ime: Siniša
Godište: 1974
Moj auto: W201, 190E, 1992. -prodan; Seat Alhambra 2.0 Tdi, 2010.
Kapa i rotor su cca 200-250 kn, zamjenski. Original - nemam pojma, ali sigurno puno više.
Skineš kapu (prije toga si nekako označi kablove i slikaj fotićem radi lakšeg i točnog vraćanja) i pogledaš u kakvom su stanju kontakti, tj. koliko su potrošeni.
Lagano je, posao od 15 minuta. Pazi samo da svaki kabel vratiš na pravo mjesto.
Jesu se ove detonacije i prije dešavale, mislim kod starog ili je to "skoro" počelo? Možda ti vuče negdje "falš" zrak. Provjeri i sva gumena crijeva oko i ispod kućišta filtera zraka.

Pet lip 11, 2010 11:58 am
Mercedes ovisnik

Njemu nije pucalo. Gle meni ti najviše puta puknulo kada su svijećice bile prikraju, ćim stavim nove sve je uredu. Neću ja dr**** po tome jer se ne kužim u struju, otići ću kod elektrićara pa nek on pogleda, valjda mi nebu puno para uzeo za to :beer: Hvala na savjetima :beer:

Pet lip 11, 2010 12:22 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 20 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2