Sada je Ned pro 16, 2018 1:32 pm

Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
plin za mercedes 124 230e 90g 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: misel
Godište: 0
Moj auto: mercedes 230e w124
pozdrav kolege!!imam mercedes 230e 90g.i htjeo bi ugraditi plin.molim za savjet da li se isplati zbog detonacija jer sam citao da zbog k-glave moze doci do detonacija.inace mi auto radi super na benzinu i ima220000km.inace sam iz sl.broda i koji mi servis preporučate u slavoniji i zanima me gdje se moze uzeti onaj mješač koji sprečava detonacije o kojoj su tehnički savjetnici govorili.pozz

Pet svi 21, 2010 10:50 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes poznavaoc

Ime: DRAŽEN
Prezime: BELIĆ
Moj auto: BMW E46 M3 CABRIO
E ovako,ja sam stavljao plin u ML 55 amg,Cl 500,Range rover 4.4 v8...kod autoplin Misić u Zagrebu!
Cijena je jako pristupacna posto je poljski sistem,a opet radi ko i svaki drugi,bitno ga je dobro programirat!
Ima i antidetonatore koje stavlja u slucaju pucanja,ako te zanima cijena i broj javi se na PP bice dosta povoljno preko mene.
Nije problem sto je on u Zg,za 1 dan ti je gotovo,dovezes se na benzin i vec na plin ides nazad! :beer:

Sub svi 22, 2010 10:01 pm
Mercedes štovatelj

Ime: misel
Moj auto: mercedes 230e w124
al koliko čitam veliki su problemi sto imam k glavu i i zna dolazit do detonacija.

Ned svi 23, 2010 8:32 am
Mercedes poznavaoc

Ime: DRAŽEN
Prezime: BELIĆ
Moj auto: BMW E46 M3 CABRIO
Kao sto rekoh,ako se dobro nastela detonacija nema!
Uostalom to je problem servisa ako ne napravi kako treba,ja sam samo odvezao auto a oni znaju sta treba dalje!
Nas Leo je imao plin u 230 pa nek ti on vise kaze,ili mu posalji PP

Ned svi 23, 2010 1:56 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Matija
Godište: 1986
Moj auto: LR Disco Sport
Kao što Dražen kaže, ako ti auto dobro radi na bezninu i ako se plin dobro poštela ne bi trebalo biti problema, naravno auto će ti su i tamo malo drugaćije raditi zbog tlaka zraka. Znaći neće mu uvijek biti 100% isti ler gas (topao-hladan). Meni se događaju detonacije tu i tamo ali se ništa ne dogodi, ćak se auto ne ugasi. Tvoj je 4 cilindra i bolje podržava plin nego 6 cilindara. Ja sam imao velikih problema s plinom ali evo zadnjih pola godine je sve ok. Na kraju svega ću ti reći iskustvao jednog gospodina koji u u Njemačkoj htio ugraditi plin u sec-a, došao je u servis i rekao da želi ugraditi plin, a ovi su mu rekli da toplo preporućuju da ne ugradi plin u auto sa K-glavom :beer: Pa ti sada odlući....

Pon svi 24, 2010 9:35 am
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes ovisnik

Ime: Leonard
Prezime: Šćuric
Godište: 1983
Moj auto: golf IV
misel napisao:
pozdrav kolege!! imam mercedes 230e 90g.i htjeo bi ugraditi plin.molim za savjet da li se isplati zbog detonacija jer sam citao da zbog k-glave moze doci do detonacija.inace mi auto radi super na benzinu i ima220000km.inace sam iz sl.broda i koji mi servis preporučate u slavoniji i zanima me gdje se moze uzeti onaj mješač koji sprečava detonacije o kojoj su tehnički savjetnici govorili. pozz

Konačno da odgovorim ovako, pa da svi vide. Imao sam 230E sa plinom, prodao sam ga.

Apsolutno nikakvih problema sa plinom i tim motorom. Znači ovako, za detonacije nisam ni čuo. Niti sam ijednu imao, govorim o 2.5 godine koliko je auto bio kod mene i ja sam dao ugrađivati plin u njega. Naravno jedino sam se držao uputstva što mi je majstor rekao. Paliti auto na benzin dok ne postigne radnu temperaturu, pa ga onda prebaciti na plin ako idem na dužu relaciju duže od 10ak km. Gasiti ga također na benzin, znači još u vožnji (zbog viših okretaja motora) prebaciti na benzin i neće biti problema. Tako je i bilo.

Ugrađivao sam ga u okolici Bjelovara. tada je ugradnja koštala 5000kn. Ima još par sitnica na koje valja obratiti pažnju, pa ako te što još zanima konkratno pitaj...

Uto svi 25, 2010 7:05 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail Web stranica
Mercedes štovatelj

Ja sam ga ugradio i vozim ca 40000 km.
Imao sam dosta problema.
Sada mi je benzin potpuno iskljucen palim i vozim na plin ca. 30000 km. toliko i benzin nisam pokrenuo.
Onaj ko ti kaze da ce ustimati rad motora na benzin i plin laze (nemoguca misija) ta dva sistema ne funkcioniraju zajedno.
Pametni su ljudi rekli k-glava i plin ne.
Moj auto pali na plin uvijek od druge moze i od prve ali sa dugo verlganja, potrosnja 11-15 l .
Koliko je jeftinije od benzina ne bas puno niko ti nekaze koliko moras svog vremena odvojiti da bi plin funkcionirao normalno moje vrijeme je novac.
Uostalom pogledaj po forumu svi imaju probleme s plinom nemaju samo oni koji bi ti zeljeli zaraditi na ugradnji.

misel napisao:
pozdrav kolege!!imam mercedes 230e 90g.i htjeo bi ugraditi plin.molim za savjet da li se isplati zbog detonacija jer sam citao da zbog k-glave moze doci do detonacija.inace mi auto radi super na benzinu i ima220000km.inace sam iz sl.broda i koji mi servis preporučate u slavoniji i zanima me gdje se moze uzeti onaj mješač koji sprečava detonacije o kojoj su tehnički savjetnici govorili.pozz

Pet ruj 10, 2010 12:34 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Nikola
Godište: 1977
Moj auto: W116 280S 78g. W126 280SE 82g.W140 500SE 91g.W124 300CE 90g. W124 300D Turbo 4 matic 89g.
Ja ne ugrađujem plin ali imam W126 280 SE sa K glavom i od kad sam sve podesil nikakvih problema nemam sa detonacijom, palim uvjek na benzin i odma prebacujem na plin. jedini problem je taj da mi se ponekad kad je na plinu zna ugasit auto ako u ler gasu ulazim u ljevi zavoj.

Pet ruj 17, 2010 6:54 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Slaven
Godište: 1973
Moj auto: W126 560SEC , R129 500, G 320 ,W220 320 CDI
Ja isto neugrađujem plin vozim 126 380 SE V8. Plinska instalacija je ugrađen prije 14 godina prešao sa njim oko 250 tisuća tako da bi mogao pisat knjigu o plinu i k glavi.
Kad god je bio neki problem sa motorom na kraju je zaključak bio da nevaljaju svijecice ili kablovi ili razvodna itd.
Plin puno prije osjeti lošu svijeću i svaki nedostatak naručito strujni i kad ljudi prebace na benzin kažu auto radi ok.Neradi on već tada ok nego benzin ima malo više oktana pa se to prikrije.
Detonacija se u većini slučajeva dešava zbog pogrešne iskre koja se desi uslijed loše instalacije a ko to na primjer mijenja kablove kad se trebaju promijenit.
Što se tiče uštimavanja motora na benzin i plin kod obične instalacije plina tko imalo pozna rad tih sistema pozna da nema nikakve veze jedno sa drugim tako da ta priča pada u vodu k glava ili plin, neznam šta bi to jedno drugom smetalo.
A što se tiče gašenja motora u lijevom zavoju to ti je zbog usisne grane filtera to je lako riješit.

Pet ruj 17, 2010 7:50 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Moj auto: W116 280S 78g. W126 280SE 82g.W140 500SE 91g.W124 300CE 90g. W124 300D Turbo 4 matic 89g.
Može malo pojašnjenje u vezi gašenja u ljevom zavoju i usisne grane filtera? ja mislim da je stvar u nečem drugom ali volim čuti svako mišljenje.

Sub ruj 18, 2010 8:23 pm
Mercedes štovatelj

Nik jana napisao:
Može malo pojašnjenje u vezi gašenja u ljevom zavoju i usisne grane filtera? ja mislim da je stvar u nečem drugom ali volim čuti svako mišljenje.

Da li ti je ostala usisna grana kao i prije kad je samo bio na benzin, našta ti sumnjaš

Sub ruj 18, 2010 9:13 pm
Mercedes štovatelj

Moj auto: W124 230TE
smaric napisao:
Ja isto neugrađujem plin vozim 126 380 SE V8. Plinska instalacija je ugrađen prije 14 godina prešao sa njim oko 250 tisuća tako da bi mogao pisat knjigu o plinu i k glavi.
Kad god je bio neki problem sa motorom na kraju je zaključak bio da nevaljaju svijecice ili kablovi ili razvodna itd.
Plin puno prije osjeti lošu svijeću i svaki nedostatak naručito strujni i kad ljudi prebace na benzin kažu auto radi ok.Neradi on već tada ok nego benzin ima malo više oktana pa se to prikrije.
Detonacija se u većini slučajeva dešava zbog pogrešne iskre koja se desi uslijed loše instalacije a ko to na primjer mijenja kablove kad se trebaju promijenit.
Što se tiče uštimavanja motora na benzin i plin kod obične instalacije plina tko imalo pozna rad tih sistema pozna da nema nikakve veze jedno sa drugim tako da ta priča pada u vodu k glava ili plin, neznam šta bi to jedno drugom smetalo.
A što se tiče gašenja motora u lijevom zavoju to ti je zbog usisne grane filtera to je lako riješit.

LPG ima više oktana od benzina a ostalo sve štima osnovni kvarovi struja.
Prešao sam oko 100000 sa plinom nikakvih detonacija čak palim na plin,nekada se provozam na benzin samo da proradi pumpa i dizne.Potrošnja oko 12l

Ned ruj 19, 2010 8:53 am
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

smaric napisao:
Nik jana napisao:

Da li ti je ostala usisna grana kao i prije kad je samo bio na benzin, našta ti sumnjaš

Ostalo sve standardno samo dodan jedan poklopac na usis na kojem bile 4 rupe fi 10, ja sam sad isti izrezal tak da je oko pola otvoren a mislim da ga mogu i sasvim izvaditi i da se nebi ništa promjenilo. sumljam na isparivač.

Ned ruj 19, 2010 6:51 pm
Mercedes štovatelj

Nik jana napisao:
smaric napisao:
Nik jana napisao:

Ostalo sve standardno samo dodan jedan poklopac na usis na kojem bile 4 rupe fi 10, ja sam sad isti izrezal tak da je oko pola otvoren a mislim da ga mogu i sasvim izvaditi i da se nebi ništa promjenilo. sumljam na isparivač.

Mislim da je tu problem trebalo bi ako nije već usisnu ruku skinut i smotaj je pema unutra da nema direktni udar vijetra sa vana jer to razrijedi naglo plin i ugasi auto.

Sri ruj 22, 2010 6:15 pm
Mercedes štovatelj

diesel napisao:
smaric napisao:

LPG ima više oktana od benzina a ostalo sve štima osnovni kvarovi struja.
Prešao sam oko 100000 sa plinom nikakvih detonacija čak palim na plin,nekada se provozam na benzin samo da proradi pumpa i dizne.Potrošnja oko 12l

Mislim da ima manje oktana jer je to i razlog što više troši cca 10% ali provijerim taj podatak

Sri ruj 22, 2010 6:18 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 17 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće