Sada je Uto stu 20, 2018 2:21 pm

Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Polovan set za autoplin?! 
Autor Poruka
Mercedes ovisnik

Ime: Amir
Godište: 1977
Moj auto: W212 E200 CGI meckaaaaaa
Komsija, otidji ti jos negdje na procjenu ugradnje, dobar je taj Radic ali nije jedini, moguce je da covjek jednostavno zeli da ti proda svoj set pa malo lupa cijene. Ne tvrdim da je tako ali svakako pogledaj :bye: :beer:

Pon sij 18, 2010 10:24 am
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes ovisnik

Ime: Siniša
Godište: 1974
Moj auto: W201, 190E, 1992. -prodan; Seat Alhambra 2.0 Tdi, 2010.
Meni se isto čini da je previše. Ako imaju sve ostalo, cijevi i crijeva, priključnice itd ... ostaju samo "ruke" za naplatiti.
650 KM / 4 h posla .... hmmm , koja (pola) dnevnica.

Mislim da je preterao sa cijenom. Može to proći i sa 300 KM (uračunati ostali sitni djelovi).
Javi da znamo kako je prošlo.

Pon sij 18, 2010 8:12 pm
Mercedes fahrer

Ime: Adis
Godište: 1976
Moj auto: B200 CDI 2008
ML55 AMG 2002
Pa mislim da sam blago odustao od toga. Ubedjen sam da bih kvalitetnije i povoljnije prosao sa novim setom. Nemam nekog iskustva sa plinom, mada sudeci po prici nekih clanova foruma, bude mi zao zbog cega jos to nisam ucinio. Imam 3 dobra potrosaca u dvoristu (300SE, 500SE, Cherokee 4.0L), a svercujem se sa zeninim Cliom 1.2 16V koji trosi 6-7 litara benzina :poz:

Uto sij 19, 2010 12:12 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM YIM
Mercedes ovisnik

Ime: Pajser
Godište: 0
Moj auto: w201, w203, peugeot106,
Zeznu ti clio koncepciju. Pa to kod tebe su svi potencijalni za plin. Pa ti da kupis novijeg cdi mercedesa pa ti ne bi izlazio iz njega. :mrgreen:

Uto sij 19, 2010 2:59 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes fahrer

ML55 AMG 2002
Mali_Svaler napisao:
Zeznu ti clio koncepciju. Pa to kod tebe su svi potencijalni za plin. Pa ti da kupis novijeg cdi mercedesa pa ti ne bi izlazio iz njega. :mrgreen:

CDI?! Fino zvuci, al ja vozim samo benzinske atmosferce ;) Mozda jedan E250 CDI, jos kupe verzija (za 10 godina kad mi bude dostupna)

Uto sij 19, 2010 4:02 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Vladimir
Moj auto: 500 SEC- CARRERA 4S 996(X51)-PEUGEOT 807
A ja za 10 godina stavljam solare na krov kuće i će teram eljektrik auto... :mrgreen:

Uto sij 19, 2010 9:26 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Siniša
Moj auto: W201, 190E, 1992. -prodan; Seat Alhambra 2.0 Tdi, 2010.
čaboRV napisao:
A ja za 10 godina stavljam solare na krov kuće i će teram eljektrik auto... :mrgreen:

:rotfl: :rotfl:

Uto sij 19, 2010 9:57 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Nikola
Godište: 1977
Moj auto: W116 280S 78g. W126 280SE 82g.W140 500SE 91g.W124 300CE 90g. W124 300D Turbo 4 matic 89g.
Da je meni kupiti kompletan set sa papirima za 100 eura nebi ni sekunde razmišljal. Ja bi rado kupil isparivač sa tog seta ako je veči nego kaj mi je sad na ovom 280.

Solarne ploče treba pod hitno uvesti a ne čekati 10 godina jer če nas do tad doslovno oguliti do kosti kak je to krenulo, jedan elektro automobil sa solarnim punjačem može veliki osmjeh vlasniku izmamiti jer ide besplatno a jednom kad se to omasovi bit če i jeftinije fosilno gorivo

Sri sij 20, 2010 2:59 pm
Mercedes fahrer

ML55 AMG 2002
Nik jana napisao:
Da je meni kupiti kompletan set sa papirima za 100 eura nebi ni sekunde razmišljal. Ja bi rado kupil isparivač sa tog seta ako je veči nego kaj mi je sad na ovom 280.

Solarne ploče treba pod hitno uvesti a ne čekati 10 godina jer če nas do tad doslovno oguliti do kosti kak je to krenulo, jedan elektro automobil sa solarnim punjačem može veliki osmjeh vlasniku izmamiti jer ide besplatno a jednom kad se to omasovi bit če i jeftinije fosilno gorivo

Bravo Nikola :blackraven:

Sri sij 20, 2010 3:51 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Dinko
Godište: 0
Moj auto: w123 230E
w126 500SEC AMG
Kako neznate, ako kupiš plin sa atestom to znači da je plin bio atestiran na prošlom autu, koda kupiš plinski bojler atestrirani od suseda, kaže sused atestiran je nemaš frke dođeš mado namontiraš ga solo kao netreba majstor ali zaboraviš neznam gumicu neku i explodira malo ošteti kupaonu ili kaj već pa se čudiš pa kako atestirani je bio!

Uglavnom na atestu ti gledaju nakon ugradnje da ti lajtunzi od plina nisu bliže od 15 cm od auspuha, 7 cm ako ide ispod zaštite onaj lim od auspuha, onda dali gepek ima iberlauf onda da dovodni latung i odvodni lajtung se ne dodiruju kao odvojeni s plastikicom nekom, onda sa šnjofkom ili kako već da plin ne pušta negdje i to vam je to ATEST=POREZ

A ne pada im na pamet da gledaju kako auto radi na plin dali je dobro poštelan, dali lajtung od plina slučajno ne prolazi preko konstrukcije od auta tj dali je zaštićen odnosno ako nasjedneš negdje s autom pa si precvikaš latung to nema veze!!! Onda dali su crijeva od vode dobro postavljena tj dali je možda našpanano crijevo pa se može dogoditi da pukne onaj priključak na isparivaču (preporučam zamjeniti plastične metalnim koštaju 100kn a nema šanse da puknu) onda dali slučajno crijevo od vode ne dodiruje nešto što se giba pa s vremenom pukne ko bi rekao baš na tom mjestu. onda dali je slučajno boca pod krivim kutom ako je cilindrična dali je sve dobro montirano to nema veze, ali glavno da imaš atestiran plin.

Što se tiče polovnog plina treba gledati da boca nije prestara tipa ako ima preko 10godina onda postoji mogučnost da je trula iznutra i oslabljena pa se može OTVORITI po šavu, izvana može izgledati ko nova. Pa malo sjebe zadnju šajbu policu itd sve od iza malo najebe, ali samo stvori udarni val ne eksplodira doslovno, što se isparivača tiče može biti star i 100 godina, ali ako mu zamjeniš membrane i gumice radi ko novi, novi set membrana i gumica je cca 200kn a zamjeniti može svatko ko ima dvije ruke, isto tako i plin klasični ne direktni može ugraditi svatko ako ima bušilicu šarafciger neke ključeve i malo mozga naravno. Jedino kod polovnog plina treba paziti da dobiš sve papire od isparivača, boce, plovka itd itd, inače se nemože atestirati. Ali tko bi htio plačati dodatnih 600kn na regi zato kaj imaš plin, kad ideš na tehniči skineš isparivač i to je to, nikakva mudrost i po mogučnosti preporučam bocu umjesto rezervnog kotača jer se onda ne kuži da imaš plin ako ti otvaraju gepek, Ja imam veliku cilindriču i kada dođe do pitanja atesta pravim se glup kažem da je to ostalo od prijašnjeg vlasnika a kao vozim na bengu i bojim je se izvaditi kao jer sam čuo da je to bomba i na to nadovežem priću neku da sam čuo da je u nekom servisu explodirala boca i pobila 2-3 radnika i svaki murjak povjeruje(treba se znati snaći).

Ali čemu se zajebavati s plinom kada svatko si može napraviti generator za vodik spojiti ga na usis zraka i opet voziti povoljnije (zato što vodik+kisik pomješan sa smjesom benge i zraka) daje kompletnije izgaranje znači nije nikakvo čudo samo si podignete efikasnost motora, ide na sve pogone (plin, benga, dizel) najlakše ide na motor bez lambda sonde (eto vam novi auto) inače moraš prevariti lambda sondu jer je čišće izgaranje pa si lambda brije da je smjesa presiromašna da daje full rich smjesu, tako da ako spojiš generator na noviji auto, više će trošiti sve dok ne središ lambda sondu.

A taj generator je samo djelić slagalice (ako se slagalica sastoji od 5000kom) šta sve čovjek može napraviti ako ima volje i ne vjeruje svemu šta mu je rečeno odnosno! Oni imaju energiju, ti imaš novac, oni su voljni prodati svoju energiju ako imaš novac, a za novac treba posao da bi išao na posao opet treba novac, tak da vam nije kako kažu samo je to problem shvatiti jer nas uče odmalena kako nemože drukčije, i da može bolje netko bi to ziher več napravio, a sve je več napravljeno od auta na vodu (samo na vodu) do najobičnijeg križa za kardan koji je preko 100 puta efikasniji od uobičajenog) itd itd.

Malo sam pobjegao od teme uglavnom morate znati što više toga sami znati popraviti ugraditi napraviti tak da nedođete na to da cijeli život plačate majstore da vam nešto naprave a praktički sami ste sposobni to napraviti čak i bolje jer je riječ o vašem autu ili nečem drugome i potrudit čete se više nego neki "majstor" koji če vam to sfušati za masnu lovu jer kao vi neznate. (razmišljanje je uvijek besplatno).

Uglavnom polovno je uvijek jeftinije, a to što nije novo čak i bolje jer barem znate da je radilo jer stvari nove generacije napravljene su da što prije riknu!

I da najjeftiniji plin u ZG je na čulinečkoj onoj privatnoj 4,19kn.

Pon kol 23, 2010 2:15 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Denis
Godište: 1988
Moj auto: w124 E260,Opel Astra GTC
znači ti se više ne želiš vozit u svom mercedesu,jel?

Pon kol 23, 2010 4:34 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes fahrer

ML55 AMG 2002
Tema je inace bajata da bih bilo sta napisao, osim da sam odmah vec posle par postova odustao od toga, jer nisam nesto ni bio upucen u plinsku instalaciju kao sto sam sada. U dvoristu imam 3 jaka potrosaca (500SE, Cherokee 4.0 , 300SE) od kojih 300SE svakodnevno vozim i dnevno prelazim po lokalu oko 100km.

Pon kol 23, 2010 5:30 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 27 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2