Sada je Ned lis 21, 2018 8:45 pm

Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 9 post(ov)a ] 
Klasifikacija oldtimera prema stanju 
Autor Poruka
Mercedes ovisnik

Ime: Mladen
Godište: 1958
1. KATEGORIJA
Stanje vozila je besprijekorno. Nema tehničkih nedostataka, poznato porijeklo, bivši vlasnici, posjeduje se servisna knjižica, Vozilo u voznom stanju bez ikakvih anomalija u eksploataciji. Lak neoštećen, svi dijelovi originalni, (ukoliko su vršene izmjene). Vozilo je odlično restaurirano ili je original. Salonska kondicija, jednom riječju, kao novo.

2. KATEGORIJA
Vozilo je u dobrom stanju. Originalno stanje kao pri prvoj kupnji ili pak stručno restaurirano. Uklonjeni su nedostaci nastali tijekom uporabe, ali sa lagano vidljivim tragovima nastalim kao posljedica radnog vijeka i bez potrebe za neophodnim restauracijskim radovima. Svi dijelovi kompletni i originalni. Tehnički ispravan i u voznom stanju, eventualna potreba za malim ulaganjima za dovođenje u vrlo dobro stanje.

3. KATEGORIJA
Upotrebljivo stanje, vidljivi normalni tragovi godina starosti, mogući lagani tragovi korozije na pojedinim mjestima. Vozilo je kompletno i bez truleži. Mogući mali nedostaci, ali vozilo je u cjelini sposobno za vožnju. Odličan predmet za vrhunsku restauraciju.

4. KATEGORIJA
Trošno stanje, eventualni predmet restauracije ako se radi o rijetkom vozilu. Još je moguće osposobljavanje za vožnju. Lako do srednje korodirano stanje. Vidljivi tragovi hitno izvedenih zahvata zbog pokušaja sanacije stanja. Mogućnost neoriginalnih dijelova, moguća tehnička neispravnost. Ovdje je restauracija nužna, ali stanje vozila još uvijek omogućava relativno lagano izvedivo restauraciju koja je financijski prihvatljiva.

5. KATEGORIJA
Sveukupno loše do vrlo loše stanje uz potrebu neophodne restauracije. Tehnički neispravan, nevozno stanje. Vrlo izražena korozija pojedinih elemenata. Moguće izvedena i vrlo loša restauracija. Može biti u cijelini ili u dijelovima, nekompletno i neoriginalno. Potrebna velika financijska ulaganja, ali još uvijek prihvatljiva. Dobro razmisliti prije kupnje. Preporuča se samo za egzote.

Zadnja izmjena: Mladen; Sub sij 06, 2007 9:51 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Sub sij 06, 2007 8:33 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM
Mercedes entuzijast

Znaci svima nam je cilj treca grupo po pristojnoj ceni?

Sub sij 06, 2007 8:38 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes štovatelj

Evo prijevoda izvrsnog Mladenovog teksta na hrvatski. I srpski. Šala mala slijedi.
Kategorija 1.
Auto sa trake spremljen u hermetičku, antinuklearnu komoru u muzeju koja je otvorena danas.
Kategorija 2.
Kupac je auto iz salona dovezao doma i odmah parkirao ga u svoju spavaću sobu. Tijekom četrdesetak godina baba ga je svojom stražnjicom očešala s vremena na vrijeme dok je obilazila i laštila lak.Nikad vožen.0 km.
Kategorija 3.
Vozilo je vlasnik iz salona dovezao doma, sparkao u garažu i odmah doživio infarkt. Nasljednici su zaboravili na auto, a tek kad su oni pomrli njihovi naslijednici su otvorili garažu i našli auto sa 30 prijeđenih km.
Kategorija 4.
Dobro uščuvan,garažiran i malo vožen starodobnik u Hrvata, prvi vlasnik.
Kategorija 5.
Auto iz oglasnika. Cijena sitnica 55 tisuća eura.
:lol: :lol: :lol:

Zorane, a kako je u Srbiji?

Sub sij 06, 2007 11:38 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Darijan
Godište: 0
Moj auto: W220

Sub sij 06, 2007 11:55 pm
Profil Šalji privatnu poruku Web stranica
Mercedes entuzijast

I ovde bi svi da nadju prodavca koji je auto nasledio od taze umrlog rodjaka,koji zeli sto pre da se resi uspomene na pokojnika,ne znajuci pravu vrednost auta.I tako za male pare dodju do necega na cemu ce im svi zavideti.Ih koliko ih ja znam da zive u takvoj nadi i bezuspesno citaju auto oglase.A da pri tom ne zele udisati koroziju i prati ruke u benzinu.

Sub sij 06, 2007 11:59 pm
Mercedes ovisnik

Evo prijevoda izvrsnog Mladenovog teksta na hrvatski. I srpski. Šala mala slijedi.
Kategorija 1.
Auto sa trake spremljen u hermetičku, antinuklearnu komoru u muzeju koja je otvorena danas.
Kategorija 2.
Kupac je auto iz salona dovezao doma i odmah parkirao ga u svoju spavaću sobu. Tijekom četrdesetak godina baba ga je svojom stražnjicom očešala s vremena na vrijeme dok je obilazila i laštila lak.Nikad vožen.0 km.
Kategorija 3.
Vozilo je vlasnik iz salona dovezao doma, sparkao u garažu i odmah doživio infarkt. Nasljednici su zaboravili na auto, a tek kad su oni pomrli njihovi naslijednici su otvorili garažu i našli auto sa 30 prijeđenih km.
Kategorija 4.
Dobro uščuvan,garažiran i malo vožen starodobnik u Hrvata, prvi vlasnik.
Kategorija 5.
Auto iz oglasnika. Cijena sitnica 55 tisuća eura.
:lol: :lol: :lol:

Zorane, a kako je u Srbiji?

Svaka čast na prevodu. :rotfl: :rotfl: :rotfl::rotfl: Ovo bi trebalo objaviti uz original, pa da se vidi kako je moralo biti.

Ned sij 07, 2007 1:06 pm
Mercedes ovisnik

I ovde bi svi da nadju prodavca koji je auto nasledio od taze umrlog rodjaka,koji zeli sto pre da se resi uspomene na pokojnika,ne znajuci pravu vrednost auta.I tako za male pare dodju do necega na cemu ce im svi zavideti.Ih koliko ih ja znam da zive u takvoj nadi i bezuspesno citaju auto oglase.A da pri tom ne zele udisati koroziju i prati ruke u benzinu.

Činise da je i Zoran u pravu. Svi nešto čekaju i svi žive u nadi da će baš oni naći ili nasljediti rijetkost na 4 kotača.

Ned sij 07, 2007 1:08 pm
Mercedes štovatelj

U Njemačkoj će se po novom dijelit među ocjene kao npr. 2,3 il 3,5 itd.

Uto sij 09, 2007 10:48 pm
Mercedes poznavaoc

Ime: Tomislav
Godište: 1976
Moj auto: w123 230ce bivši
W201 1.8
Zoran123 napisao:

Činise da je i Zoran u pravu. Svi nešto čekaju i svi žive u nadi da će baš oni naći ili nasljediti rijetkost na 4 kotača.

Tko traži taj i nađe! Ja sam tražio pa našao mada još nije oldtajmer ali kad ga sredim :wink: :wink:

Pet sij 12, 2007 4:54 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].   [ 9 post(ov)a ]