Sada je Ned lis 21, 2018 10:53 am

Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Legalizacija oldtimera bez papira 
Autor Poruka
Mercedes ovisnik

Ime: Ante
Prezime: B.
Godište: 0
Moj auto: W123 300D '76
kao naprimjer tomos BT :?

Uto vel 06, 2007 8:25 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM Web stranica
Mercedes ovisnik

Ime: Mladen
Godište: 1958

Ako je motor bio već registriran kod nas, moraš doći do vlasnika na kojega je zadnje motor bio registriran i probati od njega dobiti papire.
Ako su isti izgubljeni, onda on kao vlasnik mora otići na Policiju, prijaviti gubitak papira za njega i dignuti nove.

Ako motor nije bio registriran uopće ili je bio možda registriran prije više od 25 godina i papiri ne postoje, moraš otići k Javnom bilježniku i vidjeti sa njime kakva je procedura za dobivanje vlasničkog lista.

Ako se ne varam i ako nije nešto promijenjeno, za motore, autoprikolice i traltore, uz 2 svjedoka, mogao si dobiti vlasnički list za motor, a na osnovu njega izvršiti registraciju motora i dobiti Prometnu knjižicu i Knjižicu vozila.

Uto vel 06, 2007 8:38 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM
Mercedes ovisnik

Ime: Ante
Prezime: B.
Moj auto: W123 300D '76

Sri vel 07, 2007 9:13 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM Web stranica
Mercedes ovisnik

Ime: Karl
Moj auto: Mercedes
jel mogu ja nakon što na papire svoje 123-ke iz '85 (koja ja razbijena, pa je to legalno) uvezem iz švice neku dobru 123-ku (cca '84-'85) Poskidam joj djelove, popravim ovu svoju, koja tad više neće imat papire i tvrdim da sam je našao kod rođaka u štali, i tako je opet registrujem?, ili da opet prijavim da je ta uvezena uništena (što će i biti istina) i na njene papire opet registrujem ovu? jeste da '85-o baš i nespada u oldtajmere, al ovo sa uvozom se ne odnosi samo na njih.

Ned srp 01, 2007 1:28 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

W-123 ne možeš uvesti pod oldtimer vozilo jer je "premlad" za oldtimera, a nije ni napravljen u nekoliko primjeraka da se po toj osnovi može uvesti.

Mislim da bi mogao uvesti školjku za svoj razbijeni 123, ali je opet pitanje isplativosti toga jer mislim da se to može naći i kod nas i to puno jeftinije jer ti carina u pravilu ne priznaje račun za kupnju makar bila i ovjerena kod notara, nego rade po katalozima.

Ostaje ti da odeš na neku špediciju dok si doma i jednostavno se raspitaš kak je sa uvozom školjke za auto i da se malo potrudiš i nađeš kod nas dobru 123.

Ned srp 01, 2007 7:43 pm
Mercedes ovisnik

U sustinu meni ne treba cjela skoljka, jer mi ne pada na pamet da ovu mjanjam, jer postoje velike shanse da je to posljednja proizvedena, al bi mi trebao neki bash dobar za djelove, a to je kod nas skupo, a i rjetki su (mislim oni dobri) pa bi mi bilo zao, a svabe toga imaju za dzaba po dvorishtima, otpadima...
A ono sa uvozom na njegove papire, to nije samo za oldije, vec sva auta.
A, moyda da samo dovucem nekog divljaka...

Ned srp 01, 2007 8:28 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Nikola (zovite me Borko)
Moj auto: W124 200TE, LCS plin
Najbolje ti je kupiti vani registriranu W123 u odličnom stanju i dovesti se kući!
Nakon toga, samo "odjaviš" vozilo u "njemi" (čitaj Dojčlandu) i ono više "ne postoji"......... :mrgreen:
a tebi je dobar donator dijelova.......... :mrgreen: :bye: :beer:

Ned srp 01, 2007 8:37 pm
Mercedes ovisnik

Najbolje ti je kupiti vani registriranu W123 u odličnom stanju i dovesti se kući!

Samo što se te dobre u Njemačkoj ne nalaze po dvorištima i po otpadima, već i tamo koštaju nekoliko tisuća eura, a za te novce se može pronaći i kod nas i ne moraš je vuči iz Njemačke.

Citat:
A ono sa uvozom na njegove papire, to nije samo za oldije, vec sva auta.

Ja sam ti napisao za uvoz pod oldtimere, a nije isti uvoz za oldtimere vozila koje možeš uvesti kompletnog, cijelog i uvesti samu golu šasiju ili karoseriju u kojoj ne smije biti interijer, komandna ploča, diferencijali, trap . . . . . . . . . .

Pitaj prije nego vani iz auta izvadiš motor i voziš komplet auto bez motora pa budeš vidio kako daleko budeš došao sa njime. :mrgreen:

Ned srp 01, 2007 9:10 pm
Mercedes ovisnik

Necu ja njemu vadit motor, dovest cu celog, pa shta mi ne bude trebalo, prodacu...

Inace, danas sam nashao dobru W111/W112, mnogo dobar, pa kontam da ga uzmem, i uzmem vani jedan za delove. Jel zna iko kako, gde i koliko?

Pon srp 02, 2007 1:15 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].   [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2