Sada je Sri srp 17, 2019 2:57 pm

Odgovori  [ 51 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Mercedes Benz 280 SE 3.5 Restauracija 
Autor Poruka
Mercedes ovisnik

Ime: Darijan
Godište: 0
Moj auto: W220
Zanimljivo. Bas na forumu vlasnika 190 SL je bila rasprava o kvaliteti restauracija (vezano za rad poljaka na onom modelu sta sam opisao na forumu) u europi i kod njih i svi su se nekako slozili kako oni ipak rade kvalitetnije restauracije, odnosno vise paze na originalnost i perfekciju u sitnim detaljima sta kod europljana (po njima) nije slucaj. Mozda to ovisi od restauratora do restauratora. Moguce da je u slucaju vaseg SLa radio kako ste sami rekli 'za oko' te da je vlasniku mali trosak takoder bio presudan u odlucivanju nacina restauracije...

Jos jedno pitanje; koje ste sve aute do sada restaurirali? (Ako se smije znati) ...

Ned stu 05, 2006 9:41 pm
Profil Šalji privatnu poruku Web stranica
radite samo na skupim oldtimerima ili?

Nama nije bitna vrijednost samog auta, vec je bitno da za naš posao budemo plačeni, pošto živimo od toga. Iz toga proizlazi, da se neke oldtimere ne isplati restaurirati. Ali ima i mušterija koje vole svog "jeftinog"oldtimera i restauraciju plate skuplje nego taj auto vrijedi.

Ned stu 05, 2006 9:41 pm
Mercedes fahrer

Lokacija: Imotski - Zagreb - Prag - Stockholm - Madrid - Bruxelles
Ime: Ante
npr. da vam dam svog W124 da ga dovedete u tip-top stanje koliko love bi me došlo...

daj ako ti nije problem napiši kako doći do vas, gdje ste.....

Ned stu 05, 2006 9:47 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes ovisnik

Ime: Mladen
Godište: 1958
black w124 napisao:

Nama nije bitna vrijednost samog auta, vec je bitno da za naš posao budemo plačeni, pošto živimo od toga. Iz toga proizlazi, da se neke oldtimere ne isplati restaurirati. Ali ima i mušterija koje vole svog "jeftinog"oldtimera i restauraciju plate skuplje nego taj auto vrijedi.

Slažem se sa time da svatko tko radi, radi za to da nešto zaradi i da od toga živi, ali . . . . .

iz tvoga odgovora proizlazi da se ne isplati restaurirati manje vrijedna vozila nego samo Mercedese i najvjerojatnije Jaguare.

To me podsjeća na odgovor aktualnog predsjednika raspadnute krovne udruge oldtimeraša (HROS-hrvatski oldtajmer savez) koji je rekao da tehničke zahtjeve FIVE (Svjetska krovna organizacija oldtajmeraša) Mercedesi i Jaguari budu zadovoljili sigurno, a za ostale nije bitno.

I Fičeka iz 1964. godine je isto tako jako lijepo vidjeti obnovljenog kao i Mercedesa, zato neki i daju novaca više za obnovu fičeka nego on vrijedi.

Da se prati malo strana literatura o oldtimerima, vidjeli bi da je u jednom broju "Oldtimer Classic-a" objavljena velika reportaža španjolca koji je dvije godine obnavljao Seat 600 (španjolska verzija fičeka) i u njega ulupao skoro 5000 €. samo za nosač motora su mu uzeli 170 €, a kod nas ih još uvijek ima po 45,00 kuna kolko hočeš.

Zašto je to tako??

Zato jer kod nas fičeka ima još uvijek, dok toga u Španjolskoj više jednostavno nema.

Malo stariji se budu sjetili da je kod nas bilo i Fiata 500 prije 15 - 20 godina na cesti kolko si htio, a sada moraš totalni krš platiti 1000 do 2000 € i još toliko ulupati u njega da dobiješ pravi oldtajmer.

Hoću reći samo jedno, da se vrijednost oldtajmera ne može mjeritit samo financijski. jer ispada da samo Mercedesi i Jaguari imaju vrijednost, a ostalo ništa.

Vi koji ste mlađi, sjetite se za 20 ili 30 godina kolko je W123 bilo na cesti sada, a kolko ih budete tražili za 20 - 30 godina za dijelove i kolko ih budete plačali.

Ista stvar je i sa stojadinama i ladama. Sada ih ima kolko ih hočeš i gdje ih hočeš. Više smetaju nego koriste, a za 20 - 30 godina ???????

Ned stu 05, 2006 10:05 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM
Mercedes ovisnik

npr. da vam dam svog W124 da ga dovedete u tip-top stanje koliko love bi me došlo...

daj ako ti nije problem napiši kako doći do vas, gdje ste.....

Mislim da je bolje da to rijesite preko privatnih poruka. Mozda nebi htjeli u javnost sa nekim ciframa ...

Ned stu 05, 2006 10:13 pm
Mercedes ovisnik

Mislim da mercedes nije htio reci kako se isplati restaurirati samo skupa vozila vec (posto oni iskljucivo od toga zive, koliko sam shvatio) da se ne isplati restaurirati (njima) neke jeftinije oldtimere jer vlasnik vjerojatno nebi bio u mogucnosti (ili ne zeli) platiti za restauracija svog vozila. Netko tko npr ima Ficeka i ima financijske mogucnosti ce platiti njima da naprave restauraciju dok netko tko takoder ima Ficeka ali nema novca nece platiti njima za restauraciju vec ce ili probati nesto sam napraviti ili ostaviti auto takav kakav je.
Njima se ne isplati restaurirati neki jeftin oldtimer za koji rad postoji mogucnost da ne budu placeni jer vlasnik vozila nema za to dovoljno novca. Logicno je da vlasnik nekog skupljeg oldtimera koji ima novca da ga kupi u prvom mjestu nece previse gledati na troska restauracije posto je njemu bitno da restauracija bude radena kvalitetno....

Ned stu 05, 2006 10:20 pm
mercedes napisao:
black w124 napisao:

Slažem se sa time da svatko tko radi, radi za to da nešto zaradi i da od toga živi, ali . . . . .

iz tvoga odgovora proizlazi da se ne isplati restaurirati manje vrijedna vozila nego samo Mercedese i najvjerojatnije Jaguare.

To me podsjeća na odgovor aktualnog predsjednika raspadnute krovne udruge oldtimeraša (HROS-hrvatski oldtajmer savez) koji je rekao da tehničke zahtjeve FIVE (Svjetska krovna organizacija oldtajmeraša) Mercedesi i Jaguari budu zadovoljili sigurno, a za ostale nije bitno.

I Fičeka iz 1964. godine je isto tako jako lijepo vidjeti obnovljenog kao i Mercedesa, zato neki i daju novaca više za obnovu fičeka nego on vrijedi.

Da se prati malo strana literatura o oldtimerima, vidjeli bi da je u jednom broju "Oldtimer Classic-a" objavljena velika reportaža španjolca koji je dvije godine obnavljao Seat 600 (španjolska verzija fičeka) i u njega ulupao skoro 5000 €. samo za nosač motora su mu uzeli 170 €, a kod nas ih još uvijek ima po 45,00 kuna kolko hočeš.

Zašto je to tako??

Zato jer kod nas fičeka ima još uvijek, dok toga u Španjolskoj više jednostavno nema.

Malo stariji se budu sjetili da je kod nas bilo i Fiata 500 prije 15 - 20 godina na cesti kolko si htio, a sada moraš totalni krš platiti 1000 do 2000 € i još toliko ulupati u njega da dobiješ pravi oldtajmer.

Hoću reći samo jedno, da se vrijednost oldtajmera ne može mjeritit samo financijski. jer ispada da samo Mercedesi i Jaguari imaju vrijednost, a ostalo ništa.

Vi koji ste mlađi, sjetite se za 20 ili 30 godina kolko je W123 bilo na cesti sada, a kolko ih budete tražili za 20 - 30 godina za dijelove i kolko ih budete plačali.

Ista stvar je i sa stojadinama i ladama. Sada ih ima kolko ih hočeš i gdje ih hočeš. Više smetaju nego koriste, a za 20 - 30 godina ???????

1. meni osobno su manje vise svi oldtimeri isto dragi. Treba cijeniti i Fiću i Mercedesa.

2. Slučajno sam i ja vlasnik jednog Italjanskog Fiata 500 iz 63. Nabavio sam brdo dijelova za taj auto (i masno platio). Nekoliko puta sam već i požalio ali sam čvrsto odlučio taj auto završiti. Dijelovi za fiću su jeftini, ali na 500 iz 63-eće ništa ne paše, znači ako mi treba bilo kakav dio moram van u potragu.

3. Kao i kod svih hobija, neki ljudi to rade iz ljubavi, a neki to vide kao investiciju. Ako to gledaš kao investicju onda su Fićo ili Lada nažalost pogrešna odluka. Jer auto koji je 1965. godine bio jeftin taj ni 2006 ne vrijedi puno, i obrnuto skupi auti ostaju (skoro) uvijek skupi.

4. Mercedes w123 bio je limuzina za masu. Napravljeno je ukupno 2.696.914 komada!!! Znači taj auto mogu restaurirati samo iz nekih sentimentalnih razloga, posebno ako se radi o liniji 200D, 240D,300D. Oni imaju neku vrijednost u hrvatskoj, gdje svatko traži Diesela, ali u svijetu nažalost ne. Ako već w123 onda Coupe sa velikim motorom i puno originalne dodatne opreme.

Ned stu 05, 2006 10:36 pm
Mercedes ovisnik

3. Kao i kod svih hobija, neki ljudi to rade iz ljubavi, a neki to vide kao investiciju. Ako to gledaš kao investicju onda su Fićo ili Lada nažalost pogrešna odluka. Jer auto koji je 1965. godine bio jeftin taj ni 2006 ne vrijedi puno, i obrnuto skupi auti ostaju (skoro) uvijek skupi.

Sa ovime se slazem. To je ono sta sam pokusao reci u predhodnom postu.

Koliko dugo se (profesionalno) bavite restauracijom auta?

Ned stu 05, 2006 10:41 pm
mercedes napisao:

Sa ovime se slazem. To je ono sta sam pokusao reci u predhodnom postu.

Koliko dugo se (profesionalno) bavite restauracijom auta?

u svojoj radioni 10g.

Ned stu 05, 2006 10:44 pm
Mercedes ovisnik

Dosta je to vremena. Vjerujem da imate puno iskustva. Zanima me (ako nije tajna) koji su vam bili najzanimljivji primjerci koji su prosli kroz vasu radionu (bez obzira na marku)?
Da li imate vecinom klijentelu izvan hrvatske ili ima dosta i domacih?

Ned stu 05, 2006 10:48 pm
Mercedes ovisnik

Neću polemizirati više o tome samo na kraju:

Kad je napravljen, Mercedes SS koštao je samo 18000 DEM-a, buba nekoliko godina kasnije 3000 DEM.

Fićo je vrijedio 11000 DEM-a, a Mercedes W123 oko 35000 DEM-a.

Dijelove za Fiat 500 imaju u "Velasu", Velika Gorica, www.velas.hr i to skoro sve tako da ih ne treba nabavljati izvana. Mali problem im predstavlja Giardinera (Fiat 500 karavan-za one koji baš nisu upućeni u to).

Pon stu 06, 2006 8:53 am
Mercedes fahrer

Ime: Jakov
Moj auto: W123 coupe i R107
4. Mercedes w123 bio je limuzina za masu. Napravljeno je ukupno 2.696.914 komada!!! Znači taj auto mogu restaurirati samo iz nekih sentimentalnih razloga, posebno ako se radi o liniji 200D, 240D,300D. Oni imaju neku vrijednost u hrvatskoj, gdje svatko traži Diesela, ali u svijetu nažalost ne. Ako već w123 onda Coupe sa velikim motorom i puno originalne dodatne opreme.

Uff,vrijeme je da djelujem brzo i da potražim svoju "zvijezdu" coupe, jer ću uskoro morat iskeširati 2-3 puta više nego što bi trebao sada... :(

Pon stu 06, 2006 10:33 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

MALO STE SI GADNO ZABRIJALI ---sve mi ovo zvuci na neko prepucavanje - - ma nije niti bitno, ali brijem da ste podjednako u pravu---

i di je ta radion ????????????

Postoji niz mehaničkih igračaka koje mogu uzbuditi ženu. Jedna od njih je Mercedes-Benz 380SL

Ma nismo zabrijali, jednostavna razmjena mišljenja. Sve ti je to demokracija, jedino da je svaki shvati na svoj način.

Ali,

zaista bi htio znati gdje je ta radiona?

Pon stu 06, 2006 8:20 pm
Mercedes ovisnik

.

nije mi bas jasan taj gosp. mercedes

Nije ni meni, nije mi jasno zašto takova tajnovitost.

Bude si na kraju netko dao truda i našao tu restauraciju na nečijoj strani, a od velike radione u HR - ništa.

Imam prijatelja koji se bavi isključivo restauracijama, napravio je prednji kraj Porschea 356 ručno na kalupu. Radio je 10 godina u austriji na restauracijama.

Na žalost je bolestan i više ne radi nego radi. Nije toliko star (56 g.), ali se ne razumije u kompjutere baš ništa.

Ali mi nije jasno zašto nebi dao njegovu adresu da je uspio napraviti takvu restauraciju.

Pon stu 06, 2006 8:44 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Dario
Moj auto: Mercedes E200
A ovaj gospon mercedes sigurno zna i di se krije jos kakav mercedes za restauriranje ili neto slicno :roll:

Pon stu 06, 2006 9:05 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 51 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće